Liptáčik
26.01.07,18:37
Ja ako súkromná osoba môžem v priebehu roka uzatvoriť s jednou firmou viac príkazných zmlúv?
Je to priechodné, ak príkazná zmluva bude znieť na spracovanie miezd 3 pracovníkom po dobu 7 mesiacov?
Tento príjem si chcem zdaniť vo svojom DP. §51 Obč. zákona použiť nechcem - mohla by som dostať do problémov firmu - nebola odvedená zrážková daň, chcela by som použiť §724 s tým, že práca nemá charakter závislej činnosti.
džino
28.01.07,10:33
Ak si si 100% istá, že to nemá charakter závislej činnosti, tak potom môžeš použiť príkaznú zmluvu §724 Obč.zák., ale nie som si istý či niekoľko krát do roka na tú istú činnosť, ak nie tak ja by som použil zmluvu podľa §51 Obč.zák., pretože príjem podľa takejto zmluvy do 5 násobku živ.minima sa nepriznáva §9 pis.h ZoDP je to takz. innominantná zmluva (zmluva bez názvu) ja som bol s takýmto podobným problémom u daň.poradcov a radili mi takto nahradiť príkaznú zmluvu innominantnou zmluvou ak to nebol príjem väčší ako 5x 4980sk pre rok 2006.
Dúfam že som trochu pomohol.
Pekný deň.
Liptáčik
28.01.07,20:45
Ďakujem za odpoveď. Po zadaní otázky som ešte študovala aj aj a došla som k názoru, že § 51 by bol vhodnejší. Pretože však zmluvu potrebujem mať ošetrenú na 100 %, rozhodla som sa zájsť za právnikom. Aj keď to bude niečo stáť, bude to menej ako prípadná pokuta.