sklenkova
29.01.07,11:00
V našom dome horeli piatok pivnice a ja nakolko nemám sklad-nepotrebujem ho- som tam mala čistiace v hodnote asi 7000,-,ktoré sú pôsobením tepla,spiny,zničené.Čo teraz,mám to zapísať ,alebo nechať tak? Poisťovňa to nepreplatí
sklenkova
29.01.07,12:26
poraďte mi prosím čo s tým, ja vôbec nemám predstavu.Dosť mám toho,že sa starám o dom a ľudia ma otravujú kedy to bude v poriadku.Neviete si to ani predstaviť,zhoreli síce len 3 kobky ale izolácie,elektrika a ten smrad v dome ani nehovorím.Behom 5 min.bol celý dom zadymený.Ešte aj byt na 1.p.má prehorené parkety.Vydutá dlažba od vody.Od piatka ešte teraz mi je nanič,ešte že sme poistení.
vikinka
29.01.07,12:30
Nerozumiem otázke,tie čistiace boli zakúpené v rámci podnikania?Ak áno tak ako tovar alebo materiál?
sklenkova
29.01.07,18:43
Ano mám firmu,a bolo to zakúpené ako materiál-nechať to tak ako by sa to spotrebovalo?
vikinka
29.01.07,18:56
Dá sa to urobiť aj týmto sposobom,skor by som to zaúčtovala ako prevádzkovú réžiu pretože sa to použije napr.na upratovanie a tým sa to hneď spotrebuje,alebo vyžiadať záznam od polície,že to nebolo zavinené Vami ale cudzím páchateľom,ktorý je neznámy ,v tom prípade ak to necháte zaúčtované ako materiál,pretože vo výkaze o majetku a záv.vykazujete materiál ako zásoby a potom to treba interným dokladom vystornovať zo sklad.zásob materiálu.Ale možno sa ešte niekto vyjadrí,to je len moj názor.
sklenkova
01.02.07,17:20
ako som písala horeli pivnice,v chodbách je smrad-umyť to asi nepomôže,pivnice sa idú oškrabať vymalovať.Ľudia na nižších poschodiach,hotová hrôza-nejde to odstrániť ,už pokupovali všetko možné
Nehnevajte sa,viem že to sem nepatrí,ale skúste pomôcť.
Ďakujem