marcelien
29.01.07,14:08
ooo surne by som prosila o radu. Od marca 2006 som pracovala najskor na dohodu, neskor ako SZCO v oblasti poistovnictva, pricom v 30.11.2006 som ukoncila spolupracu s danou poisťovnou, ale oni eviduju voči mne pohľadávku, ktorú chcu uhradiť, a poslali mi aj splátkový kalendár. chcem vedieť ci si mozem pýtať presný rozpis vzniknutej pohľadávky, nakoľko by som to použila aj na daňové účely, nakolko budem musieť zdaniť ich provizie co mi poslali. Mozem si porot uplatnit aj pohľadávku, ktorú voči mne eviduju nie?

Dakujem sa pomoc bo som z nich zufala
janasim
29.01.07,14:52
Pohľadávku,ktorú voči tebe majú, bude teda tvoj záväzok , ktorý si môžeš uplatniť vo výdavkoch.
marcelien
29.01.07,15:49
takze mozem chciet presny rozpis vniknutej pohľadávky, nakolko to bude podklad do účtovníctva?
renča1
30.01.07,04:36
áno, na základe toho si vytvoríš v knihe závazkov závazok voči poisťovne a pri jej postupnom splácaní si ju budeš účtovať v peňažnom denníku do výdavkov ovplyv.základ dane a to dňom úhrady.
renča1
30.01.07,04:37
áno, na základe toho si vytvoríš v knihe závazkov závazok voči poisťovne a pri jej postupnom splácaní si ju budeš účtovať v peňažnom denníku do výdavkov ovplyv.základ dane a to dňom úhrady.

Ešte dodám, že vzniknutý závazok musí súvisieť s poisťovaciou činnosťou.