Zuzana Ku.
29.01.07,14:48
Ahojte, chcela by som sa opýtať, kontrolujem si peňažný denník za r.2006, ale nie všetky sumy DPH z faktúr mi prešli do peňaž. denníka,pretože boli zaplatené až v roku 2007, a preúčtujem ich až pri úhrade faktúr v tomto roku, čo je logické. Robí sa v JÚ niečo ako preúčtovanie tejto DPH ešte v r.2006? Pracujem v programe MRP a keď si vytlačím súčty a obraty v PD, rozdiel medzi DPH príjmy a DPH výdavky by mali tvoriť sumy podaných daňových priznaní, čo však nesedí, lebo DPH z denníka ešte nezahrňa neuhradené faktúry. Treba s tým niečo robiť, nejakú uzáv. operáciu, či nie?
jaja99
29.01.07,13:54
Nemusíš robiť nič. Na DPH máš nárok na odpočítanie, aj keĎ došlá fa nie je uhradená. To sa sledovalo ešte v starom zákone. DPH vstup musel sedieť s DPH v stĺpci DPH výdaj.
Taktiež Ti nesedí DPH výstup, ak Ti všetky faktúry odberatelia ešte neuhradili.
Zuzana Ku.
29.01.07,14:00
Ďakujem za odpoved jaja99, najradšej by som bola, keby mi vsetko sadlo do haliera, veď to poznáš. Vďaka
betka
29.01.07,18:29
Nesedeo by Vam to tak ci tak, lebo musite brat do uvahy aj rok 2005, 2004 .... V roku 2006 ste dostali na ucet, resp. v hotovosti PP z faktur, ktore boli vystavene v rokoch predchadzajucich, a DPH za aktualne obdobie by Vam to znovu skreslovalo.