vevericka
28.01.07,16:24
Chcela by som poradiť. Kúpu kávovaru mám naúčtovať ako nedaňový výdavok? A zakúpenie hifi veže je daňový alebo nedaňový náklad, tak isto aj koncesionárske poplatky. Podnikáme v obchodnej činnosti. Ďakujem.
Mikolajova
28.01.07,15:35
Pokiaľ tie veci vyslovenie nesúvisia s tvojím podnikaním, myslím tým, že nemáš napríklad reštauráciu, krčmu atď. dala by som ako nedaňový výdaj
Danila
28.01.07,15:54
Pokiaľ tie veci vyslovenie nesúvisia s tvojím podnikaním, myslím tým, že máš napríklad reštauráciu, krčmu atď. dala by som ako nedaňový výdajOsobne by som to práve v tomto prípade považovala za daňový výdavok. Pretože v takýchto zariadeniach s podnikaním priamo súvisia.
Zita5
28.01.07,16:21
Chcela by som poradiť. Kúpu kávovaru mám naúčtovať ako nedaňový výdavok? A zakúpenie hifi veže je daňový alebo nedaňový náklad, tak isto aj koncesionárske poplatky. Podnikáme v obchodnej činnosti. Ďakujem.


Kávovar , Hifi veža v OC do 30 000 Sk VOZD - materiál so zápisom do evidencie DHM , pokiaľ tieto výdavky súvisia s dosahovaním zdaniteľných príjmov .Nad 30 000 Sk zaradiť DHIM a výdavky uplatniť cez odpisy v rámci UUO .

Koncesionárske poplatky prevádzková réžia .


Ale ....obchodná činnosť je široký pojem .....
chanell
28.01.07,16:59
Koncesionárske do réžie, TV a rádia sú už teraz plne daňovo uznaným výdavkom (kedysi to tak nebolo).

Kávovar ako vybavenie prevádzky alebo kancelárie a do 30 000,- ako drobný majetok. Nevidela by som v tom problém (takisto napr. aj rýchlovarná konvica - môžu ju používať napr. aj zamestnanci). Ale keď budeš kupovať už kávu, cukor, mlieko - to je jednoznačne reprezentačné.