Lenka_D
29.01.07,18:16
dobrý večer , chcela by som sa poradiť ohľadom platu týkajúceho sa primátora mesta. U nás primátorka mesta bola zvolená do funkcie primátorky 8.1.2003 a teraz ked boli voľby primátorov , ostala vo funkcii znovu na ďalšie 4 roky. 21.12.2006 zložila nový slub do funkcie primátorky mesta a plat sa jej dal do zastupiteľstva schváliť až neskôr teda 24.1.2007. chcem sa poradiť v otázke mzdy za december: primátorka mesta mala v decembri vyplatenú mzdu po starom ale na zastupiteľstve 24.1.2007 jej schválili menší plat ako mala, teda chcem sa poradiť za december sa jej má alikvotne vyplatiť do 20.12.006 z platu aký mala a od 21.12.06 keď zložila noý slub z platu ktorý jej schválilo zastupiteľstvo v januári 2007 teda nižší - má sa jej ubrať alebo sa vyplatí v decembri celý plat po starom ? Ja by som jej ubrala alikvotne ale preto chcem sa ešte poradiť nakoľko nikto v mojom okolí nemal takýto prípad všetci majú tak že mal starosta viac a tak mu doplatili , Ďakujem pekne za skorú odpoveď
Zita4
29.01.07,20:14
Mala by si mať uznesenie z mestského zastupiteľstva, kde má byť presne uvedené, od ktorého termínu sa mení plat primátorky. Podľa toho budeš postupovať. Žiaľ, my ti tu ťažko poradíme...
lišiak
29.01.07,20:35
Mala by si mať uznesenie z mestského zastupiteľstva, kde má byť presne uvedené, od ktorého termínu sa mení plat primátorky. Podľa toho budeš postupovať. Žiaľ, my ti tu ťažko poradíme...
Ahoj, veď plat starostu sa stanovuje na 1. zasadnutí OZ t. j. v Tvojom prípade v decembri. ak ho neschválili tak,by mala mať po starom. Až podľa uznesenia OZ v januári po novom. Alebo nech sa odvolá na prokuratúru. Ale nenpísala si, či jej skrátili ZP poľa zákona, alebo len pohyblivú zložku prémie. lišiak
Lenka_D
30.01.07,05:36
skrátili jej len na základný plat teda vychádzajúci z priemernej mzdy za rok 2005 + príslušné percento podľa počtu obyvateľov, ale teraz keď bude výpis z uznesenia tak to bude tak ževraj formulované že tento plat v tomto funkčnom období bude len tento základný, tak neviem či brať do úvahy potom výplatu v decembri a skrátiť jej alikvotne čo jej prináleží v novom funkčnom období ďakujem