drahuša26
29.01.07,08:47
Zákon určuje,že pri zakladaní sro sa sídlo firmy preukazuje listom vlastníctva alebo nájomnou zmluvou.Je v prípade nájomného vzťahu potrebné od majiteľa nehnuteľnosti získať súhlas so zriadením sídla zakladanej spoločnosti?
JarkaL
29.01.07,07:54
Stačí nájomná zmluva.
j.s
29.01.07,08:05
Myslím si, že podpídsaná nájomná zmluva je vyjadrením súhlasu zo strany majiteľa. Áno, Jarka má pravdu, treba nájomnú zmluvu, jednak pri vydaní živn.listu a pri zápise do ORSR
josh
29.01.07,09:24
Robil som minuly tyzden srocku, bol som na konzultacii ohladne cinnosti na zivnostenskom, a kamoska mi vravela, ze by bolo fajn, keby v najomnej zmluve bolo napisane, ze suhlasi prenajimatel aj so zriadenim sidla na danej adrese.
Tak som to tam dal, aj ked na tom netrvala nejako striktne, len ze na porade im to vraveli.
Mayflower
05.02.07,20:57
Ahojte, prosim nedoslo v poslednych dnoch k zmene v tejto veci? Treba k najomnej zmluve pri zakladani sro dolozit aj vypis z katastra nehnutelnosti? Alebo to uz privelmi komplikujem? :)
j.s
05.02.07,21:10
Nemam pocit, ze by doslo k nejakej zmene. Vypis z katastra nehnutelnosti netreba. Je vsak dobre ak mas k najomnej zmluve aj suhlas majitela so zriadenim miesta podnikania na danej adrese, ako to tu uvadzame
k.i.n.o.
05.02.07,21:48
Tak pozor. Napr. na našom živnost. úrade (TN) požadujú, aby bol k nájomnej zmluve priložený aj výpis z listu vlastníctva, stačí samozrejme kópia. Prenajímateľ by mal k zmluve automaticky priložiť doklad,ktorým preukáže, že je oprávnený predmetné priestory prenajať, teda že ich vlastní, má ich v prenájme a pod. Ináč je celé "preukazovanie" sídla zbytočné, hocikto vám podpíše nájomnú zmluvu na hocijakej adrese...
Tým netvrdím, že to budú od vás všade žiadať, ale tvrdím, že by mali. Lenže naše úrady a hlavne naši úradníci/čky ... ale to je už iná téma.
josh
06.02.07,06:19
V novych zamkoch list vlastnictva ziadaju, v sturove napriklad nie. Zivnostenske urady su kamen urazu pri zakladani sro, treba tam ist vzdy vopred na konzultaciu.
Mayflower
06.02.07,08:06
Dakujem, tak vypis z katastra k nehnutelnosti si radsej od prenajimatela vypytam. Ked o tomto viem, tak to nebudem riskovat. Pekny den vsetkym!
obronii
06.08.07,07:24
Dobry den,

neviete mi niekto poskytnut vzor najomnej zmluvy na sidlo s.r.o. aj so suhlasom majitela, ze tam moze byt sidlo spolocnosti?
Este otazocka, som nejako obmedzena, ze na aku sumu ma byt najomna zmluva? Moze byt napriklad na 100,-sk rocne? Vyplyva z toho nejaka danova povinnost pre majitela nehnutelnosti?

dakujem mooc
simonka
06.08.07,11:36
Fakt nikto nemá vzor. Súrne potrebujem.
Tinina
06.08.07,20:21
Pri založení s.r.o. sídlo spoločnosti v prenajatej nehnuteľnosti v každom prípade musíte mať nájomnú zmluvu a tak isto aj súhlas majiteľa nehnuteľnosti o zriadení sídla. Pri založení s.r.o. sa na živnostenský úrad spolu so zakladateľskou listinou, výpísmi z RT som ja osobne musela doručiť aj nájomnú zmluvu + súhlas majiteľa nehnuteľnosti so zriadením sídla.
Čo sa týka výšky nájomného 100,- Sk ročne je to trošku pritiahnuté za vlasy a podľa mňa neobhájiteľné. Samozrejme závisí od toho o akú nehnuteľnosť sa jedná, v akom stave, o akej výmere, akej polohy atď. Keď už nič viac výšku nájmu by som stanovila aspoň do výšky odpisov nehnuteľnosti. Nezabúdajte že v podnikaní každý výdavok slúži na dosiahnutie príjmu v tomto prípade ak stanovíte nájom do výšky odpisov budete na 0. Sú samozrejme aj iné možnosti ale to už záleží na Vašom rozhodnutí pretože mi nie je jasné na ktorej strane stojíte. Ak budete prenajímať napr. dcérske spločnosti, alebo pod. tak by som to určite riešila tými odpismi
Zoltán Kovács
06.08.07,20:28
Pri založení s.r.o. sídlo spoločnosti v prenajatej nehnuteľnosti v každom prípade musíte mať nájomnú zmluvu a tak isto aj súhlas majiteľa nehnuteľnosti o zriadení sídla. Pri založení s.r.o. sa na živnostenský úrad spolu so zakladateľskou listinou, výpísmi z RT som ja osobne musela doručiť aj nájomnú zmluvu + súhlas majiteľa nehnuteľnosti so zriadením sídla.
Čo sa týka výšky nájomného 100,- Sk ročne je to trošku pritiahnuté za vlasy a podľa mňa neobhájiteľné. Samozrejme závisí od toho o akú nehnuteľnosť sa jedná, v akom stave, o akej výmere, akej polohy atď. Keď už nič viac výšku nájmu by som stanovila aspoň do výšky odpisov nehnuteľnosti. Nezabúdajte že v podnikaní každý výdavok slúži na dosiahnutie príjmu v tomto prípade ak stanovíte nájom do výšky odpisov budete na 0. Sú samozrejme aj iné možnosti ale to už záleží na Vašom rozhodnutí pretože mi nie je jasné na ktorej strane stojíte. Ak budete prenajímať napr. dcérske spločnosti, alebo pod. tak by som to určite riešila tými odpismi

V tomto prípade asi ide iba o "administratívne" sídlo spoločnosti, keď napr. rodičia sú vlastníkmi nehnuteľnosti. V tom prípade ja odporúčam stanoviť výšku nájomného max. do 5x životného minima, čo je od dane oslobodené.
Tinina
06.08.07,20:48
V tomto prípade asi ide iba o "administratívne" sídlo spoločnosti, keď napr. rodičia sú vlastníkmi nehnuteľnosti. V tom prípade ja odporúčam stanoviť výšku nájomného max. do 5x životného minima, čo je od dane oslobodené.


Máš pravdu ja som hovorila o prenájme medzi firmami.
obronii
07.08.07,17:34
dobre, ked dam najomne do vysky 5xzivotneho minima a jedna sa o nehnutelnost sukromnej osoby, samozrejme ze sa jedna len o "administrativne sidlo", kedze nehnutelnost nevlastnim. Vyplyvaju nejake povinnosti danej osobe, ktora mi bude prenajimat? Musi podavat danove priznanie??? Nerada by som, aby tej osobe vznikli akekolvek starosti s touto zalezitostou.... dakujem za odpoved, je to pre mna dost dolezite