Ing. Jolana Strýčková
28.01.07,05:24
Ako preukazuje zamestnanec svoju invaliditu zamestnávateľovi?
Ing. Jolana Strýčková
28.01.07,04:26
Občan so ZP preukazuje podľa § 9 ods. 2 ZSZ invaliditu a percentuálnu mieru poklesu jeho schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť z dôvodu telesnej poruchy, duševnej poruchy alebo poruchy správania posudkom Sociálnej poisťovne alebo posudkom útvaru sociálneho zabezpečenia podľa zákona č. 328/2002 Z.z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.


ZSZ_§9_ods.2
Eva .Beriacová
08.02.07,06:33
mám pracovníka od roku 1988 m u bol priznaný invalid. čiast. úrazový dôchodok. V roku 2005 bol prehodnotený a zárobková činnosť bola určená v percentách na 50 %. Ako mám pri výplatách začeknúť dôchodok pre poistné????

-poberá čiast. invalid. dôchodok alebo:
- poberá ID pokles schopn . o 70 %


Moc Ďakujem
ivanam
19.04.07,06:55
Starobná dôchodkyňa je u nás zamestnaná na pracovnú zmluvu na 2 hodiny denne. Priniesla mi rozhodnutie z úradu práce, sociálnych vecí a rodiny kde má priznanú mieru funkčnej poruchy 50 % a preto sa považuje za občana s ťažkým zdravotným postihnutím. Rozhodnutie zo sociálnej poisťovne nemá a ani nepoberala invalidný dôchodoch. Môžem ju považovať za občana so zdravotným postihnutím a uplatniť jej znížené odvody ? Keď som robila výkazy o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím tak tam nestačilo rozhodnutie z úradu práce sociálnych vecí a rodiny a muselo byť rozhodnutie zo sociálnej poisťovne, ktoré ona nemá a preto sa nemohla považovať za občana so ZŤP.