Vladimír Ozimý
05.01.05,09:52
Prajem krasny den,

tak som zacal studovat casove rozlisenie a zarazila ma jedna vec usmernení pre podnikatelov v podvojnom uctovnictve paragraf 56 ods 6. Tam sa pise co sa casovo nerozlisuje. To by bolo o.k. ale posledna veta hovori ze ak zaplatime za rekl. plochu atd vopred tak sa to casovo rozlisuje. Pritom je tam napisane vo vete predtym ze reklama sa casovo nerozlisuje. Vie mi to niekto vysvetlit kedy plati veta 1 a kedy veta 2?

Dakujem
Robo
05.01.05,09:01
veta jedna plati ak nie je mozne urcit cas, pocas ktoreho bude plynut efekt z reklamy. druha veta ak je v zmluve stanovena doba na ktoru sa plati prenajom za plochu (resp. inu formu propagacie) a ta zasahuje do viacerych uct.obdobi
ESTER
05.01.05,09:02
Aj ja od zmeny postupov účtovania sústavne pátram a pýtam sa, presne na to čo ty, ale každý sa na mňa pozerá, že či nemám iných starostí. Takže ja to robím tak že ak je platené vopred t.j. účtovné obdobie dopredu, tak to časovo rozlišujem. To že sa to časovo nerozlišuje podľa môjho chápania je to asi tak, že v bežnom účtovnom období nemusím rozlišovať po mesiacoch. No neviem, vyjadrite sa aj ostatní.