kajkape
29.01.07,13:48
Poprosim o radu:
v 2006 som si vykonala rocne zuctovanie zdravotneho poistenia za rok 2005 sama (nakolko som bola dohodarka a vtedy mi mzdarka povedala, ze studenti si musia za rok 2005 vykonat toto zuctovanie sami). V 2006 som tuto sumu aj uhradila prislusnej zdravotnej poistovni.
Teraz som sa obratila na mzdarku s otazkou, ci treba k rocnemu zuctovaniu dane prilozit aj nejaky doklad zo zdravotnej poistovne, aby som si mohla uplatnit zaplatene zdravotne ako odpocitatelnu polozku. Jej odpoved bola, ze netreba nic, nakolko si rocne zuctovanie budem robit sama (pretoze som si sama robila aj rocne zuctovanie zdravotneho poistenia).
Mozte mi to ozrejmit, kde je pravda? bud som nechapava ja, alebo ta tetuska.... (mne nerobi problem urobit si rocne zuctovanie, len mam pocit, ze sa vyhovara)

Dakujem moc
jankasm
29.01.07,13:05
Poprosim o radu:
v 2006 som si vykonala rocne zuctovanie zdravotneho poistenia za rok 2005 sama (nakolko som bola dohodarka a vtedy mi mzdarka povedala, ze studenti si musia za rok 2005 vykonat toto zuctovanie sami). V 2006 som tuto sumu aj uhradila prislusnej zdravotnej poistovni.
Teraz som sa obratila na mzdarku s otazkou, ci treba k rocnemu zuctovaniu dane prilozit aj nejaky doklad zo zdravotnej poistovne, aby som si mohla uplatnit zaplatene zdravotne ako odpocitatelnu polozku. Jej odpoved bola, ze netreba nic, nakolko si rocne zuctovanie budem robit sama (pretoze som si sama robila aj rocne zuctovanie zdravotneho poistenia).
Mozte mi to ozrejmit, kde je pravda? bud som nechapava ja, alebo ta tetuska.... (mne nerobi problem urobit si rocne zuctovanie, len mam pocit, ze sa vyhovara)

Dakujem moc

Môže ti urobiť RZD, vôbec to nie je podmienené tým, kto ti robil RZZP. ;)
kajkape
29.01.07,13:55
aj sa o tom niekde pise? na skoleni jej totiz povedali, ze mi to danove priznanie nesmie urobit.
kajkape
29.01.07,14:02
Resp. staci, ked mzdarke odcitujem § zo zakona o dani z prijmov, kto moze a kto nemoze poziadat.... ved predsa sa riesi rocne zuctovanie dane a nie to, ze zamestnavatel za mna neodvazdal poistne, pretoze som bola na dohodu....
kajkape
30.01.07,14:33
Tak to mam vyriesene, mzdarka si skusila nainstalovat novu verziu svojho SW a zistila, ze jej to zazrakom ide (ale predtym jej to neslo).... chapete to? mne sa nad tym pozastavuje rozum.
liba2
30.01.07,15:36
Tak to mam vyriesene, mzdarka si skusila nainstalovat novu verziu svojho SW a zistila, ze jej to zazrakom ide (ale predtym jej to neslo).... chapete to? mne sa nad tym pozastavuje rozum.Nie zázrakom - ale novým update, ktorý jej to umožňuje. Mzdárka bude požadovať potvrdenie zdrav. poisťovne, koľko bolo zaplatené na RZZP 2005 (ústrižok pošty alebo bankový výpis ako originálne doklady sú tvoje doklady a fotokópia týchto dokladov mzdárke k RZD nestačí).
kajkape
06.02.07,08:30
Slovo "zázrakom" bolo myslené ironicky.... len ma to vytocilo, ze zena, ktora sa specializuje len na mzdy vie o tom menej ako ja.
kvjetecko
06.02.07,08:52
A nemas nahodou zrazkovu dan? Keby ano, tak si musis ty robit danove priznanie a mzdarka ti nemoze robit RZD. Mozno to ta tvoja mzdarka tak myslela.
kajkape
08.02.07,16:29
Urcite som nemala zrazkovu dan, o. i. mala som podpisane vyhlasenie.... danove si budem robit sama, je to istejsie.
Ked uz som pri mzdach, moze sa socialny fond vyplacat v hotovosti (to je dalsi z jej vyrokov, o ktore sa opiera nase vedenie)... ja tvrdim, ze peniaze v hotovosti, alebo na ucet = odmena a to sa podla zakona o SF nemoze....ci?
liba2
08.02.07,16:40
....moze sa socialny fond vyplacat v hotovosti (to je dalsi z jej vyrokov, o ktore sa opiera nase vedenie)... ja tvrdim, ze peniaze v hotovosti, alebo na ucet = odmena a to sa podla zakona o SF nemoze....ci?
Zo SF nemožno vyplatiť odmenu za prácu. Príspevok zo SF musí byť charakterizovaný niektorou z možností podľa zákona o SF. Väčšina príspevkov podlieha dani z príjmov.