Jozef 76
27.01.07,14:35
ahojky poraďaci, chcem sa spítať čo spraviť s pc, aby bol rýchlejší?Mám v pc-ku Ram-ddr-256mb,hard driver maxtor541dx,20gb ultra ata,5400rpm, intel p.4. Neviem aká je graf.karta a čivôbec má vpliv na chod pc.Pri hraní hier seka.Mal som vpc vírus a mám pocit ,že od vtedy pri spusteni aniektorých ukonoch mu to dlkšie trvá.ďakujem za plnohodnotné odpovede.
Braňo
27.01.07,14:54
Máš nejaký rozpočet na upgrade hardware? odstráň všetky vírusy, spyware, vyčisti programom CCleaner a defragmentuj hard disk.
chlap
28.01.07,08:40
ahojky poraďaci, chcem sa spítať čo spraviť s pc, aby bol rýchlejší?Mám v pc-ku Ram-ddr-256mb,hard driver maxtor541dx,20gb ultra ata,5400rpm, intel p.4. Neviem aká je graf.karta a čivôbec má vpliv na chod pc.Pri hraní hier seka.Mal som vpc vírus a mám pocit ,že od vtedy pri spusteni aniektorých ukonoch mu to dlkšie trvá.ďakujem za plnohodnotné odpovede.

ta sluchaj,

neznam, ake hry to baviš, ale tota graficka karta je dôležita. može byty, že to kôli nej ti pc seka pri baveni hier. tak popatri, či tam nejaku maš a ak hej, tak skús to, co hutorel braňo

:D :D :D
Danielle369
28.01.07,08:54
ešte nám prelož čo to je: Ta mohajce ne
empty
28.01.07,14:43
ked mas P4 tak dokup 512 ram cca za 1200 + graficku nejaky radeon 9800 alebo GF 5000 6000 radu, za graficku das cca 2-4 000 a pojde ti secko robota aj hry a mas to hotove za hodinu aj s cestou do obchodu a cca za 4000 mas 2 krat lepsi komp a v hrach cca 20 krat vykonnejsi :))

samozreje si to sformatuj alebo dokup nejaky 100GB disk za liter a na ten nainstaluj XPcko alebo Vistu a ten stary disk tam maj len tak zo srandy aby elektrinu zral :))
Melnick
28.01.07,20:01
ešte nám prelož čo to je: Ta mohajce neNie som východniarka,ale myslím si: Ta mohajce = pomôžte.:) :)
Chobot
29.01.07,07:21
ahojky poraďaci, chcem sa spítať čo spraviť s pc, aby bol rýchlejší?Mám v pc-ku Ram-ddr-256mb,hard driver maxtor541dx,20gb ultra ata,5400rpm, intel p.4. Neviem aká je graf.karta a čivôbec má vpliv na chod pc.Pri hraní hier seka.Mal som vpc vírus a mám pocit ,že od vtedy pri spusteni aniektorých ukonoch mu to dlkšie trvá.ďakujem za plnohodnotné odpovede.

Najlepšie Ti poradil empty. Hlavná je grafická karta, ak je slabá, tak Ti neutiahne novšie hry vôbec. AL vidím, že máš HDD len 20 GB, takže tam budeš mať len staršie hry. Aké operačné prostredie máš vôbec? Je to Windows 98 alebo nebodaj ešte staršie? Lebo Win XP aj s hrami sa Ti na 20 GB vojde len s odretými ušami. Dnes sú minimálne požiadavky na diskový priestor aspoň 80 GB, optimálnejšie by bolo 160GB a viac (v závislosti od účelu použitia PC).

Aj ten Pentium 4 je už na hranici minimálnych požiadaviek hier (ak to nie je jeden z posledných modelov P4 s vyššou pracovnou frekvenciou). Bolo by asi načase pouvažovať o väčšom upgrade.

Ale keď chceš len dočasne vylešpiť, stačí doplniť aj 256 MB pamäte v závislosti od základnej dosky a hlavne kúpiť tú grafiku a HDD. 512 MB stačí aj na novšie hry, ja mám v kompe 2x256 MB a všetko ide. Samozrejme mám lepší procesor a grafiku. Pozri akú tam máš grafiku a základnú dosku, môžem TI pozrieť niektorý konkrétny typ, ak povieš, koľko chceš do toho investovať.