Denisa13
29.01.07,20:48
l. Prosím poraďte, mám v tom zmätok, kedy je potrebné SZČO zaplatiť daň z MV?

2. Živnostník má auto prenajaté. Zaplatil si daň z MV a vedie si knihu jázd. Musí sledovať stav tachometra, v TP má všetky spotreby 5,2 aj v meste aj mimo mesta. Zbiera doklady o nákupe, ale do výdavkov si dáva len skutočnú spotrebu PHM. Je to správne? Môže si dať aj hneď nákup do prevádzkovej réžie?

3. SZČO má zmluvu o dielo a denne dochádza na svojom vlastnom aute do firmy. Používa vlastné auto a má zaplatenú cestnú daň. Musí si viesť knihu jázd? Ako si môže odpočítať PHM? Akú evidenciu si musí viesť ak je to jeho súkromné auto?

Poraďte mi prosím, ďakujem.
j.s
29.01.07,20:01
SZCO, ktora vyuziva auto na podnikanie musi platit dan z MV. Cestu do prace, myslim si nemoze dat do nakladov, nie je to cinnost na zabezpecenie prijimov. Ak nema auto vedene ako majetok firmy/SZCO, mam pocit ze opravy a udrzby nemoze tiez dat do nakladov.
Je tu moznost este robit si cestaky - ide o pausalne vydavky - 6,20Sk/km a moze si uplatnit aj nejake to stravne podla doby sluzobnej cesty
tinaM
29.01.07,20:35
l. Prosím poraďte, mám v tom zmätok, kedy je potrebné SZČO zaplatiť daň z MV?

2. Živnostník má auto prenajaté. Zaplatil si daň z MV a vedie si knihu jázd. Musí sledovať stav tachometra, v TP má všetky spotreby 5,2 aj v meste aj mimo mesta. Zbiera doklady o nákupe, ale do výdavkov si dáva len skutočnú spotrebu PHM. Je to správne? Môže si dať aj hneď nákup do prevádzkovej réžie?

3. SZČO má zmluvu o dielo a denne dochádza na svojom vlastnom aute do firmy. Používa vlastné auto a má zaplatenú cestnú daň. Musí si viesť knihu jázd? Ako si môže odpočítať PHM? Akú evidenciu si musí viesť ak je to jeho súkromné auto?

Poraďte mi prosím, ďakujem.
Doporučujem Ti trošku sa prehrabať v Porade. Daj si vo vyhľadávaní prenajaté auto potom vlastné auto. Je tu toho spústa. Chcela som Ti poslať link, ale nevedela som sa rozhodnúť ktorý.
Zita5
29.01.07,20:37
Erika-ežka
30.01.07,20:53
Chcem sa opýtať, dnes som sa na školení dozvedela, že už vyše roka sa nedá použiť pri vyčíslovaní spotreby PHM priemerná spotreba automobilu z technického preukazu. Že je daňovo uznateľné, len presne odsledovaná spotreba - či tá pracovná cesta bola v meste, alebo mimo mesta (každá cesta osobitne) Výnimkou je len TP, kde je uvádzaná len jedna spotreba.
Viete o tom niečo? Ď.