Antea
26.01.07,18:13
Chcem vám ponúknuť výborný recept pre poriadne premrznutých. Mám ho zTV a robíme si len keď poriadne prituhne. Možno ho niekto poznáte.
Recept:
100 g masla
150g horkej čokolády
1 PL kryštáľového cukru
vanilkový cukor
2 PL medu
1 Kl škorice,4 dcl mlieka
štipka čili papriky, štipka soli, zrnko nového korenia
Všetko rozpustiť a odstaviť keď začína vrieť.
Čokoláda je výborná zohreje a zasýti, toto množstvo stačí bohate pre štyroch. Prvý raz sme robili presne podľa receptu, teraz dávame len polku masla, ani med tam nemusí byť, je dosť sladká, ale každý podľa chuti, no čili tam musí byť. Na zdravie.
Janka6685
26.01.07,17:20
Chcem vám ponúknuť výborný recept pre poriadne premrznutých. Mám ho zTV a robíme si len keď poriadne prituhne. Možno ho niekto poznáte.
Recept:
100 g masla
150g horkej čokolády
1 PL kryštáľového cukru
vanilkový cukor
2 PL medu
1 Kl škorice dcl mlieka
štipka čili papriky, štipka soli, zrnko nového korenia
Všetko rozpustiť a odstaviť keď začína vrieť.
Čokoláda je výborná zohreje a zasýti, toto množstvo stačí bohate pre štyroch. Prvý raz sme robili presne podľa receptu, teraz dávame len polku masla, ani med tam nemusí byť, je dosť sladká, ale každý podľa chuti, no čili tam musí byť. Na zdravie.

To je super, ďakujem, stále hľadám nejaký osvedčený recept na chutnučkú horúcu čokoládu. Chcem sa len opýtať, prečo tam musí ísť to čili?
Paula
26.01.07,17:23
A ako sa rozpustí zrnko nového korenia? :cool:
Antea
26.01.07,17:58
A ako sa rozpustí zrnko nového korenia? :cool:to nie je Ja dávam mleté nové korenie asi tak na špičku kávovej lyžičky
Antea
26.01.07,18:00
To je super, ďakujem, stále hľadám nejaký osvedčený recept na chutnučkú horúcu čokoládu. Chcem sa len opýtať, prečo tam musí ísť to čili?Bez čili to nie je ono.
mysimis
26.01.07,18:04
Tak toto určite vyskúšam....mňam.....znie to fantasticky.
Simonab
26.01.07,18:08
Bez čili to nie je ono.

chili je afrodiziakum a čokoláda tiež, takže pozor aby ste neboli prekvapené z účinkov. Hlavne u chlapov s tým treba opatrne.:D :D :D
camelfly
26.01.07,18:09
chili je afrodiziakum a čokoláda tiež, takže pozor aby ste neboli prekvapené z účinkov. Hlavne u chlapov s tým treba opatrne.:D :D :D

Simonka, tak chlapom afrodiziakum a nam cokoladku :D:D:D
Ivana Š
26.01.07,18:18
Simonka, tak chlapom afrodiziakum a nam cokoladku :D:D:D

:) Nám afrodiziakum a čokoládku :) a :D:D:D chlapom kalórie a kilá :D:D:D


no dobre, dobre :D :) aj chlapom afrodiziakum :):D
andreaS
26.01.07,18:20
a kolko toho mlieka? je tam uvedene dlc mlieka, mam tomu rozumiem ze tam ide 1 dcl mlieka?

inak znie to skvelo, vyskusam pri najblizsej prilezitosti - blizi sa valentin tak otestujem :)
fimka
26.01.07,19:04
Mala priloha z net-u k tej vybornej dobrotke:

Dejiny čokolády začali až 15. marca 1519, kedy dobyvateľ Hernando Cortéz pristál pri mexických brehoch. Keď sa Cortéz zmocnil prekvitajúcej ríše Aztékov, našli španielski vojaci v paláci cisára Montezuma veľké zásoby kakaových jadier. Z nich bol pre cisára a jeho dvor pripravovaný nápoj a placky chocolatl. Túto drahocennú potravinu pripravovali tak, že bôby sušili na slnku, potom pražili, odstránili z nich šupky a drvili medzi kameňmi. Vzniknutú hmotu miešali s vanilkou a iným korením a sladili medom. I keď tento hustý nápoj zďaleka nebol tak lahodný ako kakao, ktoré pijeme dnes, bol to nápoj veľmi vzácny a piť ho mohli len vyvolení. Tiež samotné bôby - získavané z kakaovníkov (tie pôvodne rástli len v pralesoch Južnej Ameriky) - boli veľmi drahé a slúžili i ako platidlo: za 10 bôbov bola dobrá večera, za 100 statný otrok.

Z histórie je známy často ilustrovaný príklad vládcu aztéckej ríše Montezuma, ktorý mal malý problém. V háreme ho každým dňom i nocou očakávalo osadenstvo v počte 600 žien. Jeho dvorní lekári mu poradili piť veľa čokolády. Tak sa Montezuma nechal prehovoriť, vypil denne 50 – 60 šálok a nijako sa už nesťažoval. Fakt je, že až dodnes sa o afrodiziakálnych účinkoch čokolády vedú neukončené vedecké aj ľudové spory.
Simonab
26.01.07,20:15
a kolko toho mlieka? je tam uvedene dlc mlieka, mam tomu rozumiem ze tam ide 1 dcl mlieka?

inak znie to skvelo, vyskusam pri najblizsej prilezitosti - blizi sa valentin tak otestujem :)

Tiež sa mi zdalo dcl mlieka málo. A ešte to má byť pre štyri osoby. Ja radšej spravím viac aby mi dačo aj zostalo.:D
tiny77
26.01.07,21:04
neviem sa dockat kedy zamrznem nech si ju mozem uvarit :D
Janka6685
26.01.07,21:15
Fimka, výborná vsuvka o dejinách čokoládyhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

...a koľko toho mlieka tam vlastne ide?
tiny77
26.01.07,21:51
Mala priloha z net-u k tej vybornej dobrotke:

.......Z histórie je známy často ilustrovaný príklad vládcu aztéckej ríše Montezuma, ktorý mal malý problém. V háreme ho každým dňom i nocou očakávalo osadenstvo v počte 600 žien. Jeho dvorní lekári mu poradili piť veľa čokolády. Tak sa Montezuma nechal prehovoriť, vypil denne 50 – 60 šálok a nijako sa už nesťažoval. Fakt je, že až dodnes sa o afrodiziakálnych účinkoch čokolády vedú neukončené vedecké aj ľudové spory.


som sa chcela pytat ze kto to vlastne je monte.... :rolleyes:
nech mu podakujem za tento vynalez.
ze dikes. :cool: :D
Antea
27.01.07,15:29
a kolko toho mlieka? je tam uvedene dlc mlieka, mam tomu rozumiem ze tam ide 1 dcl mlieka?

inak znie to skvelo, vyskusam pri najblizsej prilezitosti - blizi sa valentin tak otestujem :)4 dcl mlieka, ospravedlňujem sa už som to opravila