sklenkova
26.01.07,15:20
Prepravovali sme rôzne kovové výrobky do Nemecka z SR a CZ,vždy tak 1,2T spolu-2mesiace.Slovenské firmy si vystavovali 2DL + Faktúrua my sme im vždy jeden DL vracali podpísaní nemeckým odberateľom. Česká firma dala len
1 DL pre odberateľa-nič viac! Slováci dostali zaplatené,my sme tiež dostali zaplatenú prepravu, ale Češi nedostali vraj nič -vždy vraveli,že faktúru si posielajú). Teraz chcú aby som im ja dodatočne vypísala CMR,ja neviem cenu tovaru,nie som dodávateľ a vlastne oni si ma ani neobjednali,ale NEmec takže ja s nimi nič nemám! Nie som platca DPH a prečo by som im ja mala vypisovať CMR,veď tovar podla ich slov,ktorí si aj sami odviezli je spolu vyše 30tisícEUR a to stále nie je 3000000.
sklenkova
26.01.07,20:45
Je to preprava dodávkou a ako píšeš dodávateľovi tovaru podpíšem len vyhlásenie o prevoze za hranice,ak chcú donesiem im aj potvrdený dod. list o prevzatí tovaru. Lenže česká firma si nič nevystavila,okrem dod. listu pre odberateľa tovaru a že vraj doklady si pošle do Nemecka a tak teraz nemajú nič.
Zrazu chcú odomňa CMR,ale ved to si vystavuje dodávateľ-okrem toho neviem čo by som tam napísala veď v DL mali uvedené max. ksxkg
Ako som napísala mňa si objednal Nemec
Čo sa týka toho ich tovaru oni zrejme sami poriadne nevedia kolko toho vyviezli,pretože iniciativne si to vozili sami a nemajú papiere
JanaSys
27.01.07,10:51