iveta30
29.01.07,11:28
Neviete mi niekto poradiť, do akej odpisovej skupiny zaradiť úžitkové vozidlo Peugeot ? Odpisová skupina 1? KP ?
Antonia1
29.01.07,10:38
Neviete mi niekto poradiť, do akej odpisovej skupiny zaradiť úžitkové vozidlo Peugeot ? Odpisová skupina 1? KP ?
odpisova skupina 1, KP 34.10.2
dipe
15.02.07,13:21
Osobný automobil zaradim do 1 odpisovej skupiny a čo ešte k tomu potrebujem?::confused: Ďakujem
betka
15.02.07,13:35
Stanovite si spodob odpisovania (rovne, rychle), odpisovy plan, kedy zaradujete OA do pouzivania, datum pouzivania ...
dipe
15.02.07,13:42
...dátum zaradenia, použíjem datum kedy auto kúpim alebo kedy podam DP z motorových vozidiel? Rovne- rychle rozumiem no nerozumiem tomu "KP" čo to je? Do akej odpisovej skupiny zaradim auto? Rozhoduje tu cena lebo ???
Evidenciu majerku mám MRP Win no neviem tam nájsť odpisovú skupinu/nejde mi to zobraziť/ musím niečo vopred zadať alebo, ako to vlastne funguje,
Ďakujem
vikinka
15.02.07,13:57
KP je klasifikácia produkcie,ktorá je súčasťou zaradenia HM do odpis.skupín.
Odpis.skupiny sú v prílohe č.1 k zákonu o dani z príjmov.Dátum zaradenia je deň kedy sa rozhodneš zaradiť do majetku,nemusí to byť deň zakúpenia ani deň začatia užívania na podnikanie.Napr.možeš zaradiť aj auto,ktoré bolo zakúpené súkromne,ale keď sa rozhodneš zaradiť do majetku tak dátum uvádzaš ten.Ale ak auto kupuješ do majetku tak dňom zaplatenia.