Jana G.
29.01.07,11:11
Prajem prekný deň, chcem sa s Vami milé poraďáčky poradiť. Škoda na aute bola vyčíslená a oprava bola fakturovaná. Z poisťovne bola poukázané plnenie za škodu, ale nie plná čiastka. Nie som si istá, lebo ešte som nemala tento prípad, že do nákladov ide iba taká čiastka, ktorá príde z poisťovne alebo nákladom je celá škoda a výnosom príjem z poisťovne.
Ďakujem.
arven
29.01.07,10:54
Prajem prekný deň, chcem sa s Vami milé poraďáčky poradiť. Škoda na aute bola vyčíslená a oprava bola fakturovaná. Z poisťovne bola poukázané plnenie za škodu, ale nie plná čiastka. Nie som si istá, lebo ešte som nemala tento prípad, že do nákladov ide iba taká čiastka, ktorá príde z poisťovne alebo nákladom je celá škoda a výnosom príjem z poisťovne.
Ďakujem.
Do nákladov si môžeš dať celú opravu auta, pretože to nie je definované ako škoda ale ako oprava a tá je v plnom rozsahu daňovým výdavkom. Poisťovňa Ti tiež nemusí preplatiť celú opravu, záleží od toho akú máš spoluúčasť a tiež neprepláca tuším DPH. Tú si musí zaplatit daňovník sám. Aspoň my sme mali taký prípad, že spoluúčasť a DPH sme platili my a ostatné nám preplatila poisťovňa, čo je zdaniteľný príjem. Pekný deň.