ANNAP
29.01.07,12:59
Je daňovým výdavkom v roku 2006 zaplatená daň z mot.vozidiel ak je vlastník auta SZČO a prenajíma auto sro celý rok, zmena novela 517/2005 od 1,decembra 2005,
§ 85
Danovník
Danovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba
alebo jej organizacná zlozžka zapísaná do obchodného
registra, ktorá pouzžíva vozidlo na podnikanie.“.

môže sa chápať podnikanie aj prenájom vozidla? SZČO má z toho príjmy.
Monika Kováčová
29.01.07,12:08
Toto sme riešili na začiatku minulého roka. Kto má platiť daň z MV, ak podnikateľ ho používa na podnikanie tak, že ho prenajíma s.r.o. ? Podnikateľ alebo s.r.o.? Pretože obe osoby ho používajú na podnikanie. Alebo leasingovka a podnikateľ. Aj leasingovka využíva vozidlo na podnikanie, nie?

Vtedy nebolo k tomu ešte metodické usmernenie, ale na základe odporúčania drsr (telefonického), platí daň vlastník auta - podnikateľ, ktorý ďalej prenajíma auto.
kolett
29.01.07,12:09
ako SZCO podnikatelka využívam vl.mot.vozidlo ktorá nie je zahrnutá do obch.majetku...som FO a nie PO....možem uplatňovať cestné náhrady???
Monika Kováčová
29.01.07,12:10
môžeš, ak máš uhradenú daň z motorových vozidiel na príslušný rok.
Johanka
29.01.07,12:15
ako SZCO podnikatelka využívam vl.mot.vozidlo ktorá nie je zahrnutá do obch.majetku...som FO a nie PO....možem uplatňovať cestné náhrady???
Pozri napr. http://www.porada.sk/t39787-sukromny-automobil-v-podnikani-3-cast.html?highlight=cestovn%E9+n%E1hrady
kolett
29.01.07,12:19
v Banskobystrickom kraji kolko sa platí za rok ??? Na VUC stránkach všetko majú len informácie nie.......
Johanka
29.01.07,12:22
ekopo
29.01.07,12:32
Je daňovým výdavkom v roku 2006 zaplatená daň z mot.vozidiel ak je vlastník auta SZČO a prenajíma auto sro celý rok, zmena novela 517/2005 od 1,decembra 2005,
§ 85
Danovník
Danovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba
alebo jej organizacná zlozžka zapísaná do obchodného
registra, ktorá pouzžíva vozidlo na podnikanie.“.

môže sa chápať podnikanie aj prenájom vozidla? SZČO má z toho príjmy.
Môj názor: daň z motorových vozidiel platí FO alebo PO ktorá auto používa na podnikanie /v tomto prípade nájomca/, a zaplatená daň je jeho daňovým výdavkom. Nájom sa nechápe ako používanie motorového vozidla. V tomto prípade daň prenajímateľ neplatí.
kolett
29.01.07,12:35
dík ...už som vyhladaľa......že sa nechanbia toľko pítať....a pravda pre nich zákony neplatia páni poslanci z toho sú oslobodený...