denisamka
26.01.07,22:28
Caute poradaci. Zas vas otravujem. Chcela by som sa spytat, ak som bola do konca septembra na rodicovskej dovolenke a od 1.10. som bola zamestnana, pri rocnom zuctovani sa mi vrati dajaka dan? Preddavok mam zaplateny v sume 3123Sk.
A este by som chcela vediet(ja som uz uplne blba a neznala zo zakonov): ak by som chcela ist na dalsiu materku(kedze robota nie je kto vie aka vynikajuca) aku by som mala pri 13000hrubom plate? Dostavala by som matersky prispevok aj keby som uz isla o 8 mesiacov(kedze sa nastupuje uz 6 tyzdnov pred termonim porodu a predpokladajme, ze by som hned otehotnela;) )
Dakujem vam velmi pekne. V pripade potreby dodam dalsie udaje:D
Anja111
27.01.07,07:34
Caute poradaci. Zas vas otravujem. Chcela by som sa spytat, ak som bola do konca septembra na rodicovskej dovolenke a od 1.10. som bola zamestnana, pri rocnom zuctovani sa mi vrati dajaka dan? Preddavok mam zaplateny v sume 3123Sk. Ak si nemala žiadne iné zdaniteľné príjmy, ako tie z ktorých si zaplatila preddavky na daň, (predpokladám, že Tvoj hrubý príjem bol cca 45 tis.), tak sa Ti pri RZD vrátia celé zaplatené preddavky. Dokonca, ak to manžel potrebuje, tak by si ešte aj on mohol uplatniť odpočítateľnú položku na manželku, t.j. rozdiel o ktorý je nezdaniteľná čiastka vyššia, ako Tvoj príjem, (cca 45 tis.).
A este by som chcela vediet(ja som uz uplne blba a neznala zo zakonov): ak by som chcela ist na dalsiu materku(kedze robota nie je kto vie aka vynikajuca) aku by som mala pri 13000hrubom plate? Dostavala by som matersky prispevok aj keby som uz isla o 8 mesiacov(kedze sa nastupuje uz 6 tyzdnov pred termonim porodu a predpokladajme, ze by som hned otehotnela;) )
Dakujem vam velmi pekne. V pripade potreby dodam dalsie udaje:D

Odpoveď je tmavým v texte.
denisamka
27.01.07,21:46
hruby prijem bol 42907,-sk
Jozef Mihál
28.01.07,07:07
V podstate len potvrdzujem to, čo napísala Anja111:

Ak požiadate o ročné zúčtovanie dane, preddavky sa vám vrátia (3123 Sk).

Manžel si na vás môže uplatniť vo svojom ročnom zúčtovaní (alebo daňovom priznaní) nezdaniteľnú časť 90816 - 42907 Sk.

Pri plate 13000 Sk by ste mali materské 55% z 13000 Sk mesačne.
denisamka
29.01.07,08:31
dakujem vam velmi pekne vsetkym. Vzdy ma viete niecim prekvapit a potesit.
Jozef Mihál
29.01.07,08:47
Poďakovania prijíma MF SR (e-mailová adresa napr.: podatelna@mfsr.sk), ktoré vymyslelo náš úžasný daňový systém. Len škoda, že nie všetci "daňoví poplatníci" si uvedomujú, ako sa im často môžu vrátiť už zaplatené preddavky na daň a zrážkové dane.
denisamka
29.01.07,12:10
nebyt porady, neviem to ani ja:)
takze aj vdaka www.porada.sk (http://www.porada.sk)
a myslim, ze tu je to aj pochopitelnejsie podane, ako su jednotlive zakony pisane
Jozef Mihál
29.01.07,12:22
Zákony nie je možné písať pochopiteľným spôsobom ale spôsobom, ktorý určujú legislatívne pravidlá. Bohužiaľ.