lucilinda
29.01.07,19:38
dobry den prajem,
chcela by som sa opytat, nie som uctovnicka, tak do toho vobec nevidim.
ako sa postuje, ak SZČO nema svoj vlastny podnikatelsky ucet ale peniaze mu chodia za urcite fa na cudzi ucet, nie je to ani jeho sukromny, ako sa dalej postuje, ako sa eviduje, lebo ak to neprislo na podnikatelsky ucet, tak sa vlastne nema s cim sparovat a neda sa dolozit vypis z uctu. Dalo by sa to urobit aj cez pokladnu??? viete mi s tym poradit. dakujem
Paula
29.01.07,18:48
Predpokladám, že si peniaze majiteľ "cudzieho účtu" nenechá....tak nech vyrobia nejaký doklad o odovzdaní peňazí do správnych rúk....a do budúcnosti takéto praktiky nepožívať:rolleyes: .......také čudo som ešte nezažila veru.
Zita5
29.01.07,19:54
dobry den prajem,
chcela by som sa opytat, nie som uctovnicka, tak do toho vobec nevidim.
ako sa postuje, ak SZČO nema svoj vlastny podnikatelsky ucet ale peniaze mu chodia za urcite fa na cudzi ucet, nie je to ani jeho sukromny, ako sa dalej postuje, ako sa eviduje, lebo ak to neprislo na podnikatelsky ucet, tak sa vlastne nema s cim sparovat a neda sa dolozit vypis z uctu. Dalo by sa to urobit aj cez pokladnu??? viete mi s tym poradit. dakujem


To je skutočne rarita , to som ešte ani nepočula .
Ja by som spravila nejaký zápis , alebo dohodu , k tomu pripojila všetky bankové výpisy ofotené ...... a prijala peniaze do pokladne cez PPD od toho tzv."prenajímateľa účtu " .
Zaúčtovať do POZD...podľa členenia príjmov a odpísať v pohľadávkach .

Na prvý pohľad pre daňovú kontrolu tento ťah čo SZČO vymyslel bude vyzerať podozrivo .Podozrivo z dôvodu zasielania finančných prostriedkov na účet cudzieho .
Jozef I
30.01.07,06:57
Ono až taká rarita to byť nemusí ak sa peniaze posielajú na účet družky/druha s ktorým žijeme. Je to v podstate cudzí človek, ale až tak cudzí zase nie. ;)
Zita5
30.01.07,07:05
Ono až taká rarita to byť nemusí ak sa peniaze posielajú na účet družky/druha s ktorým žijeme. Je to v podstate cudzí človek, ale až tak cudzí zase nie. ;)


S tým súhlasím , ale zatiaľ to tak zadávateľ neuviedol , možno by to bola poľahčujúca okolnosť ...možno , neviem .


V tomto prípade ak by to bol úplne cudzí majiteľ účtu nevypadáva z problému , nakoľko dostáva na BU určitý príjem .... len tak ....a ostatné si už domyslíme ......hoci viem ,že nebudú obaja jedny a tie isté peniaze zdaňovať ...
bepo
30.01.07,07:11
Ak nemá 50Sk na vedenie účtu nech to zabalí
lucilinda
30.01.07,08:31
dakujem pekne,
tych 50 sk na ucet by mal ale problem je v tom, ze ma krku exekuciu a ak by otvoril dalsi ucet, tak by sa nedostal k peniazom, ci neni to tak?
Zita5
30.01.07,08:32
dakujem pekne,
tych 50 sk na ucet by mal ale problem je v tom, ze ma krku exekuciu a ak by otvoril dalsi ucet, tak by sa nedostal k peniazom, ci neni to tak?

No ale to potom nie je v poriadku .Veď ten exekútor má možnosť si na DÚ zistiť jeho príjem za rok 2006.

A teraz ten druhý/cudzí??/ bude zdanovať jeho príjmy ?
lucilinda
30.01.07,08:40
nie nebude. to je iba osobny ucet. moze s tym byt nejaky problem? dufam, ze danovaci alebo exekutor nemozu na ten cudzi ucet siahnut, alebo nieco podobne.
Zita5
30.01.07,08:52
nie nebude. to je iba osobny ucet. moze s tym byt nejaky problem? dufam, ze danovaci alebo exekutor nemozu na ten cudzi ucet siahnut, alebo nieco podobne.
mimotemy
EXEKUČNY PORIADOK
Súčinnosť tretích osôb
§ 34

(1) Súdy, iné štátne orgány, obce a notári sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje potrebné na vykonanie exekúcie.

(2) Útvar Policajného zboru je povinný poskytnúť exekútorovi na jeho žiadosť ochranu a súčinnosť pri vykonávaní exekúcie podľa osobitného predpisu. 4a)

(3) Štátne a iné orgány a právnické osoby, ktoré z úradnej moci alebo vzhľadom na predmet svojej činnosti vedú evidenciu osôb a ich majetku, sú povinné oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje potrebné na vykonanie exekúcie; túto povinnosť má aj kataster nehnuteľností a orgán, ktorý vedie evidenciu motorových vozidiel.

(4) Osoby, ktoré majú listiny a iné veci, ktoré môžu byť dôkazným prostriedkom pri vykonávaní exekúcie, sú povinné exekútorovi na jeho písomnú žiadosť tieto listiny a veci vydať alebo zapožičať.

(5) Banky a pobočky zahraničných bánk (ďalej len "banka") sú povinné oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť čísla bankových účtov, ich vlastníkov, stavy účtov a ich zmeny.

(6) Pošta je povinná oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje potrebné na vykonanie exekúcie, najmä totožnosť osôb, ktoré majú prenajaté poštové priehradky, údaje o počte tam došlých zásielok a o ich odosielateľoch, úhrn súm dochádzajúcich povinnému poštou alebo do jeho poštovej priehradky, totožnosť prijímateľa zásielok poste restante alebo umožniť exekútorovi tieto údaje získať na pošte a správnosť údajov oznámených poštou na mieste preveriť.

(7) Orgány telekomunikácií sú povinné oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť totožnosť užívateľov telefónnych, ďalekopisných a telefaxových staníc, ktoré nie sú uvedené vo verejne dostupných zoznamoch.

(8) Poisťovne sú povinné oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť výplaty poistných plnení.

(9) Vydavatelia tlače sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť meno podávateľa inzerátu uverejneného pod značkou.

(10) Dopravcovia sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť odosielateľa a adresáta prepravovaného nákladu, ako aj údaje o prepravovanom tovare.

(11) Daňový úrad je povinný oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť identifikačné údaje bankového účtu povinného, ktoré sú mu známe.

(12) Osoby uvedené v odsekoch 1 až 11 sú povinné poskytnúť exekútorovi súčinnosť bez zbytočného odkladu.

(13) Za nesplnenie povinností uvedených v odsekoch 1 až 12 môže súd na návrh exekútora uložiť poriadkovú pokutu.
------------------------------------------------------------------

To som už odbočila mimo témy a teraz sa vrátim k téme .

SZČO je povinná nahlásiť DU číslo bežného účtu , ktoré používa pre podnikateľské účely .Už na Porade som niekde čítala , že pri nedodržaní ohlásenia zmeny dostali pokutu .

Ja len toľko .
bepo
30.01.07,08:55
dakujem pekne,
tych 50 sk na ucet by mal ale problem je v tom, ze ma krku exekuciu a ak by otvoril dalsi ucet, tak by sa nedostal k peniazom, ci neni to tak?
Na to tí exekútori sú aby vrátili veriteľom aspoň časť dlhu.Ja by som dal do pozornosti Trestný zákon:
§ 239
Poškodzovanie veriteľa
(1) Kto, čo aj len čiastočne, zmarí uspokojenie svojho veriteľa tým, že
a) zničí, poškodí, urobí neupotrebiteľnou, zatají, predá, vymení alebo inak odstráni čo aj len časť svojho majetku,
b) zaťaží vec, ktorá je predmetom záväzku, alebo ju prenajme,
c) predstiera alebo uzná neexistujúce právo alebo záväzok, alebo postúpi svoju pohľadávku, alebo prevezme dlh iného, i keď na to nebol povinný ani oprávnený, alebo
d) predstiera zmenšenie svojho majetku alebo jeho zánik,
potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto, čo aj len čiastočne, zmarí uspokojenie veriteľa inej osoby tým, že
a) zničí, poškodí, urobí neupotrebiteľnou, zatají, predá, vymení, daruje alebo inak odstráni čo i len časť majetku dlžníka, alebo
b) na majetok dlžníka uplatní neexistujúce právo alebo pohľadávku.

(3) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
a) a spôsobí ním väčšiu škodu, alebo
b) z osobitného motívu.

(4) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2 a spôsobí ním značnú škodu.

(5) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu,
b) a spôsobí ním inému úpadok, alebo
c) závažnejším spôsobom konania.
lucilinda
30.01.07,08:56
no ved to, ze do tej kolonky bankovy ucet sa nevie co napisat, neviem ci by sa to mohlo nechat prazdne, ked sa tam da ucet na ktorej je exekucia, to asi nie je dobry napad.
ale dakujem
Zita5
30.01.07,08:59
no ved to, ze do tej kolonky bankovy ucet sa nevie co napisat, neviem ci by sa to mohlo nechat prazdne, ked sa tam da ucet na ktorej je exekucia, to asi nie je dobry napad.
ale dakujem

Ešte tu prilepím Exekučný poriadok .

To asi nie je celkom dobrý nápad čo chceš robiť v spolupráci so SZČO .Vlastne si to uvedomuješ ?

http://www.justice.gov.sk/kop/scp/obex/EP_233_95.htm
lucilinda
30.01.07,09:08
uvedomujem si to, a neviem sa nejako z toho vymotat, to je tak,ked si niekto mysli, ze si svoje zavazky netreba plnit, teraz je uz aj on zufaly.
dakujem za pomoc