Melicheríková Daša
29.01.07,17:36
Uzná daňový úrad bloky PHM,ak som ich platila kreditnou kartou z vlastného účtu a nie z podnikateľského?Mám nárok na odpočet DPH?
Moja účtovníčka tvrdí,že to nejde,že musím platiť Cash alebo podnikateľkou kartou z účtu.
Muška
29.01.07,16:40
Paula
29.01.07,16:42
Uzná daňový úrad bloky PHM,ak som ich platila kreditnou kartou z vlastného účtu a nie z podnikateľského?Mám nárok na odpočet DPH?
Moja účtovníčka tvrdí,že to nejde,že musím platiť Cash alebo podnikateľkou kartou z účtu.

Je možné zaúčtovať doklad interným zápisom do výdavkov/nákladov, uplatniť si DPH ( ak ide o platiteľa)- priložiť kópiu osobného účtu, na ktorom tento pohyb figuruje.
Zdeni
29.01.07,16:45
Uzná daňový úrad bloky PHM,ak som ich platila kreditnou kartou z vlastného účtu a nie z podnikateľského?Mám nárok na odpočet DPH?
Moja účtovníčka tvrdí,že to nejde,že musím platiť Cash alebo podnikateľkou kartou z účtu.
Koľkokrát sa podnikatelia pomýlia a platia z osobného účtu, to by sme im nesmeli uznať nič.:eek::rolleyes: Opravuje sa to cez ID.
Orsz
29.01.07,16:48
My sme to zúčtovali vždy z pokladne, akoby preplatenie nákladov, ktoré patria firme. Stáva sa to bežne, takže nevidím v tom žiaden problém, len v účtovníčke, ktorá to takto žiada.
Muška
29.01.07,16:51
Ak je to JU.
Tak sa s tým vôbec nehrám - sú to pre mňa "elektronické peniaze", odstránim ten malý lístoček a zaúčtujem ako úbytok z pokladne - lebo niektorí nielenže platia zo svojho osobného účtu, ale niekoľko krát je to účet, ktorý patrí: mame, tatovi, manželke, frajerka, a tak...:D

Ak by to malo byť celkom "košér", tak v tej istej sume osobný vklad.
MANAGERIA
16.02.07,21:20
My sme to zúčtovali vždy z pokladne, akoby preplatenie nákladov, ktoré patria firme. Stáva sa to bežne, takže nevidím v tom žiaden problém, len v účtovníčke, ktorá to takto žiada.
Urob to cez výd.pokl.doklad ako protidoklad prilož potvrdenie z účtu v ktorom nájdeš daný pohyb.Podnikatelia sa bežne mýlia a platia veci z osobného účtu to by potom DU neuzanal nič.tento postup som už mal viac krát oddobrený na kontrolách.