dodo336
29.01.07,13:24
Chcem poradiť,

ako mám postupovať, aby my exekútor riadne a pravidelne vyplácal výživné. Má to už on v kompetencii a vypláca mi to aj mesiac oneskorene i keď peniaze má pravidelne k 13. v mesiaci? Ja mám podľa rozsudku určené k 15. v mesiaci. Má na to právo, takto to zdržiavať a chaoticky platiť?


Ďakujem
účtovník 007
29.01.07,13:24
Chcem poradiť,

ako mám postupovať, aby my exekútor riadne a pravidelne vyplácal výživné. Má to už on v kompetencii a vypláca mi to aj mesiac oneskorene i keď peniaze má pravidelne k 13. v mesiaci? Ja mám podľa rozsudku určené k 15. v mesiaci. Má na to právo, takto to zdržiavať a chaoticky platiť?


Ďakujem

Áno môže takto chaoticky platiť. Takto to bude prebiehať, kým si exekútor nestrhne svoju odmenu. Potom Ti bude platby posielať pravidelne. Ale radím Ti skontrolovať si výšku jeho odmeny a hlavne položku ostatné vedľajšie náklady na exekúciu. Ak náhodou dotyčného musel na svojom aute vyhľadať-pokúsil sa s ním skontaktovať, možno Ti aj oči vypadnú z naúčtovanej sumy. To sú drahí páni a aj ich čas je poriadne drahí.:cool:
dodo336
29.01.07,13:42
Ďakujem,
mám tomu rozumieť tak, že pokiaľ mu druhá strana nevyplatí celú odmenu, ktorá bola so všetkými nákladmi aj DPH cca 160.000,- Sk, mi to bude takto platiť?
účtovník 007
29.01.07,13:50
Je mi to ľúto, že Ti to musím napísať, ale je to tak. Exekútor si z platieb pre Teba bude strhávať vždy časť pre seba. A ak povinnému strhaju napr 1000,- Sk, niekedy má takú výplatu, že aj menej-tak bude pre Teba ešte dlho to výživné vymáhať. Povinný bude ešte splácať úroky z omeškania do dňa zaplatenia. Ak povinný nemá dostatok majetku, sú takéto exekúcie na dlhú dobu.

PS: opravila som text, lebo som si nevšimla, že 160 000 je už aj s trovami.
Timka1
29.01.07,13:50
Tak ako bolo uvedené, skontroluj si položku ostatné vedľajšie náklady, ktoré musia byť doložené blokmi alebo inými dokladmi preukázateľnými skutočný stav vedľajších nákladov, máš na to právo a dokonca ti môže zapožičať spis za určitý poplatok a môžeš si to skopírovať. Ale myslím si, že tieto náklady na exekúcii by mal uhradiť povinný.
účtovník 007
29.01.07,13:54
Ale myslím si, že tieto náklady na exekúcii by mal uhradiť povinný.

Áno uhradí ich povinný, ale z platieb zasielaných oprávnenému si ich exekútor strhne. A keď ex. predpokladá, že povinný môže v krátkom čase prísť o zamestnanie a iný majetok nemá, tak svoje trovy uplatňuje ako prednostné. Je to smutné, ale je to tak.
dodo336
29.01.07,14:39
Len ja viem, že mu už náklady boli v plnej výške uhradené, t.j. cca 160.000,- aj s DPH a povinný mu zasiela k 13. v mesiaci na účet plnú výšku výživného stanoveného súdom...
Tak v čom je problém, prečo to neplatí na čas?
otom
31.05.07,15:19
Ahojte, zaujala ma Vaša téma, pretože mám podobný problém s vymáhaním výživného. Môj manžel mi dlhuje už 4 mesiac na výživnom a ja by som chcela podať žiadosť, alebo návrh na zrážky cez exekútora. Môžete mi prosím poradiť, čo mám robiť, alebo čo treba spísať, resp. ako postupovať? Netreba dať návrh najskôr na súd?