kvitko
29.01.07,08:17
Ahojte, chcem sa Vás opýtať, mám klienta, ktorý minulý rok do júna chodil do školy, potom bol ako pomocný pracovník na dohodu na dva mesiace a od novebmra je podnikateľ. Jeho bývalý zamestnaváteľ mu nedal zúčtovanie príjmu, vraj má peniaze už zdanené. Daňové priznanie stačí keď urobím len za dva mesiace a doložím čestné prehlásenie o tom, že bol ešte študent, alebo nemusím už dokladať nič. A aká potom bude jeho neodpočítateľná čiastak celých 90816, alebo len za 2 mesiace, ktoré podnikal. ďakujem.
ekopo
29.01.07,07:21
1.,DP sa robí za kalendárny rok /vo väčšine prípadov/
2.,odpočítateľná čiastka je 90.816,-Sk,
3.,zamestnávateľ musí dať potvrdenie o príjme, nezáleží či bol príjem zdanený alebo nie /vyžiadať písomne doručenkou/
4.,k DP priložiť potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie od zamestnávateľa o príjme /kópie/
Farks
29.01.07,08:58
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať k novým tlačivám na DPPO za rok 2006. Kde by som našla návod na ich vyplnenie? Neviem do ktorého riadku mám dať nezdaniteľnú časť na daňovníka a ani neviem kde zaradiť tých 40% paušálnych výdavkov. ďakujem
Jozef Mihál
29.01.07,09:02
na www.drsr.sk sú okrem tlačív aj poučenia k DP za rok 2006.
abel
29.01.07,09:05
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať k novým tlačivám na DPPO za rok 2006. Kde by som našla návod na ich vyplnenie? Neviem do ktorého riadku mám dať nezdaniteľnú časť na daňovníka a ani neviem kde zaradiť tých 40% paušálnych výdavkov. ďakujem
V prípade DP typ B dávaš u živnostníka 40 % do riadku 2 stĺpec 2 v VI. oddiele,
nezdaniteľná časť na daňovníka sa uvádza v r. 70 oddiel X.
Zdeni
29.01.07,09:06
Nezdaniteľná časť základu dane : strana 7, riadok 70 - na daňovníka.
Percento príjmov: strana 3, pod tabuľkou č.1 sú "oknička" kde zaškrtneš prvé. Príjmy napíšeš do príjmov zo živnosti a vedľa uvedieš výdavky - tých 40% / aj odvody/. A poučenie na vyplnenie je na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) je tam, DP, potvrdenie o podaní a aj poučenie.
ekopo
29.01.07,09:06
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať k novým tlačivám na DPPO za rok 2006. Kde by som našla návod na ich vyplnenie? Neviem do ktorého riadku mám dať nezdaniteľnú časť na daňovníka a ani neviem kde zaradiť tých 40% paušálnych výdavkov. ďakujem
Návod by mal byť na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) . Na správne zaradenie paušálnych výdavkov a tým aj príjmov je potrebné vedieť o aký príjem sa jedná. Nepozrel som podrobne nové tlačivo, ale na nezdad. časť na daňovníka tam je kolonka č. 70. Do prílohy dávam poučenie.