perta
30.01.07,07:11
Ahojte poraďáci, mala by som otázku k prevádzkarni. V jednej budove máme prenajaté dve miestnosti, v jednej sa predávajú okná a v druhej je predajňa interiérového tovaru ako sú podlahy, dvere....
V obchodnom registri máme uvedené iba sídlo firmy a adresa sa zhoduje s prenajatými miestnosťami. Chcela by som sa spýtať či musíme mať v or zapísanú aj prevádzkareň = sídlo firmy?
eop
30.01.07,06:22
Ahojte, chcela som sa spýtať na to, keď som ako fyzická osoba podnikateľ, môj názov je Ján Malý - TINA shop a teraz dali na mna prepísať ešte jednu prevádzku, ktroá mávala názov SISI shop. Ked som teraz ja majitelom obidvoch týchto obchodov, dá sa nejakým spôsobom vyriešiť to, keby som chcel zachovať na tejto novej prevádzke starý názov SISI shop? Môžem mať ako jedna SZČO dva názvy? Prosím súrne o radu. Ďakujem.
eop
30.01.07,06:25
Ahojte poraďáci, mala by som otázku k prevádzkarni. V jednej budove máme prenajaté dve miestnosti, v jednej sa predávajú okná a v druhej je predajňa interiérového tovaru ako sú podlahy, dvere....
V obchodnom registri máme uvedené iba sídlo firmy a adresa sa zhoduje s prenajatými miestnosťami. Chcela by som sa spýtať či musíme mať v or zapísanú aj prevádzkareň = sídlo firmy?

Musíte mať inšpekčnú knihu, kde bude napísané sídlo firmy. Tá kniha sa musí zaregistrovať a tým pádom už budete mať zaregistrované aj sídlo. O inšpekčných knihách už sa tu viac-krát písalo, skús pozrieť vo vyhľadávači.;)
perta
30.01.07,07:56
Asi som sa zle vyjadrila. My máme sídlo zapísané ale nikdy neni uvedená prevádzkareň. A ja sa pýtam, či sa musí nahlásiť prevádzkareň ak je v sídle firmy?
eop
30.01.07,08:16
Asi som sa zle vyjadrila. My máme sídlo zapísané ale nikdy neni uvedená prevádzkareň. A ja sa pýtam, či sa musí nahlásiť prevádzkareň ak je v sídle firmy?

Neviem, či sa rozumieme. Tú inšpekčnú knihu máte? Môžete mať sídlo tam, kde je prevádzkareň, ale na každej prevádzke musí byť inšpekčná kniha, keby vám prišla kontrola. V tej knihe je napísaná aj adresa sídla aj prevádzky. Pokiaľ je to tá istá adresa, tak bude zhodná. Neviem to popísať, skús počkať na radu skúsenejších.
perta
30.01.07,08:29
Inšpekčnú knihu máme. Ale ja by som chcela vedieť či v obchodnom registri musí byť napísané sídlo: Malinová 25, BA a prevádzkareň: Malinová 25,BA . My máme napísané iba sídlo v obchodnom registri. Či je treba tam dopísať Prevádzkarne? A keďže máme na tej istej adrese 2 prevádzkarne treba aj 2 inšpekčné knihy?
eop
07.03.07,07:04
Ahojte, chcela som sa spýtať na to, keď som ako fyzická osoba podnikateľ, môj názov je Ján Malý - TINA shop a teraz dali na mna prepísať ešte jednu prevádzku, ktroá mávala názov SISI shop. Ked som teraz ja majitelom obidvoch týchto obchodov, dá sa nejakým spôsobom vyriešiť to, keby som chcel zachovať na tejto novej prevádzke starý názov SISI shop? Môžem mať ako jedna SZČO dva názvy? Prosím súrne o radu. Ďakujem.

Nemá nikto nejaký nápad ako poradiť? :mee: