Ivča
27.01.07,17:04
Pracujem ako účtovník-ekonóm v rozpočtovej organizácii a mala by som záujem o externé štúdium (vysokoškolské) v tejto oblasti. Mám ukončenú SEŠ v r. 1984, takže nie som žiadna absolventka. Vedel by mi niekto poradiť v tejto oblasti?
Orsz
27.01.07,17:02
Pracujem ako účtovník-ekonóm v rozpočtovej organizácii a mala by som záujem o externé štúdium (vysokoškolské) v tejto oblasti. Mám ukončenú SEŠ v r. 1984, takže nie som žiadna absolventka. Vedel by mi niekto poradiť v tejto oblasti?

Vôbec nevadí, že nie si čerstvá absolventka, učiť sa dá v každom veku. Napíš v akom meste by si chcela študovať - možno prídeme na nejakú školu s takýmto zameraním. Ja tiež študujem externe - teraz som vo 4.ročníku - je to náročné na čas, ale dá sa to.
účtovník 007
27.01.07,19:40
Pozri si napríklad www.vsemvs.sk (http://www.vsemvs.sk)
Ivča
30.01.07,10:16
Pochádzam od Prievidze, ale viem, že tu nič také nieje. Na meste mi až tak nezáleží, keď to bude škola so zameraním, v ktorom mám aké také vedomosti.
Mám z toho veľké obavy nakoľko môj syn je už vysokoškolák, preto viem čo to obnáša. Ale chcela by som to risknúť.
garter
30.01.07,13:04
Skús pozrieť
http://www.fsev.tnuni.sk/Studijne_odbory.195.0.html
ja tu tiež študujem popri zamestnaní, ak by si mala nejaké otázky.
Jana2004
30.01.07,13:08
Ja študujem druhý rok právo - právnu administratívnu v podnikateľskej sfére, www.bivs.sk (http://www.bivs.sk) - som spokojná, pretože zameranie je veľmi blízke našej práci. Rada poviem bližšie, až máš záujem.
Ivča
02.02.07,13:06
Garter, zaujala ma tá verejná správa, ak by sa dalo bližšie niečo okolo štúdia bola by som rada. Hlavne v ktorom meste, jazyky (lebo ja ovládam len ruštinu aj to už len tak slovensko-rusky). Zaujímalo by ma čo ty tam študuješ.
Jana 2004, aj Teba by som chcela poprosiť o bližšie informácie. To sa mi tiež pozdáva, ale na internete je toho veľmi veľa. Pozerala som, že majú nejaké stredisko aj v Prievidzi. Dalo by sa aj tam toto študovať. Myslím to právo - právnu administratívu. A ide mi tiež o obťiažnosť. Či sa to dá zvládnuť. Hlavne tie jazyky.
Ďakujem za ochotu poradiť mi. Chcela by som študovať (pomohlo by mi to aj v zamestnaní) , ale veľmi sa toho bojím. Predsa sú to už roky a človek stárne. Nerada by som pohorela hneď na prijímačkach. Len nájsť tu správnu školu, ktorá by mi bola najbližšia (oblasť ekonomika a účtovníctvo).
Janca
02.02.07,13:14
Ivča, neboj, ak by si niečo objavila v Prievidzi, možno sa na staré kolená pridám aj ja. Takže poraďáci skúste nám niečo poradiť. Inak to právo aj mňa celkom zaujalo.
Janca
02.02.07,13:17
Noooooooo pozrela som si tie uputávky a zistila som, že stroskotám na jazykoch.
Zužu
02.02.07,13:19
Pracujem ako účtovník-ekonóm v rozpočtovej organizácii a mala by som záujem o externé štúdium (vysokoškolské) v tejto oblasti. Mám ukončenú SEŠ v r. 1984, takže nie som žiadna absolventka. Vedel by mi niekto poradiť v tejto oblasti?

Chcem ti dodať odvahu, aj ja som maturovala v r. 1984. Veľmi som chcela študovať ale vždy som odkladala a hlavne boli malé deti, ale vlani som sa prihlásila, už mám za sebou 1. semester, veľmi sa teším. Je to náročné na čas, som živnostníčka,ale všetko sa dá zvládnuť, keď človek chce. Ja som si vybrala EU v Bratislave ,FHI - účtovníctvo a hosp. informatika. EU má vysunuté pracoviská, takže to mám v mieste bydliska. Skúšky mám aj z cudzieho jazyka, ale ja hovorím všetko sa dá. Držím ti palce, aby si si správne vybrala školu.
Jana2004
04.02.07,00:20
Jazyky máme - dokonca dva, avšak pre nás skôr narodených :) je aj ruština, takže sa to dá. Skladba predmetov mi veľmi vyhovuje, nie je jednostranne právne zameraná, ale máme aj účtovníctvo, ekonomiku, bankovníctvo, hosp. politku ... Priímacie skúšky sa nerobili, ale či to platí aj teraz, to neviem. Na ich webstránke sa dá všetko zistiť. Taktiež nie som najmladšia a popri živnosti je toho viac, ako dosť, ale keď sa chce a je aj podpora rodiny - ide to.
Ivča
25.02.07,13:10
Chcem ti dodať odvahu, aj ja som maturovala v r. 1984. Veľmi som chcela študovať ale vždy som odkladala a hlavne boli malé deti, ale vlani som sa prihlásila, už mám za sebou 1. semester, veľmi sa teším. Je to náročné na čas, som živnostníčka,ale všetko sa dá zvládnuť, keď človek chce. Ja som si vybrala EU v Bratislave ,FHI - účtovníctvo a hosp. informatika. EU má vysunuté pracoviská, takže to mám v mieste bydliska. Skúšky mám aj z cudzieho jazyka, ale ja hovorím všetko sa dá. Držím ti palce, aby si si správne vybrala školu.
Zužu, prosím Ťa, môžeš mi napísať kde všade má tie vysunuté pracoviská? Na internete sa nemôžem k tomu dopátrať. Zaujímalo by ma aj koľko stojí semester.
Ďakujem!
Zužu
02.03.07,17:22
Prepáč, ja ti odpovedám dosť neskoro, už asi nestihneš podať prihlášku, ospravedlňujem sa , ale nestíham. Strediská sú v Bratislave, Púchov, Senica, Žarnovica, Levice. Škoda, že si neposlala SS správu. Ak chceš bližšie odpoviem. Všetko nájdeš na stránke www.euba.sk (http://www.euba.sk). A ešte ak ti môžem poradiť stránku www.vsemvs.sk (http://www.vsemvs.sk) , tiež je to externé štúdium Vysoká škola ekonómie a manažmentu a tiež majú strediská vo viacerých mestách. A tu berú bez skúšok, lebo aj tam som si dávala, ale potom som sa rozhodla pre hosp. inf. a účtovníctvo.
Ivča
03.03.07,16:24
Nepodávajú sa prihlášky do konca marca?
Zužu
04.03.07,13:55
Nie na každej fakulte je rovnaký termín. Treba vždy pozrieť v podmienkach na prijímacie pohovory, vždy je to tam napísané.
cowboyka
01.10.11,14:45
chcem sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť, kde sa dá v okolí KE študovať externe odbor verejná správa bez prijímačok - ďakujem
je to síce staršia téma, ale čo ak....
dobrava
03.10.11,08:27
Dobrý deň, som v evidencii na ÚP a začínam externé štúdium na VŠ. Je možnosť požiadať si na ÚP o nejaký "príspevok na štúdium", keďže ide o zvyšovanie kvalifikácie? Má niekto skúsenosť, je takáto možnosť? Ďakujem.
dobrava
06.10.11,08:08
Dobrý deň, som v evidencii na ÚP a začínam externé štúdium na VŠ. Je možnosť požiadať si na ÚP o nejaký "príspevok na štúdium", keďže ide o zvyšovanie kvalifikácie? Má niekto skúsenosť, je takáto možnosť? Ďakujem.
Prosím, vie niekto, či existuje takáto možnosť? Ďakujem.
rodina1
06.10.11,08:25
Dobrý deň, som v evidencii na ÚP a začínam externé štúdium na VŠ. Je možnosť požiadať si na ÚP o nejaký "príspevok na štúdium", keďže ide o zvyšovanie kvalifikácie? Má niekto skúsenosť, je takáto možnosť? Ďakujem.

Keď som bola pred pár rokmi nezamestnaná a už som nemala nárok na dávky v nezamestnanosti, poberala som dávky v hmotnej núdzi a nakoľko som tiež externe študovala, vznikol mi aj nárok na aktivačný príspevok.
Takže, zájdi si na úrad práce a popýtaj sa na tvoje možnosti.
dobrava
17.10.11,08:18
Ďakujem za ochotu a odpoveď, ale nevie niekto nejaký §, podľa čoho by sme sa mali "odpichnúť"? Študoval som stránky ÚP, ale nikde nie je takýto prípad uvedený. A keďže pani na ÚP, ku ktorej chodí /je to prípad mojej priateľky/, nemôže prehltnúť, že ju niekedy dávnejšie priateľka upozornila na dosť závažnú chybu, pochybujem, že jej poradí, ako sa môže uchádzať o nejaký príspevok, keďže študuje externe. Takže poprosím, vie mi niekto poradiť konkrétnejšie?