draik
04.01.05,17:07
Akým dátumom zaúčtovať v JÚ nákup zrealizovaný platobnou kartou, ak tovar bol podľa pokladničného bloku kúpený napr. 10.12 a v bankovom výpise bola platba zúčtovaná až 15.12?
Vďaka
dom
04.01.05,16:27
Za predpokladu, že bankový účet z ktorého je výpis je podnikateľský, tak by som priložila pokladničný doklad k bankov. výpisu a v peň. denníku JÚ by som zaúčtovala plabu podľa bank. výp. dňa 15.12.
Beata
04.01.05,21:00
Nesúhlasím s dom. Ak zaplatíš za tovar kartou dňa 10.12., dostaneš pokladničný blok s týmto dátumom. Do peňažného denníka teda zaúčtuješ výdavok za tento tovar (dátumom 10.12.), ale neúčtuješ výdaj PP z pokladni, či banky no cez priebežné položky. Keď dostaneš výpis z banky, zaúčtuješ výdaj PP z banky (dátumom podľa zúčtovania v banke) a zasa cez priebežné položky. Takto sa Ti priebežné položky vynulujú a zostane Ti výdavok za tovar 10.12. a výdaj PP z banky dňom zúčtovania v banke.
Lubomir1
29.10.05,21:16
Nesúhlasím s dom. Ak zaplatíš za tovar kartou dňa 10.12., dostaneš pokladničný blok s týmto dátumom. Do peňažného denníka teda zaúčtuješ výdavok za tento tovar (dátumom 10.12.), ale neúčtuješ výdaj PP z pokladni, či banky no cez priebežné položky. Keď dostaneš výpis z banky, zaúčtuješ výdaj PP z banky (dátumom podľa zúčtovania v banke) a zasa cez priebežné položky.
A aký je presný postup? Môže to byť aj takto?
1. Príjem z priebežnej položky do pokladne (hotovosť).
2. Nákup tovaru za tú hotovosť (doklad z RP)
3. Prevod z banky do priebežnej položky (bankový výpis)
Zuziana
30.10.05,09:34
Ja účtujem výdavok z banky na účel, ktorý je na bločku, blok prikladám k výpisom z banky.

Ešte správnejšie sa mi javí riešenie, ak zaúčtuješ doklad z ERP na záväzok a potom cez banku zaúčtuješ úhradu. V tomto prípade ti softwar bude robiť aj prelom mesiaca korektne ak tovar odoberieš 31. a platbu z banky máš zúčtovanú až v novom mesiaci.
Paula
30.10.05,10:40
Asi bude rozdiel v účtovaní daný aj možnosťami SW. Ak mám doklad o platbe z 30.9. a z BÚ je mi suma odpísaná 3.10., zaúčtujem ako výdavok OZD 3.10., DPH uplatním 30.9. V prípade, že sa mi taký prípad stane na prelome kal.roka (doklad o platbe 31.12.), suma z BÚ odpísaná 3.1. , zaúčtujem výdavok (OZD) + odpočet DPH interným zápisom 31.12. V banke potom 3.1. účtujem odpísanie sumy (základ dane) ako výdavok NZD.