kristina11
29.01.07,15:18
Dobry den,
viete mi prosim, poradit, kolko dni cerpania dovolenky z celkoveho poctu dni dovolenky mi moze zamestnavatel nariadit?
Mam nevycerpanu dovolenku z roku 2006+dovolenku na tento rok. Dovolenku si skreckujem, aby som si v pripade, ked mi ochorie dieta nemusela cerapt OCR a zaroven firma tento rok konci svoju cinnost, takze ak by mi zostatok nevycer.dovolenky preplatili, bola by to celkom pekna suma, ktora by sa mi zisla.
Plan dovoleniek u nas funguje asi tak, ze v januari vypiseme pre sefstvo tabulku tak, aby k 31.12. bol pocet dni nevycerp. dovolenky 0. Tento plan dovoleniek sa ale nikdy nedodrziaval ani nekontroloval a ani nam nikdy neprisiel od sefstva naspat schvaleny.
Teraz si ma zavolala sefka, ze mi nariaduje 5 dni dovolenky. Dost mi tym zdvihla tlak, pretoze budem zbytocne tyzden sediet doma. Kolkokrat a v akom pocte dni, mi moze takto este nariadit dovolenku?
Dakujem pekne.
Tweety
29.01.07,14:23
Dobry den,
viete mi prosim, poradit, kolko dni cerpania dovolenky z celkoveho poctu dni dovolenky mi moze zamestnavatel nariadit?
Mam nevycerpanu dovolenku z roku 2006+dovolenku na tento rok. Dovolenku si skreckujem, aby som si v pripade, ked mi ochorie dieta nemusela cerapt OCR a zaroven firma tento rok konci svoju cinnost, takze ak by mi zostatok nevycer.dovolenky preplatili, bola by to celkom pekna suma, ktora by sa mi zisla.
Plan dovoleniek u nas funguje asi tak, ze v januari vypiseme pre sefstvo tabulku tak, aby k 31.12. bol pocet dni nevycerp. dovolenky 0. Tento plan dovoleniek sa ale nikdy nedodrziaval ani nekontroloval a ani nam nikdy neprisiel od sefstva naspat schvaleny.
Teraz si ma zavolala sefka, ze mi nariaduje 5 dni dovolenky. Dost mi tym zdvihla tlak, pretoze budem zbytocne tyzden sediet doma. Kolkokrat a v akom pocte dni, mi moze takto este nariadit dovolenku?
Dakujem pekne.
§ 111
(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca.
(2) Zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov určiť hromadné čerpanie dovolenky, ak je to nevyhnutné z prevádzkových dôvodov a zlučiteľné so záujmom zamestnancov. Hromadné čerpanie dovolenky nesmie byť viac ako dva týždne a v umeleckých súboroch z povolania štyri týždne. V divadle a v inej umeleckej ustanovizni, ktorej predmetom činnosti je interpretovať hudobné diela, možno určiť hromadné čerpanie dovolenky v celej výmere.

(3) Ak sa poskytuje dovolenka v niekoľkých častiach, musí byť aspoň jedna časť najmenej dva týždne, ak sa zamestnanec so zamestnávateľom nedohodne inak. Čerpanie dovolenky je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi aspoň 14 dní vopred. Toto obdobie môže byť výnimočne skrátené so súhlasom zamestnanca.
kristina11
29.01.07,14:48
Tweety,
dakujem za odpoved. Ale som z toho jelen:rolleyes: Mozes mi to prosim, povedat polopate?
Viem, ze dovolenku si budem urcite cerpat v septembri-dva tyzdne, lebo musim chodit s malou kazdy rok k moru. Ale co s tym, zvyskom? Aj teraz mi nariadila dovolenku len preto:"lebo si to aj tak musite vycerpat".
Ked mi zamestnavatel nariadi cerpanie, musi uviest dovod, preco mi ju nariadil? Mozem ja nesuhlasit s cerpanim dovolenky? Ak ano, mam mu to dat pisomne?
Dakujem pekne.
Ježko
05.02.07,09:01
Prosím o radu. Mám 2 otázky:
1. Ostala mi nevyčerpaná dovolenka z r.2006. Dokedy ju musím vyčerpať,
aby mi neprepadla ?
2. Dochádzam do práce denne 30 km. Nie je nárok aspoň na čiastočné
preplatenie cestovného zamestnávateľom /príspevok na cestovné/ ?
Ďakujem.
Ježko
05.02.07,09:23
Prosím o radu. Mám 2 otázky:
1. Ostala mi nevyčerpaná dovolenka z r.2006. Dokedy ju musím vyčerpať,
aby mi neprepadla ?
2. Dochádzam do práce denne 30 km. Nie je nárok aspoň na čiastočné
preplatenie cestovného zamestnávateľom /príspevok na cestovné/ ?
Ďakujem.

PROSÍM ! Nikto nevie poradiť ?
Tweety
05.02.07,09:27
Prosím o radu. Mám 2 otázky:
1. Ostala mi nevyčerpaná dovolenka z r.2006. Dokedy ju musím vyčerpať,
aby mi neprepadla ?
2. Dochádzam do práce denne 30 km. Nie je nárok aspoň na čiastočné
preplatenie cestovného zamestnávateľom /príspevok na cestovné/ ?
Ďakujem.
1. do konca roku 2007.
3. záleží na zamestnávateľovi, zo SF je povinnosť, ale tam je to zas obmedzené určitým nízkym príjmom( teraz narýchlo neviem).