marosm
04.01.05,21:52
Chcel by som sa spytat, ake su podmienky na pridelenie dobrovolnej registracie na platcu DPH. V zakone je napisane, ze o prideleni rozhoduje prislusny DU. Na zaklade akych kriterii to prideluju? Chcem si totiz v blizkej dobe zalozit zivnost a chcel by som byt tiez platcom DPH. Pocul som, ze vraj zacinajucim firmam to nechcu dat. Je to pravda? Dakujem za odpoved.

Maros
Luckasari
04.01.05,21:22
teraz to už nie je žiaden problém
treba si zájsť na daňový úrad pre žiadosť, vyplniť ju, podať a daňový úrad rozhodne do 7 dní, podľa zákona o DPH platného od 01.05.2004 je možné sa registrovať aj ako dobrovoľný platiteľ, tak preto nie sú žiadne podmienky, ktoré je potrebné splniť, tie sú určené len pre tých, ktorí sa MUSIA registrovať, a to keď prekročia stanovený limit teda 1.5 mil. Sk za 12 po sebe idúcich mesiacov
Beata
04.01.05,21:27
Presne tak, ako napísala Lucka!
Len táto téma je zle zaradená. No hádam to Richard presunie.
marosm
05.01.05,05:17
no dobre, to znamena, ze ak sa registrujem ako dobrovolny platitel, tak DU mi to uz musi uznat? lebo som tam bolo napisane, ze je v kompetencii DU rozhodnut, ci mi to daju.

mozem sa teda spytat, kam by tato tema mala byt zaradena? pre buducnost... ja som videl Porady / DPH / Zakony, tak som myslel, ze je to to spravne miesto.
Richard
05.01.05,07:27
presunute .-)