marco04
29.01.07,18:31
Začínam ako ekonómka na obci, chcem poprosiť, či existuje nejaký kalendár, ktorý hovorí čo a kedy a kam treba poslať, odviesť - taký plánovací kalendár pre obce.? Prosím. Neviem sa pohnúť.
Marianna01
01.02.07,18:58
Neviem o žiadnom kalendári, viem len, že sme v rovnakej situácii ;) zrejme si tiež mierne zdesená. (ale po odovzdaní posl. štvrťroku 2006 - čo bývalá pracovníčka nespravila, mi povedali, že všetko je OK, tak som kľudnejšia ). Termíny sú na mzdy, na štvrťročné výkazy, ostatné zatiaľ ani ja neviem. Predpokladám, že neičo bude chcieť UPSVaR za príspevky na aktivačnú činnosť, ale ani srnka netuší, že čo a kedy.
Na soc. poist, zdrav. poist, prípadne DSS a DDP posielaš mesačne výkazy za odvody, DU za dane. Vždy do 25. dňa nasl. mesiaca po skončení kal. štvrťroka posielaš na DU výkaz ziskov a strát a súvahu aj v tlačenej forme aj na diskete (aspoň u nás aj na diskete - neviem...)
To je to, čo som stihla zistiť popri tom, ako som chaoticky zbierala info ohľadom účtovania...
marco04
02.02.07,16:27
Dik trochu som kľudnejšia, lebo som týždeň v robote a nikto nič. Ani čo mám a čo nemám skrátka nič. Asi si to mám vycucať z prsta. Nastúpila som po kolegyni čo mi dala zoznam čo mi odovzdáva - hrba dokumentov, kľúče a hybaj domov. Takže samý chaos a panika.
j.s
02.02.07,16:50
Casom sa do toho dostanes. Ja som poplatil zopar pokut za omeskanie prehladov, potom som sa do toho akoze dostal, prisla dalsia a tak som to outsourcoval
marco04
02.02.07,18:18
Casom sa do toho dostanes. Ja som poplatil zopar pokut za omeskanie prehladov, potom som sa do toho akoze dostal, prisla dalsia a tak som to outsourcoval
veď by ma starosta zožral, aj zo zastupiteľstvom, že čo tam robím.
Marianna01
03.02.07,11:24
Neboj, ja som v podobnej situácii, ale staviam sa k tomu čelom a nerobím si zbytočné vrásky a stresy. Čo sa má stať, to sa aj stane... :o tak čo...
Mimochodom, skús zistiť, kto vás spravuje na DU a zoznámiť sa s tou pani alebo pánom. Vysvetli, v akej si situácii, že si bola hodená do hlbokej vody a nech má s Tebou strpenie, lebo všetko ešte len hľadáš. My sme to takto urobili a pani na DU je veľmi milá. Dokonca sa potešila výmene garnitúry a novej účtovníčke ...
Ja som odovzdávala štvrťročné výkazy za predcházajúci štvrťrok, ktorý som účtovala systémom - toto bude asi tento účet. Práve pani na DU bola taká milá, že mi povedala, aby som to len nejako zaúčtovala a prípadné chyby ona opraví a dá mi zoznam, aby som si ich opravila aj ja. Na moje veľké prekvapenie a ešte väčšiu hrdosť som mala všetko dobre! Takže som "nechctiac" spôsobila radosť aj tej pani, ktorá sa potešila, že konečne nebude mať zlé sny z účtovníctva našej obce.
Monika Kováčová
03.02.07,12:11
prisla dalsia a tak som to outsourcoval

Nerozumiem reči tvojho kmeňa...
j.s
03.02.07,20:02
Ermon, vysvetlim:
Islo o cinnost, ktoru vykonavam v ramci svojej zivnosti. Ako s.r.o. si davame robit uctovnictvo aj personalistku externe=outsourcing. Ako zivnostnik vsak zamestnavam studentov - obcasne (na dohodu). Ja si to priznam - nie som odbornik na personalistiku a myslel som si to, ze to zvladnem sam a pricuchnem k niecomu novemu. Celkom to islo, az po case prisli vyzvy na podanie prehladov, pokuty a tak som to outsourcoval- zveril externej zivnostnicke, ktora to vie robit 1000 krat lepsie ako ja
Monika Kováčová
03.02.07,20:04
o.k. chápem.