Denisa13
29.01.07,20:39
Som platitelom DPH štvrťročne a chcela by som sa opýtať čo robiť v takom prípade ak mi vlastne príde v danom štvrťroku faktúra, ktorá daňovo súvisí s predchádzajúcim štvrťrokom. Teda oneskorene. Treba podať opravné, alebo si ju môžem dať do daného štvrťroka?
evina
29.01.07,19:57
Som platitelom DPH štvrťročne a chcela by som sa opýtať čo robiť v takom prípade ak mi vlastne príde v danom štvrťroku faktúra, ktorá daňovo súvisí s predchádzajúcim štvrťrokom. Teda oneskorene. Treba podať opravné, alebo si ju môžem dať do daného štvrťroka?

V zmysle paragrafu 51 zákona o DPH su ju môžeš uplatniť v danom štvrťroku, kedy si obdržala faktúru...
dracica
29.01.07,19:59
V zmysle paragrafu 51 zákona o DPH su ju môžeš uplatniť v danom štvrťroku, kedy si obdržala faktúru...

Ale môže sa rozhodnúť aj pre dodatočné daňové priznanie...vsak ???
evina
29.01.07,20:00
Ale môže sa rozhodnúť aj pre dodatočné daňové priznanie...vsak ???
A načo by to robil?

A v prípade, že nemal faktúru do podania daňového priznania , tak ani nie...:

...ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), ...
dracica
29.01.07,20:03
A načo by to robil?

ja som chcela povedať, že je aj taká možnosť v zákone o DPH a to, ktorý spôsob využije je na rozhodnutí daňovníka...
evina
29.01.07,20:05
ja som chcela povedať, že je aj taká možnosť v zákone o DPH a to, ktorý spôsob využije je na rozhodnutí daňovníka...
Taká možnosť, priradiť ju k jednému alebo druhému zdaňovaciemu obdobiu je len v tom prípade, ak máme do podania DP doklad - ale tu nejde o dodatočné priznanie, ale rozhodnutie daňovníka do ktorého obdobia doklad zaradí. Ak nemáme zaradíme ho do obdobia, v ktorom ho obdržíme...
dracica
29.01.07,20:08
neviem, nejako sa to bije
"priradiť ju k jednému alebo druhému zdaňovaciemu obdobiu je len v tom prípade, ak máme do podania DP doklad, ak nemáme zaradíme ho do obdobia, v ktorom ho obdržíme..."

"ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), ..."
evina
29.01.07,20:12
neviem, nejako sa to bije
"priradiť ju k jednému alebo druhému zdaňovaciemu obdobiu je len v tom prípade, ak máme do podania DP doklad, ak nemáme zaradíme ho do obdobia, v ktorom ho obdržíme..."

"ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dosta
ne doklad podľa odseku 1 písm. a), ..."

Mne to úplne súhlasí. V úvodzovkách je citácia zo zákona. a znamená, že ak nemám do podania DP doklad, tak zaradím doklad na odpočet DPH v nasledujúcom období, resp. kedy som dostal.

Prvý odstavec sa týka prípadu ak mám o podania doklad, vtedy sa rozhodnem do ktorého obdobia ho zaradím...
dracica
29.01.07,20:13
neviem, nejako sa to bije
"priradiť ju k jednému alebo druhému zdaňovaciemu obdobiu je len v tom prípade, ak máme do podania DP doklad, ak nemáme zaradíme ho do obdobia, v ktorom ho obdržíme..."

"ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), ..."

dobreeeeeee to jeeeeeeeeeee ano ved aj ja to takto robim jasne Evicka mate pravdu
evina
29.01.07,20:16
A takto je to v celku:

2/ Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) vzniklo,v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane má doklad /tu sa rozhodne do ktorého obdobia ho zaradí/podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad / tu sa nemôže rozhodnúť dať ho do predchádzajúceho obdobia a ani podať dodatočné/podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
dracica
29.01.07,20:16
dobreeeeeee to jeeeeeeeeeee ano ved aj ja to takto robim jasne Evicka mate pravdu

neako zle som si to preložila prepačte idem už asi spať:)
dracica
29.01.07,20:18
A takto je to v celku:

2/ Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) vzniklo,v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane má doklad /tu sa rozhodne do ktorého obdobia ho zaradí/podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad / tu sa nemôže rozhodnúť daž do do predchádzajúceho obdobia a ani podať dodatočné/podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

suhlasim, ja som strasne tvrdohlava, musite ma presviedčať veľmi dlho co uz so mnou:o
evina
29.01.07,20:20
Hlavne, že sme sa dohodli :)