AlaNR
29.01.07,13:51
http://img.bleskovky.sk/zivot/79653.jpg/Karel-Svoboda.jpg (http://www.porada.sk/)
29.01.2007 06:46
PRAHA - Český hudobný skladateľ Karel Svoboda († 68) spáchal samovraždu! K tragickej udalosti došlo včera popoludní v záhrade pred jeho vilou v Jevanoch.

Svoboda je jeden z najuznávanejších českých hudobných autorov. Okrem iného zložil skvelý hit Lady Carneval. Podpísal sa aj pod hudbu k filmovým lahôdkam Tri oriešky pre Popolušku a muzikálu Noc na Karlštejne.
Tweety
29.01.07,12:59
Je smutné, keď odíde človek, a ešte smutnejšie, ak sa tak rozhodne dobrovoľne.:mee:
Lion Topoľčany
29.01.07,15:48
Bol to hudobný génius.Je mi to veľmi ľúto, len mi nejde do hlavy, že človek,
ktorý má kopec prachov, ženu o polovicu mladšiu ako on sám a krásne dieťa
urobí takéto niečo.Musel to byť "skrat".
jimmi73
29.01.07,16:30
Vraj to ešte neuzavreli ako samovraždu. Na druhej strane, ak bol vážne chorý a niečo sa mi marí, že mu umrelo jedno dieťa na rakovinu (potom so ženou založili nejaký fond) - tak ak to je pravda, asi nechcel aby to s ním prežívali ostatní.
Johanka
29.01.07,16:38
... zabudol sa ich opýtať :rolleyes: .
To je celé ťažké na posúdenie, či odsúdenie - ak sa na neho valili zo všetkých strán balvany ... Nie nadarmo sa hovorí - kto neprežije, nepochopí ...
Jedno je isté - ako umelca ho je večná škoda.
petovsan
29.01.07,17:04
... zabudol sa ich opýtať :rolleyes: .
To je celé ťažké na posúdenie, či odsúdenie - ak sa na neho valili zo všetkých strán balvany ... Nie nadarmo sa hovorí - kto neprežije, nepochopí ...
Jedno je isté - ako umelca ho je večná škoda.
Nech to bolo z akejkoľvek príčiny, on si to už vyriešil, a to bez ohľadu na svojich blízkych; najviac mi je ale ľúto jeho manželky, ktorá s tým musí žiť ďalej a ich ani nie 2-ročného synčeka, ktorý už nemá otca. Nechápem tie dôvody - nech boli akékoľvek - aby sa kvôli nim vzdal možnosti vidieť svojho syna rásť ...
Nika
29.01.07,17:18
Človek nikdy nevie čo ho stretne... Nikto z nás dopredu nevie ako skončí......Keď už jeho duša počas života nenašla pokoj, nech ho má po smrti......
Tiborko
29.01.07,19:51
Bol to hudobný génius.Je mi to veľmi ľúto, len mi nejde do hlavy, že človek,
ktorý má kopec prachov, ženu o polovicu mladšiu ako on sám a krásne dieťa
urobí takéto niečo.Musel to byť "skrat".

...to je práve to ako píšeš mal kopec prachov, mladú ženu, malé dieťa, to je to, čo sme sa dočítali v rôznych časopisoch, respektíve počuli v médiach. Ale bohužial menej sa hovorilo o smrti jeho malej dcérky Klárky.
My všetci sme videli len to pozlátko, ale čo bolo v jeho srdiečku, tam náš zrak nedovidel.
Bol to geniálny hudobník, jeho rozhodnutie, či už bolo skratové alebo nie treba ho rešpektovať. Držím palce jeho manželke a synčekovi, budú potrebovať veľa, veľa síl, oni sú tí, ktorí si to budú musieť prežiť sami.
Alena Kašičková
29.01.07,20:15
Súhlasím, je to smutné, ale tragické pre tých, čo zostanú. Áno mal prachy, ale "štestí si za ne nekoupíš". Myslím, že tiež mu život uštedril rany. Smrť prvej ženy, potom dieťatko, prežitie tsunami- i keď to je to pozitívnejšie, možno mu bol súdený takýto koniec . Zas odišiel veľký človek, čo je veľká škoda, o to väčšia, že si to vybral zrejmä sám. Julko Satinský nemal voľbu žiť-či nežiť. Neodsudzujem ho, ale viem, aké je ťažké po takomto čine žiť pre jeho najbližších. Ako sa životy zmenia po takomto čine, detí i manželky. Nie každý je taký silný pre "nasledovný"život. Trochu som zašla hlbšie. Prepáčte.
Končím - škoda génia. Jeho Stín katedrál a ostatné spomenuté diela budú žiť večne. Pokoj jeho duši.