zalika
29.01.07,17:17
prosim o radu mam skener zapojeny ale stale mi vypisuje ze je problem v kablovom pripojeni na PC prosim o radu v com moze byt problem je to HP SCANJET IIcx
pisali ste ki co tam na PC konkretne pise tak to je :
Failure to communicate with scanner. Be sure is oh and properly connected
M3G
29.01.07,19:45
prosim o radu mam skener zapojeny ale stale mi vypisuje ze je problem v kablovom pripojeni na PC prosim o radu v com moze byt problem je to HP SCANJET IIcx

A môžeš napísať presne, čo Ti píše ten PC? T.j. doslova.

Len tak v rýchlosti: skús vymeniť USB kábel, niektoré tlačiarne(hlavne HP) nechcú komunikovať s tenkým USB káblom, taže predpokladám, že niektoré skenery majú tiež taký problém.
LubosP
29.01.07,20:39
Na doplnenie - USb kabel je velmi citlivy aj na dlzku, cim dlhsi tym slabsi signal na konci - mam skusenosti ked viacere narocnejsie tlaciarne alebo skenery nechceli chodit s dlhsim ako 1,5 m. V takom pripade bolo potrebne dokupit USB -hub s adapterom, ktory zosilnuje signal
empty
29.01.07,22:12
je ked budem potrebovat skener kupim ho v tesku za 999 sk vyskusam ho doma cca 2 tyzdne pofotim par veci a ked budem spokojny tak si ho necham, ani by ma nenapadlo davat kopec penazi za tlaciarne alebo za scannery a tieto veci, hovorim max 999 za akciovy scanner ktory ma zaruku 2 roky alebo nejake multifunkcne zariadenie za cca 2-3 000 korun a hotovo

aj teraz mi dochadza farba vo fotografickej tlaciarni HP spred 10 rokov ktora vtedy stala cca 8000 a asi namiesto farieb ako naplne za cca 2000 kupim prave nejake multifunkcne zar s univerzalnymi naplnami ktore su lacne a mam pokoj na dalsich 5-10 rokof ;)
M3G
30.01.07,06:45
Na doplnenie - USb kabel je velmi citlivy aj na dlzku, cim dlhsi tym slabsi signal na konci - mam skusenosti ked viacere narocnejsie tlaciarne alebo skenery nechceli chodit s dlhsim ako 1,5 m. V takom pripade bolo potrebne dokupit USB -hub s adapterom, ktory zosilnuje signal

Nepomôže, naschvál som nespomenul dĺžku(to boli problémy tak do roku 2004), pretože problém nie je v dĺžke ale v hrúbke kábla. Cca 3ks HP tlačiarní mi doteraz nefungovalo so štandardným 1,5m káblom. Takže tam žiadny USB hub nepomôže. Treba kúpiť iný kábel za 50 Sk, a to je jediná investícia.
M3G
30.01.07,07:01
je ked budem potrebovat skener kupim ho v tesku za 999 sk ;)

Môžeš napísať typ a značku skeneru za cenu 999 Sk? Lebo jeden môj klient kúpil nejaký taký mix z Lídla a je utrpenie s tým pracovať.;)
kamowski
30.01.07,07:05
Skúsil by som opätovnú inštaláciu softwaru. Pri inštalácii HP treba dodržať postup:
1) nainštalovať soft
2) pripojiť zariadenie
Naopak to zvykne robiť chaos
lubica_02
30.01.07,17:35
je ked budem potrebovat skener kupim ho v tesku za 999 sk vyskusam ho doma cca 2 tyzdne pofotim par veci a ked budem spokojny tak si ho necham, ani by ma nenapadlo davat kopec penazi za tlaciarne alebo za scannery a tieto veci, hovorim max 999 za akciovy scanner ktory ma zaruku 2 roky alebo nejake multifunkcne zariadenie za cca 2-3 000 korun a hotovo

aj teraz mi dochadza farba vo fotografickej tlaciarni HP spred 10 rokov ktora vtedy stala cca 8000 a asi namiesto farieb ako naplne za cca 2000 kupim prave nejake multifunkcne zar s univerzalnymi naplnami ktore su lacne a mam pokoj na dalsich 5-10 rokof
to je dobry nezmysel:mad:
lubica_02
30.01.07,17:36
Na doplnenie - USb kabel je velmi citlivy aj na dlzku, cim dlhsi tym slabsi signal na konci - mam skusenosti ked viacere narocnejsie tlaciarne alebo skenery nechceli chodit s dlhsim ako 1,5 m. V takom pripade bolo potrebne dokupit USB -hub s adapterom, ktory zosilnuje signal
nie je to tak:cool:
LubosP
31.01.07,12:13
nie je to tak:cool:
a ako to je? ;)
lubica_02
31.01.07,16:20
a ako to je? ;)
Je tam chybny ovladac, treba si stiahnut novy aktuálny : WWW.hp.com
vela zdaru:D