vema
28.01.07,20:00
Chcela by som poprosiť niekoho,kto by mi vysvetlil: Od roku 2001 máme uzavretú zmluvu na DDP a prispievame zamestnancom 2 % z HM.V 7/2006 sa pripoistili ďaľší zamestnanci v inej spoločnosti,ale už ako DDS.Tí prví zamestnanci si niektorí už čerpali peniaze.Niekde tu som čítala,že si môžu čerpať bez toho,aby do troch rokov museli podať DP a vrátiť,to o čo si ponížili daňový základ.Ako to vlastne je,tí čo majú uzatvorenú zmluvu na DDP,si môžu vybrať našetrené peniaze každý rok a to len ich a nie čo prispieva zamestnávateľ?Pri DDS viem,že je podmienka 10 rokov,alebo vek 55 rokov.Môže mi to niekto vyjasniť?
Zita4
29.01.07,06:55
Chcela by som poprosiť niekoho,kto by mi vysvetlil: Od roku 2001 máme uzavretú zmluvu na DDP a prispievame zamestnancom 2 % z HM.V 7/2006 sa pripoistili ďaľší zamestnanci v inej spoločnosti,ale už ako DDS.Tí prví zamestnanci si niektorí už čerpali peniaze.Niekde tu som čítala,že si môžu čerpať bez toho,aby do troch rokov museli podať DP a vrátiť,to o čo si ponížili daňový základ.Ako to vlastne je,tí čo majú uzatvorenú zmluvu na DDP,si môžu vybrať našetrené peniaze každý rok a to len ich a nie čo prispieva zamestnávateľ?Pri DDS viem,že je podmienka 10 rokov,alebo vek 55 rokov.Môže mi to niekto vyjasniť?
Vždy si treba pozrieť dávkový plán, ktorý má zamestnanec ako posledný podpísaný. Keď bola zmluva podpísaná ešte podľa starého zákona o DDP, podmienky zmluvy sa dodržia, všetko je v poriadku z hľadiska daňového zákona. (V DDP Tatry Sympatia sa môže ako výsluhový dôchodok vybrať posledných 12 vkladov vrátane príspevkov zamestnávateľa.)
Ak je zmluva podpísaná už podľa nového zákona o DDS, musia byť dodržané podmienky, že sa sporí min. 10 rokov a plnenie je najskôr v roku, keď poistenec dosiahne vek 55 rokov.
vema
29.01.07,08:09
Ďakujem Zitka za odpoveď.Tú prvú DDP máme Lipu,teraz Winterthur,pozriem tú zmluvu,ale myslím,že je to to isté ako Tatry sympatia.Ďakujem.
Monika V.
14.10.08,07:10
Aj keď ja už som si pozisťovala od viacerých "poradcov" informácie, ktoré som potrebovala, možno to pomôže druhým. Zmluvy uzatovrené 23.12. 2003 s účinnosťou od 1.1.2004 sa dajú vypovedať a to tak, že vyplatených bude 80% z nasporenej sumy, alebo vyplatia všetko po dovŕšení 50 rokov, ale dá sa vybrať aj teraz plovica bez nejakých poplatkov a strát. Ale účet bude zablokovaný na 5 rokov, čiže sa nebude dať vyberať. Treba vypísať žiadosť o doplnkový dôchodok.
Ľubomír
02.12.08,17:50
Potrebujem aj ja radu. Okamžite som sa rozhodol skončiť s DDP. Poraďte prosím: sporím od r. 1998 mám tam slušný peniaz, ale už 3 roky som SZČO a mám tam len čistú stratu, a pekne vysokú, lebo vraj je kríza. Nechce sa mi dať ďalšie peniaze, aby som korigoval ich straty. Za 10 mesiacov z 56 000,- Sk mám výnos 107,- Sk a rôzne ich poplatky 2000,- Sk. čistá strata 1893,- Sk. Nie som samaritán. Riešim odchod. Poraďte ako ak viete. Mám 56 rokov.
Vaše rady sú rýchlejšie ako moje hrabanie v zmluvách. Ď.
Stefan2005
02.12.08,18:32
...Vaše rady sú rýchlejšie ako moje hrabanie v zmluvách...

... stačí sa trocha "pohrabať" v dnešných príspevkoch :) niečo o tom tu je:
http://www.porada.sk/t96100-ako-sa-dostat-k-peniazom-z-ddp-iii-pilier.html
Ľubomír
02.12.08,19:08
Vďaka, pohrabem.
Poštamarta
18.02.09,20:54
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť ohľadom DDS, mám bratovi urobiť DP a doložil mi potvrdenie o zaplatení urč. sumy pre DDS, pre mňa je smerodajná suma 12.000.- zaujíma ma po nejakej stránke suma, ktorú zaplatil zamestnávateľ?
mzdarka renca
18.02.09,21:05
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť ohľadom DDS, mám bratovi urobiť DP a doložil mi potvrdenie o zaplatení urč. sumy pre DDS, pre mňa je smerodajná suma 12.000.- zaujíma ma po nejakej stránke suma, ktorú zaplatil zamestnávateľ?

Pre teba je smerodatná suma, ktorá je na potvrdení z DD spoločnosti, t.j. skutočne uhradené príspevky zamestnanca.
Príspevok, ktorý dostáva od zamestnávateľa si uplatniť nemôže.
Poštamarta
19.02.09,18:31
ďakujem pekne
dodino57
26.05.10,12:36
prosím,poradit.existuje aj ina možnosť,ako sa postavit o pol piatej rano do fronty na zrušenie zmluvy a vyplateni 80% z nasporenej čiastky?pekne ďakujem vopred za dobru radu