kalkulka
29.01.07,11:55
Naša firma si prenajala od fyzickej - podnikateľa časť budovy, ktoré využíva ako výrobnú halu. Na tento prenajatý majetok sme uzatvorili dodatok k poistnej zmluve, kde sa navyšuje poistné o 3090,- SK. Poistná zmluva bola uzavretá na prípad poistenia zodpovednosti za škody podnikateľov spôsobené prevádzkovou činnosťou a vadným výrobkom. Ide vlastne o rozšírenie pôsobnosti pôvodnej zmluvy, ktorej predmetom bolo poistenie zodpovednosti za škodu podnikateľov spôsobenú prevádzkovou činnosťou a vadným výrobkom. Zaujímalo by ma, či bude toto daňový náklad, keď sa jedná o poistenie v prenajatom majetku.
j.s
29.01.07,15:07
Myslim si, ze je to danovy naklad. Aj prenajaty majetok, ktory vyuzivas na podnikatelske ucely, ak ho poistis, je to danovy naklad. Pozri ako to mate v zmluve s majitelom, ci vasa zmluva riesi, kto prebera na seba poistenie. Ale ak ide o poistenenie zodpovednosti za škody spôsobené prevádzkovou činnosťou a vadným výrobkom, musí ist o poistenie z tvojej strany a je to podla mna danovy vydavok. Majitel vacsinou poistuje proti kradezi, zivel.pohromam.
kalkulka
30.01.07,10:38
Aj ja mám na to taký istý názor.