človek
05.01.05,13:50
Dobrý deň,

počuli ste niekto o firme *******? Je to legálna činnosť, alebo podvod resp. pyramída?
prechlapslar
11.02.05,00:10
je to podľa mna podvod. Podvod, na ktorý však doplatia skôr obchodníci ako bežní uživatelia "šekov". Všetky platby za tovar totiž prechádzajú cez firmu *******, a ******* sa tak stáva akousi "bankou" pričom nenesie žiadnu zodpovednosť, berie si za to vysokú províziu a neprimerane dlho "drží" peniaze u seba. Myslim že je len otázkou času, keď sa firma zbalí, a obchodníkom ostanú namiesto penazí za ich služby len bezcenné šeky, ničím nekryté.

Druhou stránkou veci je, že predsa nieje možné, aby sa vám vratili peniaze za nákup vo výške povedzme 80%, tak aby tie peniaze nikomu nechýbali. ani prvovýrobe, ani distribútorom, ani predajcovi...


Dufam že sa k tejto téme čoskoro vyjadrí aj niekto fundovanejší, a potvrdí môj názor ne-ekonóma:)
mochacek
22.02.05,13:40
:) Vážený "človek" najprv Vám poradím, aby ste sa zúčastnili informačného semináru. Vždy sa rozprávajte na určitú tému, ktorú si chcete objasniť, ozrejmiť, pochopiť len s ľuďmi, ktorí sú v danej tématike doma a sú v nej experti. ******* je nákupné spoločenstvo=nakupujúci a predávajúci. Predstavte si: kde nakupujete potraviny? Pokiaľ by ste zabezpečili, že 100 ludí bude vďaka Vám nakupovať v tých istých potravinách dostanete lepšie obchodné podmienky, keď Vás bude spolu 101 alebo, keď budete sám? A o tom je nákupné spoločenstvo, spoločne dosiahneme lepšie podmienky ako jednotlivec. Odmena pre ******* je len 1% zo všetkých zliav, ktoré obchodníci poskytujú pre nakupujúcich v systéme, ktorý zabezpečuje *******. Všetko ostatné sa rozdeľuje pre nakupujúcich. Kto má záujem veľmi rád mu to vysvetlím. Kontakt: p. Mocko 0907 752 706
Veľmi sa teším na Vaše otázky.
evuša
22.02.05,15:04
Nielen že som počula, ale jeden môj klient s nimi už aj spolupracuje. Platby od nich idú v pohode. nákup a predaj funguje. Trošku to komplikuje účtovníctvo nám účtovníkom, ale dá sa to. Ak sú spokojní ich zákazníci a ak to bude aj naďalej fungovať.....ak, ak, ak. Uvidíme.
r.galovic
23.02.05,08:32
To mochacek:

Osobne nepoznám túto spoločnosť, ale takýchto "legálnych" obchodných spoločností tu už bolo ... (Drukos, BMG ...)
Ja osobne týmto "pochybným" a zvláštnym spoločnostiam, čo vymysleli úplne nový systém, neverím ani slovo. Jedného dňa na ich adrese zo záhadných dôvodov nebude nikto otvárať. To tu už bolo.
mochacek
23.02.05,13:27
Vážený pán Galovič, to čo ste napísali boli nebankové inštitúcie, ktoré vôbec neboli odobrené úradom pre finančný trh. Určite máte pravdu v tom, že sme ľudia, a že vždy sa nájdu aj takí, ktorí chcú zbohatnúť na naivite a neinformovanosti ľudí. Pokiaľ Vám niekto správne vysvetlí ako to funguje, tak zistíte, že nikto nemôže nikoho oklamať, že nakupujúci majú fyzicky tovar doma, využívajú ho. Zamyslite sa nad tým, čo je vôbec trhová ekonomika?
Všetci chcú vyrábať a vyrábať, ale komu to chcú predať? Práve nastáva tvrdý boj o zákazníkov, aby sa naučili byť loajálny a míňali svoje peniaze len tam, kde je to výhodné. ******* je jediný, ktorý má systém, kde sú všetci spokojní. Predávajúci, lebo sa nemusia báť o zákazníkov, zákazníci, lebo sa im značná časť vráti z ich výdavkov naspäť v podobe obchodných zliav a *******, preto lebo to všetko zastrešuje a má svoje 1% z obchodných zliav.
Zamyslite sa, ak by to bol podvod, dovolili by to vo Švajčiarsku, v Nemecku Rakúsku, Maďarsku, Čechách, na Slovensku, Bulharsku? A tento rok sa otvárajú trhu v Poľsku, Taliansku a Rumunsku. A keď neveríte, aj to je dobré!!!
r.galovic
23.02.05,13:42
Ja som samozrejme nechcel spochybniť činnosť spoločnosti *******, ani sa nikoho dotknúť a vnucovať svoj názor. Ak to tak vyznelo, tak sa ospravedlňujem. Len som vyjadril svoj názor. Existuje mnoho špekulatívnych firiem, hlavne na internete a ja im jednoducho nedôverujem.
Jano1961
23.02.05,13:43
Vážený pán Mochacek, aj v Drukose, BMG atď,e.t.c. boli ľudia za tieto firmy,
ktorý "správne" vysvetľovali ako to funguje.Boli o tom hlboko presvedčený
ako ste zrejme Vy.Neviem pán Mochacek či ste zamestnanec,sprostredkovateľ,
konateľ atď tejto firmy,ale jedno viem isto . Ak Vaša firma krachne,tak sa za
Vami zaľahne zem a viac sa neozvete.
olga88
23.02.05,18:30
Vážený pán Mochacek, aj v Drukose, BMG atď,e.t.c. boli ľudia za tieto firmy,
ktorý "správne" vysvetľovali ako to funguje.Boli o tom hlboko presvedčený
ako ste zrejme Vy.Neviem pán Mochacek či ste zamestnanec,sprostredkovateľ,
konateľ atď tejto firmy,ale jedno viem isto . Ak Vaša firma krachne,tak sa za
Vami zaľahne zem a viac sa neozvete.A ludom ostanu oci len na plac a slzy.
olga
bodliak
23.02.05,18:43
******* je jediný, ktorý má systém, kde sú všetci spokojní.
No, a práve to smrdí...:eek:
mochacek
24.02.05,08:56
Najprv si uvedomte, že na všetko čo sa vyrobí je potrebný systém predaja. Len na základe systémov predaja sú rôzne firmy veľmi úspešné a niektoré ledvaj prežívajú. Porozmýšlajte s akými systémami ste sa už stretli? Komu z Vás chutí u Mc Donalda?
Koľkí z Vás vedia urobiť chutnejší hamburger? A ak ho viete aj urobiť lepší, tak prečo už nie ste bohatí? Lebo na to potrebujete lepší systém než je ten Mc Donaldov. A sme u toho, že v trhovej ekonomike prežijú len Tí, ktorí majú najlepšie systémi predaja. Vždy budú ľudia, ktorí veria a ktorí neveria. Samozrejme, že všetko je možné, aj najlepšia firma na svete môže skrachovať. Vôbec nemusíte so mnou súhlasiť, na to máte plné právo. Dajte si otázku, koľkí ľudia s Vášho okolia sú úspešní, darí sa im a pri tom sa boja? Na takéto témy sa dá diskutovať celé hodiny, peniaze sú všade okolo všetkých Vás, stačí ich len zdvihnúť zo zeme, ale najprv ich musíte uvidieť.
rosemary
24.02.05,10:33
Vážený pán Mochacek, tá zem o ktorej píšete je veľmi precízne vymetená, ak sa tak dobre rozumiete obchodu, tak nám poraďte ako sa obchoduje. V predchádzajúcom príspevku ste písal, že každý chce vyrábať a predať sa nevie. Ja mám opačný dojem, že každý by sa najradšej živil obchodom a tých výrobcov je stále menej. a myslím si, že výrobcov nutia stále znižovať ceny, aby ostali marže obchodníkom a chudák výrobca neprežije, lebo kto by dnes vyrábal bez zisku.
mochacek
28.02.05,13:36
Vážený pán/pani Rosemary momentálne vôbec nič neviem o konkrétnej situácii vo Vašej firme, takže vôbec neviem ako Vám mám pomôcť. A ak mi skutočne dôverujete, veľmi rád sa s Vami osobne stretnem a uvidíme čo z toho vznikne.
alf
07.03.05,13:24
Pekny den vsetkym zucastnenym !
S firmou ******* som sa zoznamil len nedavno (asi pred tromi mesiacmi) a nazory ludi, ktori s nou zacali spolupracovat su dost odisne. Ti, co cakali zazraky, su sklamani. Ti, ktori sa na jej fungovanie pozreli realne, ziskali primerane vyhody, ktorych vysku si vraj dokazu sami regulovat. Ja sa postupom casu naklanam na stranu tych druhych, nakolko profity z nakupovania cez ******* pomaly stupaju a ked mi nedavno firma skutocne vyplatila prve peniaze za nakup, ktory som zaplatil jej poukazkami, potesilo to. Neslo sice o velku sumu, no zlava cca 6000 SKK pri nakupe v hodnote 22 490 SKK je celkom prijemna, kedze tu kameru, co som kupoval, by som si kupil aj bez *******u. Od tohto momentu zacinam uvazovat aj nad inymi nakupmi, ktore by bolo vyhodnejsie a efektivnejsie realizovat platbou cez poukazky a nie v hotovosti, ako som bol doteraz zvyknuty. Ked sa mi dostanu nejake dalsie peniaze, iste sa svojim pribuznym pochvalim. Mozno aj Vam ;)
ondrejvla
07.03.05,20:05
Vážený pán/pani Rosemary momentálne vôbec nič neviem o konkrétnej situácii vo Vašej firme, takže vôbec neviem ako Vám mám pomôcť. A ak mi skutočne dôverujete, veľmi rád sa s Vami osobne stretnem a uvidíme čo z toho vznikne.Vážený pán Mocháček, prečítala som si názory všetkých pozorovateľov tejto témy, mám z toho zmiešané pocity. Treba si trošku viac uvedomiť, že sme národ, ktorý sa dal už toľkokrát podviesť! A podvodníkov sa na Slovensku vystriedalo až prespríliš! Na tejto stránke sme väčšinou ekonómi a účtovníci a veľa z nás už má chrbát ohnutý a pripravený pre drevené pyžamo. Mám z Vás pocit, že ste sa prilepili na túto stránku, aby ste získali nových ľudí, ktorí dnes žiaria spokojnosťou, lebo uzatvorili očakávaný výhodný obchod, ale zajtra budú preklínať nielen vás, ale aj tých, čo vás chválili. Robila som dlhé roky vo firme, ktorá bola zapojená do barterového obchodu, mala mať z toho provízie(tak bola postavená zmluva) a dnes má na barterovom účte(nebankový dom) mínusom státisíce. Ako to v účtovníctve spasí zo sveta je na veľkú diskusiu. Myslím si, a určite nie som sama, že by ste si mali otvoriť vlastnú webovú stránku a hľadať klientov tam. Len prosím vás, nehľadajte ich medzi obyčajnými ľuďmi, čo každú korunku ťažko zarobia, ani medzi ekonómmi, ktorí ešte po polnoci sedia nad výkazmi ale niekde východnejšie - medzi Mojsejovcami alebo Rezešovcami. Nech vás hreje pocit z toho, že ste nikoho nepoškodili.
bepo
07.03.05,22:10
Ak som dobre pochopil,je to systém ktorí predáva bežný tovar pre svojich členov a za nákup majú členovia a spoločnosť určitú zľavu.Z Alfovho príspevku 6000 z 22500.To je dosť.Ak tá kamera stála aj v Nay to isté,tak je to dobré.Len mám pocit že položiek s rovnakými cenami bude pomerne málo a predražených viac.Kto by si stále porovnával ceny keď je to tak výhodné?

Mimochodom-Carrefourove"výpredaje storočia"boli v CR aj SR označené za podvod storočia.
alf
08.03.05,11:31
(bepo) Este k tej kamere. Ta zlava sa bohuzial neobjavila okamzite, pri kupe tovaru som zaplatil cenu, ktora na nom bola uvedena, len som ju nezaplatil v hotovosti, ale ******* poukazkou, ktora mi bola vydana za tu istu financnu protihodnotu. Asi po dvoch mesiacoch ma kontaktovali z firmy, ze potrebuju moje cislo uctu, aby mi mohli poukazat tu zlavu. Vcera mi prisla SMS, ze vraj sa da takto nakupovat uz aj benzin v celej sieti cerpacich stanic Slovnaft, co ma opat dost milo prekvapilo.
Tamarka
08.03.05,13:04
(alf) len aby si na tú svoju naivitu nedoplatil.
veľa úspechov v nakupovaní...
bepo
08.03.05,14:10
Alf-ak tá kamera stála toľko aj v Nay a zľava ti prišla na účet tak je to OK.A benzín tiež budeš nakupovať na poukážky?
suhela
08.03.05,18:35
Aj ja som bola oslovená touto spoločnosťou pred pol rokom ,lenže pre mńa je problem ten ,že kto chce o do mňa peniaze na začiatok tak má smolu.Pokial by to fungovalo na princípe že budem nakupovať v potravinách alebo inde a keď môj nákup dosiahne hodnotu 500 EUR automatický dostanem zľavu,alebo na základe dákej nákupnej karty
sa mi časť peňazi pripíše , beriem to.Ďalší problém vidim v sieti obchodov v čase kedˇsom bola oslovená bolo na východe pár obchodov ktorý spolupracovali s *******l.
Hanka
08.03.05,19:32
Firma ******* zinkasuje proviziu od predavajuceho a z tejto provizie posle peniaze kupujucemu. Myslim si, ze to nie je vsetko uplne koser.
Kedze som dost konzervativna, tak sa radsej obchodovaniu prostrednictvom tejto firmy vyhnem.
mv66
19.03.05,20:14
Grc na cely prispevok! ADMIN drichme? Ako sa to tu hlasi o nepovolenej reklame??? Ja si tiez zalozim 4 loginy DoktorkaUprimna, ZakaznikSpokojny, ObchodnikNasyteny, ... Vyrecni ste vsetci, aj nazov je uzasny, ale mne sa chce z toho grcat, da sa ziskana informacia vymazat z pamate???
Zuzka
19.03.05,22:35
Stačí ak klikneš vľavo, kde je zelený krúžok na "nahlás" a nahlásiš to adiministrátorovi, nech mu to zruší, a je to. :)
mv66
19.03.05,23:42
Adminovi sa velmi velmi ospravedlnujem, v noci zo soboty na nedelu asi ozaj spi. Ale ze tu trci tento prispevok viac ako 2 mesiace vam nevadi? Stale sa zvacsuje pocet ludi, co si to precitali a ziadna reakcia az na to kde mam co stlacit? to ste si nevsimli ten klasicky scenar? pride niekto, opyta sa, dalsi to pochvali, niekto zapochybuje, zase pochvala. Mne sa nazov tej firmy teda poriadne vryl do pamate a len dufam, ze sa mi o nom nebude snivat. Ale prosim prosim takyto prispevok aj s telef. cislami sem do porady nie. Vymyvajte si mozgy inde.
klocek
20.03.05,06:33
mv66-tke: Já s týmto teda nemám nič spoločné, nikdy som cez túto firmu nenakupoval a tiež na ňu mám svoj názor. Ale ako oduševnene atakuješ proti "tým" príspevkom a pomaly obviňuješ admin. zo spolupráce si si ani neuvedomil svoj slovník! Pozri si poriadne príspevky iných členov porady, ktorí tiež nesúhlasia ale svoj slovník používajú inteligentnejšie!
mv66
20.03.05,06:58
Co ti vadi v mojom slovniku? Ktore slovo? Vymyvanie? Vulgarnejsie nebolo pouzite? Vycitas mi nedostatok inteligencie? Ja vam vsetkym nevsimavost a lahostajnost, nielen tu na porade, ale i v beznom zivote. Admina z nicoho neobvinujem.
klocek
20.03.05,07:07
Co ti vadi v mojom slovniku? Ktore slovo? Vymyvanie? Vulgarnejsie nebolo pouzite? Vycitas mi nedostatok inteligencie? Ja vam vsetkym nevsimavost a lahostajnost, nielen tu na porade, ale i v beznom zivote. Admina z nicoho neobvinujem.
Neviem aká nevšímavosť a ľahostajnosť. O kvalitu a "mravnú úroveň" podady sa stará administrátor a já na takéto spoločnosti proste nereagujem, tak ako som nereagoval ani na BMG a iné! A ak už zverejním svoj názor, tak /i ked je to na tomto fóre inkognito/ nažím sa používať primeraný slovník. Ak ťa to skutočne tak štve /tá spoločnosť/ a si o jej podvodných praktikách presvedčený použi svoje rozhorčenie na správnom mieste na to určenom inek to vyznieva ako prázdne slová!
mv66
20.03.05,07:16
Mne je ta spolocnost ukradnuta, aj jej produkt. Len ma stve akym agresivnym sposobom si tu urobila dost vtieravu reklamu, taku vymyvaciu. A ze to nikomu nevadilo.
klocek
20.03.05,07:20
Mne je ta spolocnost ukradnuta, aj jej produkt. Len ma stve akym agresivnym sposobom si tu urobila dost vtieravu reklamu, taku vymyvaciu. A ze to nikomu nevadilo.
Samozrejme ani já toto na 100% nevylučujem, ale o to skôr by bolo vhodné počuť ohlasy ľudí, ktorí do styku s touto spoločnosťou prišli, myslím, že časom ich /a ich názorov/ bude oveľa viacej! Ak je to celé "levota" tak aj táto doskusia môžno prispeje k ich odhaleniu. A prípadné "ich nasadené kone" do tejto porady tiež odhalíme, koľko ich môže byť a aký slovník /rovnaký/ by používali? Nič v zlom, klocek zdraví mv66!
mv66
20.03.05,07:35
Praveze vobec netuzim rozvijat tu debatu o ich produkte, pytat sa ich klientov ci obchodnych partnerov. Chcem aby to uplne zmizlo z tejto stranky. Mozme tu akurat pisat o tom, ako to uctovat, na ake ucty strhnuta provizia, ale nebude tu nazov tej firmy a jej vymyvacia reklama.
ferdo
29.03.05,18:46
Veľa spočiatku "úspešných klientov" BMG ma presviedčalo o neuveriteľnej výhodnosti investovania do tejto spoločnosti. Našťastie som im odolal tak ako odolám tejto "neuveriteľnej možnosti" a vyhnem sa stavu, do ktorého sa dostali spočiatku úspešní klienti BBG. Život ma naučil, že hlavne v dnešnej dobe mi nedá nikto nič zadarmo, okrem dobre mienených rád napríklad v našej PORADE. Tiež som za stiahnutie takejto reklamy z našej PORADY.
klocek
30.03.05,13:48
OK Ferdo, ak sa ti to tak javí, tak to nahlás administrátorovi!
gallardozx
29.08.05,23:51
Prave som si prečítal túto diskusiu.Už na začiatku ma zarazilo že porovnávajú nebankové spoločnosti ako bmg a pod. ktoré boly už hned jako prišli na trh jasným tunelom s firmou *******.Jako vás niekto môže podviesť o peniaze ked vy nič naviac nedate.Ked stojí zájazd 20 000sk tak vy za ten zájazd aj zaplatíte 20 000sk.A ešte vám z toho zájazdu príde časom naspäť zlava.Jako rýchlo príde záleží len od vás ,ale predsa doposial vám nikto nič naviac nedal.A neporovnávajte tu MLM s pyramídovou hrou.Lebo MLM je jednen z najdokonalejších marketingov na svete.Zato že sa niekto okašlal v takejto hre jeho problém.Mal si dávať lepší pozor.A neočiernovať všade MLM.S nikým sa tu nemienim hádať každý má svoj názor ja mu ho brať nebudem...........
Chobot
30.08.05,07:47
Vzdy je moznost príst o peniaze. Aj v tomto systéme. Predstavte si situáciu, ze systém získa dostatocne velké mnozstvo klientov, ktorí si nakúpia poukázky v hodnote niekolko miliónov korún. Z nejakého neznámeho dôvodu táto spolocnot v istom bode nebude schopná plnit svoje záväzky, vyhlási konkurz a co urobia drzitelia poukázok? V obchode za ne nic nenakúpia, firma ich spät nevezme. Zase budú ziadat stát, aby ich odskodnil? Je tento scenár taký nereálny?

Kde a ako sú tie cenné papiere zarucené? Keby to boli zmenky, nepoviem, ale sú to len obycajné poukázky. A akým majetkom rucí firma? Je to sro a jej základné imanie je 1 milión SKK. Ja radsej ozeliem tú zlavu, ktorú slubujú. Neverím, ze niektorý obchodník je schopný alebo ochotný dat zlavu 6.000 na videokameru v hodnote 22.000, pokial to nie je v akcii alebo vo výpredaji.

To je môj názor. Kto vsak tomu dôveruje, nedrádzam ho od toho, len nech potom netvrdí, ze nebol informovaný a ze stát je zodpovedný za prípadný krach firmy, lebo jej dovolil fungovat. Lebo zdá sa, ze svoju cinnost vykonávajú v rámci zákona, z tohto ohladu sa im nedá nic vycítat, ze by robili nieco nelegálne.

P.S. pre gallardozx: nie je vylúcené, ze aj toto je len pyramídová hra. Zlava sa az prílis nápadne podobá na výnos, ktorý spociatku vyplácali nebankové spolocnosti vkladatelom. Kto vie, ci náhodou tú zlavu nevyplácajú z trzieb z predaja poukázok novým clenom? Transparentnejsie by to bolo, keby predajca dal piramo zlavu na tovar, ked si ho kupujem. Ale ked zaplatím poukázkou u predajcu, odkial viem, akú zlavu dá ten predajca?
boitana
30.08.05,09:48
myslím si že tieto systemy predaja sú velmi dobre prepracovane aby sa mohli obohatit akteri tohto projektu , a ze na zaciatku to aj ide s vyplacaním zliav, ale ak je skutocne vyhodne takto nakupovať ukaze cas a nie lapať klientov ako ryby na udice-lenže po čase sa stane ze sa prestanu vyplacat zlavy na učet a ako sa vravi musí niekto ostať hlúpim Jankom -to je len moj nazor lebo skutočne vsetky super dobre veci , obchody naozaj takto skoncili,a aj medzi nimi sa najdu tí co mozu chvalit ale viac je tych co o vela prisli
yurii
04.09.05,13:57
Vazeny pan Mochacek ja len k tomu Mc Donaldu nie su to hamburgery ktore Mc Donald predava je to uplne nieco ine ked si myslite ze niekto by mohol zbohatnut na predaji hamburgerov aj keby boli najlpesie na svete tak sa velmi mylite a nepochopili ste princip a obor v ktorom Mc Donald obchoduje a na com to vsetko svoje bohatstvo postavil. Ak vsak chapete ako to funguje tak za toto obvinenie vasej neznalosti sa ospravedlnujem. Co sa tyka tej firmy o ktorej sa tu rozpravame rad by som vedel akym sposobom funguje pokial je to firma ktora funguje ako Mc Donald tak ma urcite nadej na uspech co nadej dokonca je uspech priam zaruceny. Ak mate naozaj chut tak mi to prosim vysvetlite ale nechcem vediet co punka ake ma zlavy co dava podnikatelom ale ako funguje aky system pouziva. Pokial si neviete predstavit ako funguje taky Mc Donald tak to vam zase velmi rad vysvetlim ja. Tod vse k tomuto tematu.
gallardozx
07.09.05,14:34
Čoskoro padne platenie formou poukážok.Pretože poukážky nahradia platobné karty.Mimochodom poukažky slovnaftu a hypernovy sú kryté.Môžete si to kludne overiť.Keby sa nad tým trocha zamyslíte tak prečo by mala medzinárodná firma pôsobiaca zatial v 7 európskych krainách vyhlasovať konkurz?Opúštali by ste zlaú baňu pred jej vyťažením?Pokial budú ludia nakupovať neni možné aby ******* skrachoval.
P.S.CHobot- Ale ked zaplatím poukázkou u predajcu, odkial viem, akú zlavu dá ten predajca?----Pozrem si to na www.*******.sk alebo sa jednoducho spýtam predajcu.
A keď si kúpite poukážku tak priamo v tom momente ju tlačí aj predajcovi.
Nejak do toho moc vidíte pán Chobot..boly ste niekedy na prezentácii?
Snáď niečo nekritizujete keď to nemáte overené.
Stejne internet je jeden velký bulvár..tvorený štýlom JPP-jedna pani povedala:-)
Naďa
07.09.05,18:20
Plne súhlasím s príspevkom Chobota. Som jednou z "obetí" Horizontu a to vlastnou vinou. Nedokázala som presvedčiť manžela o tom, že systém, ktorý sa mi nepáči, by sa mal nepáčiť aj jemu. Miesto toho som sa prispôsobila. Teraz je už zbytočne hovoriť: mala som pravdu. Moja chyba je v tom, že som nedokázala mužovi predložiť správne argumenty.

Chobot predkladá reálne argumenty a doporučujem sa nad nimi zamyslieť. Inak dopadnete tak ako ja v Horizonte. http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
Miro77
08.09.05,11:25
Skúste sa pozrieť na problém neziskových organizácií trochu z iného uhla.

DRUKOS bol podľa mňa založený na základe dobrej myšlienky. Dodnes tomu verím.
BMG tak na 50 % tam som si nie celkom istý.
A štiplavé papriky neviem ako sa to volalo to bol na 100% podvod.
Ste tu všetci podnikatelia viete ako to v praxi chodí.
A teraz si predstavte, že príde za Vami niekto z dobre organizovanej zločineckej skupiny a začne Vás tunelovať. V tomto štáte v tom čase NEFUNGOVALA polícia (teraz neviem) tam sa obrátiť nedalo. Kam sa mali majitelia obrátiť ?
A kam sa majú poškodený obrátiť teraz ????
Miky im to jasne vysvetlil...
Urobil z nich debilov...
Tu nefunguje žiadna ochrana ani majitelov ani poškodených.
Aj keď majú dobré myšlienky.
Mária-Magdaléna
08.09.05,11:49
Pán Človek, je to len dobre zamaskovaná pyramída. Predsa ak sa mne vráti 80%, niekto musí mať o tých 80% menej. A ešte treba nakŕmiť Lyonas, aj keď jedným percentom / o tom 1% silne pochybujem/. Vtip je v tom, že je to tak prefíkane spravené, že ja ak získam 80%, nemôžem vidieť,kde tých 80% chýba. A to by som musela byť medzi tými v hornej časti pyramídy. Dnes, keď by som vstúpila to tohoto systému, určite by som na svojich pleciach niesla prevažnú časť pyramídy. A záver by bol, ako to tu bolo už spomenuté, časom by mi ostali oči pre plač.
Mala som možnosť poznať ľudí, čo to organizujú. Denne sadajú k počítaču a sledujú, kde sa v pyramíde nachádzajú. Sú to hotoví maniaci. Prešibaní, vedia čo chcú. Našťastie som ich spoznala tak, že nemali záujem o mňa, ale o môjho známeho, je podnikateľ, dosť veľké sumy mu prejdú cez ruky a normálne, v súlade zo zákonmi. No, a teda o neho mali záujem, pochopiteľne. Zaujímavé na tom je to, že najprv s nimi komunikoval ako on hovoril, mal to pod kontrolou. A po čase: dostali ho! Teraz už len sledujem, ako to skončí. Kedy to bude, netrúfam si odhadnúť.
Mária
Mária-Magdaléna
08.09.05,12:02
Ešte som zabudla, že keď Vás spracujú pre Lyonees, časom na Vás vyrukujú s TUREXom. Nezabudnú spomenúť, že je to švajčiarska firma. V nej sporíte, alebo čosi také, neuveriteľne výhodne a ešte v EURách. Pozor na nich!
Mária
Magda
09.09.05,18:15
Včera som kontrólovala účtovníctvo, ktoré chcem vrátiť pre neplatenie a lístky z tejto !firmy! za predaný tovar v 11/2004 začali nabiehať v 04/2005. Je to super doba splatnosti! Ešte , že takých !firiem! nie je viac.
Chobot
09.09.05,18:40
To si robila úctovníctvo firme, ktorá predávala tovar alebo ktorá nakupovala tovar cez *******? Predpokladám, ze je to jedna z firiem, ktorá figuruje v ich zozname firiem, ktoré predávajú tovar na ich poukázky.

Pozeral som ten zoznam firiem, sú to prevazne zivnostníci alebo malé firmy. Okrem Saturu som tam nenasiel ziadnu známejsiu firmu. Hladal som aj výsku zlavy, akú tie firmy ponúkajú, ale je to tam uvedené len v podobe nejakých kódov (G, I, E, ...), ale vysvetlenie tých kódov nikde nie je. Tiez som pozeral akoze záujemca o nejakú vezu alebo TV predajcu, ale v Bratislave predajca pre Audio & HiFi alebo TV Video neexistuje. To kvôli zlave (ktorej výsku ani nepoznám) budem cestovat do iného mesta a mozno ten tovar ani mat nebudú?

Skôr chápem tú zlavu ako poplatok za reklamu, ktorú firme robí *******.

Ale mám vytipovaných pár predajcov z toho zoznamu,ktorých chcem navstívit a popýtam sa ako zákazník na zlavy pre *******, aby to bolo objektívne.
alf
25.01.06,21:51
Zdravim !
Nenajde sa medzi Nami aj odbornik(cka), ktory(a) robi uctovnictvo napriklad Slovnaftu ? Ktosi tu pisal, ze robil uctovnictvo v jednej firme, ktore chce vratit,... Dufam len, ze dostatocne velkej v porovnani s firmou, ktora vydava tie poukazky a nie nejakej malej, takmer neexistujucej firmicke niekde v dedinke Horny Ozembuchov. Myslim, ze Slovnaft si neda skakat po hlave a cosi take, ako oneskorenie platieb za poukazky, by si urcite nenechal. Tankujem na Slovnafte cez tuto firmu uz takmer pol roka a nevidim v tom ziaden problem. Skor bol problem s vlastnymi kartami Slovnaftu a ich vernostnymi bodikmi ("nejde nam to nacitat, mate ju poskrabanu, nemali ste ju na slnku" a podobne). Na tie body som mimochodom uz zabudol. Najde sa tu niekto, kto ich este zbiera ? Preco ? Za tie darceky co dostanete ? Bolo mi az smiesne, ked mi Slovnaft dal za cca 1600 bodov puklice na auto v cene 200 SK a jeden casopis v cene 39 SK. Za 60 000 SKK obratu len toto !!! (239 SK aj to v tovare) Preco to ludia chcu a zbieraju tie body ? (Mozno preto, ze je to kvazi zadarmo k tomu benzinu, aj ked je to vlastne z toho obratu).
V Bille, na Shellke a inych obchodnych miestach si za svoj obrat tiez zbierate body ? Sikovnejsi z nas uz vedia, ako ziskat percenta z obratu vo forme hotovych penazi a nie bodov.
Takze vela zdaru a uspechov v bodovani !
bepo
26.01.06,05:35
Treba chodiť po svete s otvorenými očami a na takéto kraviny neskočiť.Zľavy-len ako príklad -neviem či niekto postrehol ale bolo obdobie keď pri platbe kartou zo Sporiteľne ste na OMV mali väčšiu zľavu ako pri odbere 20tis l benzínu mesačne zo Slovnaftu.
Najka
02.06.06,05:27
Ahojte, aj moj sef sa prihlasil za člena Lyonees, a chodia mu poukážky na nákup v Hypernove a OMV. Ide o to, že tie poukážky použil a dal mi bločky za naftu do pokladne. Na tých bločkoch je pekne napísané platba poukážkou, a ja neviem čo s tým v PÚ. Poradí niekto?
tomapo
05.06.06,23:07
normalne to uctuj ako keby to bola platba v hotovosti a neries to...
tomapo
06.06.06,10:58
normalne to uctuj ako keby to bola platba v hotovosti a neries to...

mno ospravedlnujem sa ma sa to brat ako platba ceninou...
tomapo
06.06.06,11:33
Treba chodiť po svete s otvorenými očami a na takéto kraviny neskočiť.Zľavy-len ako príklad -neviem či niekto postrehol ale bolo obdobie keď pri platbe kartou zo Sporiteľne ste na OMV mali väčšiu zľavu ako pri odbere 20tis l benzínu mesačne zo Slovnaftu.

lyon.ess uz s CPS SLOVNAFT nespolupracuje... v sucasnosti sa daju kupovat pohonne hmoty v sieti cerpacich stanic OMV a HYPERNOVA

btw. lyon.ess je dobra vec a ti co neviete o com je rec tadsej tu nepiste keketiny... :cool:
tomapo
06.06.06,11:35
pozor na nich klebo to su strasidla co :D ha ha ha
tomapo
06.06.06,11:36
Ešte som zabudla, že keď Vás spracujú pre Lyonees, časom na Vás vyrukujú s TUREXom. Nezabudnú spomenúť, že je to švajčiarska firma. V nej sporíte, alebo čosi také, neuveriteľne výhodne a ešte v EURách. Pozor na nich!
Mária

pozor na nich lebo to su strasidla co :D ha ha ha
tomapo
06.06.06,12:40
btw. to s tymi "zlavami" co tu pisete je to kusok inak... pozrite sa vy nakupujete tovar v obchode a peniaze uz nevidite viac zaplatite za tovar a koniec... ak to robite cez ******* cast penazi sa vam z VASICH NAKUPOV vrati SPAT NA VAS UCET

ides si kupit notebok za 30000 tis. normalna firma ti da zan zlavu cca 2000sk (ak sa dohodnete)

ak si kupis ten isty notebook formou lyon.essu (tzn. u zmluvneho partnera) ix zoznam najdes na nete tak zaplatis zan tu istu sumu co v inom obxode s tym rozdielom ze po urcitom case sa ti vrati spat az 80% z ceny nakupu...

v tomto systeme je HYPERNOVA, OMV, BILLA (ty si objednas poukazky u ******* oni ti ix poslu a ty zaplatis pri pokladni tou poukazkou tak ako keby si platila peniazmi takze nestracas nic mozes len ziskat...)

prijemny den
Chobot
06.06.06,13:17
btw. to s tymi "zlavami" co tu pisete je to kusok inak... pozrite sa vy nakupujete tovar v obchode a peniaze uz nevidite viac zaplatite za tovar a koniec... ak to robite cez ******* cast penazi sa vam z VASICH NAKUPOV vrati SPAT NA VAS UCET

ides si kupit notebok za 30000 tis. normalna firma ti da zan zlavu cca 2000sk (ak sa dohodnete)

ak si kupis ten isty notebook formou lyon.essu (tzn. u zmluvneho partnera) ix zoznam najdes na nete tak zaplatis zan tu istu sumu co v inom obxode s tym rozdielom ze po urcitom case sa ti vrati spat az 80% z ceny nakupu...

v tomto systeme je HYPERNOVA, OMV, BILLA (ty si objednas poukazky u ******* oni ti ix poslu a ty zaplatis pri pokladni tou poukazkou tak ako keby si platila peniazmi takze nestracas nic mozes len ziskat...)

prijemny den

Chlape, tak týmto si to zaklincoval. Vysvetli mi, odkiaľ sa vezme tých 80% z ceny nákupu, Kto ich vyplatí? Predajca? Lyo.nnes?

Mám konkrétny záujem o DVD rekordér Panasonic DMR-EH55EP. Importér stanovil doporučenú cenu 16990,- SKK, za ktorú ho aj predajcovia predávajú. Našiel som jednu internetovú predajňu, kde ho teraz v uvádzacej akcii dostanem za 14990,- SKK. Hľadal som na stránke L**u predjacu elektroniky v BA, ale našiel som len jednu firmu. VOlal som tam, aby som zistil akú zľavu mi dajú, keď to kúpim cez Ly**s. Pracovník, s ktorým som hovoril ani nevedel, čo je to Ly**.

Ak mi zoženieš tento produkt s výrazne nižšou zľavou, tak si ma presvedčil, že ten systém za niečo stojí .

Inak s tou Billou - má to jeden háčik. Treba si objednať poukážky Billa v hodnote aspoň 4500 SKK, čo neminiem ani za 2 mesiace.

Tiež mi vysvetli, kde sa berie ten profit, ktorý mi bude vyplácaný po realizácii nákupov. Z čoho sa vytvára ten dodatočný zisk? Hwadal som to na ich stránke, ale tam je všetko tak písané, aby z toho nič nebolo jasné, len že budem profitovať. Najviac ma zaujal nasledovný odstavec:

"Kto chce naozaj optimálne profitovať z *******, ten porozpráva o ňom svojim priateľom a známym!

Pretože, keď Váš známy sa prostredníctvom Vás stane *******- stálym klientom a nakúpi cez *******, môžete profitovať ešte viac- Vašimi nákupmi a nákupmi Vašich známych. Celé potom samozrejme pracuje ďalej: aj Vaši známy budú ďalej rozširovať *******- myšlienku a Vy môžete zase profitovať, profitovať a ešte raz profitovať..."

Nevrav mi, že to nepripomína MLM alebo pyramídu. Verím, že zatiaľ to funguje. Ale dokedy?
Chobot
06.06.06,13:33
Môj predošlý príspevok bol asi dosť ostrý a možno im krivdím, ale nechápem prečo tá firma nemôže hrať otvorene. Prečo musia používať spôsoby, ktoré potom pripomínajú nefér spôsoby rôznych pochybných spoločnosti.

Keď som sa nad tým zamyslel, tak logicky by som vyvodil, že oni sú vlastne sprostredkovatelia a reklamná agentúra v jednom. To, že sa u predajcov platí poukážkou, tak im asi predajca na základe dohody platí nejaký bonus, že im naháňajú klientov a robia reklamu. Firma sa potom asi delí o tento bunus s klientom. Ak sú tieto predpoklady správne, tak je logické, že predajcovia majú obmedzené možnosti na vyplatenie bonusu - určite to nebude až vo výške 80% hodnoty nákupu.

Pochopil by som, keby sľúbili vrátenie nejakých 5% z hodnoty nákupu. Ale kde zoberú viac? Ešte by mohli výhodne uložiť dočasne voľné peň. prostriedky, ktoré zaplatili klienti za vystavenie poukážky. Al ani tieto peniaze im nemôžu na finančnom trhu zarobiť viac ako nejakých 2-3 %.

Ak sa mýlim v mojich úvahách, tak ma oprav.
elli
06.06.06,14:21
Zamyslite sa, ak by to bol podvod, dovolili by to vo Švajčiarsku, v Nemecku Rakúsku, Maďarsku, Čechách, na Slovensku, Bulharsku? A tento rok sa otvárajú trhu v Poľsku, Taliansku a Rumunsku. A keď neveríte, aj to je dobré!!![/quote]



To, ze nieco niekde existuje (otvara trhy), nie je zarukou
1. ze je to povolene
2. ze je zaruceny vynos (aj BMG bolo povolene, aj Banka Hana mala licenciu...)
3. ze to funguje podla marketingovej propagandy - vid reklamy na zazracne chudnutie (keby nieco take existovalo, nobelovku maju vo vrecku a predpisuju to lekari, hoci aj za vysoky doplatok)
4. Aj socializmus bol na patine sveta, sluboval nebo na zemi a napriek tomu nefungoval :-)

80% vyvar sa da dosiahnut, podla mojho nazoru, pri vysokorizikovych investiciach (kde je na to clovek vopred upozorneny a rata so stratou) alebo pri nelegalnych obchodoch (drogy, zbrane, odber organov, obchod s bielym masom).

V ostatnych pripadoch vzdy musi na konci retazca zostat niekto, kto sa na tych 80% posklada. Tak ako v pyramide.

Nemozem si pomoct, ale Chobotove nazory su daleko blizsie nielen mojmu (ne)chapaniu, ale aj elementarnym ekonomickym, matematickym a logickym pravidlam.
tomapo
06.06.06,15:52
Chlape, tak týmto si to zaklincoval. Vysvetli mi, odkiaľ sa vezme tých 80% z ceny nákupu, Kto ich vyplatí? Predajca? Lyo.nnes?

Mám konkrétny záujem o DVD rekordér Panasonic DMR-EH55EP. Importér stanovil doporučenú cenu 16990,- SKK, za ktorú ho aj predajcovia predávajú. Našiel som jednu internetovú predajňu, kde ho teraz v uvádzacej akcii dostanem za 14990,- SKK. Hľadal som na stránke L**u predjacu elektroniky v BA, ale našiel som len jednu firmu. VOlal som tam, aby som zistil akú zľavu mi dajú, keď to kúpim cez Ly**s. Pracovník, s ktorým som hovoril ani nevedel, čo je to Ly**.

Ak mi zoženieš tento produkt s výrazne nižšou zľavou, tak si ma presvedčil, že ten systém za niečo stojí .

Inak s tou Billou - má to jeden háčik. Treba si objednať poukážky Billa v hodnote aspoň 4500 SKK, čo neminiem ani za 2 mesiace.

Tiež mi vysvetli, kde sa berie ten profit, ktorý mi bude vyplácaný po realizácii nákupov. Z čoho sa vytvára ten dodatočný zisk? Hwadal som to na ich stránke, ale tam je všetko tak písané, aby z toho nič nebolo jasné, len že budem profitovať. Najviac ma zaujal nasledovný odstavec:

"Kto chce naozaj optimálne profitovať z *******, ten porozpráva o ňom svojim priateľom a známym!

Pretože, keď Váš známy sa prostredníctvom Vás stane *******- stálym klientom a nakúpi cez *******, môžete profitovať ešte viac- Vašimi nákupmi a nákupmi Vašich známych. Celé potom samozrejme pracuje ďalej: aj Vaši známy budú ďalej rozširovať *******- myšlienku a Vy môžete zase profitovať, profitovať a ešte raz profitovať..."

Nevrav mi, že to nepripomína MLM alebo pyramídu. Verím, že zatiaľ to funguje. Ale dokedy?

fungovat to bude kym ludia budu nakupovat akonahle prestanu nakupovat system spadne... a vysvetli mi ako je mozne prestat nakupovat ak sa ti peniaze za tvoje nakupy vracaju spa???? len hlupy clovek by prestal nakupovat... a co satyka billy tak tie poukazky su v roznyx nominalnyx hodnotax a minut ix mozes za ako dlho xces objednas si 200 sk 500 sk a pod...
romarico
06.06.06,16:09
O tejto firme som veru nepočul, ale páči sa mi ten systém dobrý princip keby som mal obchod tak automaticky spolupracujem s tou firmou priniesla by mi zákazníkov, zákazníci by boli spokojní so zľavou a firma tiež s 1% výbornééé mám pokoj s reklamov a špekulovaním ako presvedčiť niekoho aby kupoval u mňa.
duficek
06.06.06,17:31
ked krachne (alebo lepsie povedane dost si nahrabe) ta firma, tak obchodnikom a zakaznikom ostanu bezcenne papiere (poukazky), smiat sa budu jedine konatelia firmy na jachticke v zahranici.

preco ta firma to robi takto cez poukazky s rizikom ich neskorsej bezcennosti, ked by to slo urobit rovnako "efektivne" a jednoduchsie povedzme cez magneticke karty s logom "poukazkovej" firmy ?
fungovalo by to asi tak, ze zakaznik by namiesto poukazok dostal magneticku kartu (rovnaku aku davaju v bankach, s magnetickym pasom) s nulovym kreditom. pri kazdom nakupe u zmluvneho obchodnika (akceptacia kariet by bola dohodnuta podobne ako pri poukazkach) by sa pri platbe pouzila tato karta, kde by sa zaznamenala vyska nakupu, resp. nejaky kredit (platit by sa mohlo v hotovosti alebo klasickou platobnou kartou).
zmluvny obchodnik potom tieto udaje sumarne preniesol k poukazkovej spolocnosti, ktora by zakaznikovi vratila z nakupov nejaky bonus, resp zlavu prevodom na ucet, postovou poukazkou atd....
vyhli by sme sa trapnym poukazkam, u obchodnika by sa platilo NAOZAJSTNYMI peniazmi a obchodnik by vdaka tej karte vedel zakaznika rozoznat, ze nakupuje u neho vdaka poukazkovej spolocnosti XY.
spokojny by bol asi kazdy nie? len asi nie poukazkova firma, ktora si vytlaci poukazky, ktora preplaca len ona....ak sa nieco stane, kto preplati zakaznikovy alebo zmluvnemu obchodnikovi bezcenne papiere???
tomapo
06.06.06,19:18
ked krachne (alebo lepsie povedane dost si nahrabe) ta firma, tak obchodnikom a zakaznikom ostanu bezcenne papiere (poukazky), smiat sa budu jedine konatelia firmy na jachticke v zahranici.

preco ta firma to robi takto cez poukazky s rizikom ich neskorsej bezcennosti, ked by to slo urobit rovnako "efektivne" a jednoduchsie povedzme cez magneticke karty s logom "poukazkovej" firmy ?
fungovalo by to asi tak, ze zakaznik by namiesto poukazok dostal magneticku kartu (rovnaku aku davaju v bankach, s magnetickym pasom) s nulovym kreditom. pri kazdom nakupe u zmluvneho obchodnika (akceptacia kariet by bola dohodnuta podobne ako pri poukazkach) by sa pri platbe pouzila tato karta, kde by sa zaznamenala vyska nakupu, resp. nejaky kredit (platit by sa mohlo v hotovosti alebo klasickou platobnou kartou).
zmluvny obchodnik potom tieto udaje sumarne preniesol k poukazkovej spolocnosti, ktora by zakaznikovi vratila z nakupov nejaky bonus, resp zlavu prevodom na ucet, postovou poukazkou atd....
vyhli by sme sa trapnym poukazkam, u obchodnika by sa platilo NAOZAJSTNYMI peniazmi a obchodnik by vdaka tej karte vedel zakaznika rozoznat, ze nakupuje u neho vdaka poukazkovej spolocnosti XY.
spokojny by bol asi kazdy nie? len asi nie poukazkova firma, ktora si vytlaci poukazky, ktora preplaca len ona....ak sa nieco stane, kto preplati zakaznikovy alebo zmluvnemu obchodnikovi bezcenne papiere???


v sucastnosti sa prave spominane karty vyrabaju takze poukazky zanedlho skoncia a bude to fungovat na karty...
tomapo
06.06.06,19:19
O tejto firme som veru nepočul, ale páči sa mi ten systém dobrý princip keby som mal obchod tak automaticky spolupracujem s tou firmou priniesla by mi zákazníkov, zákazníci by boli spokojní so zľavou a firma tiež s 1% výbornééé mám pokoj s reklamov a špekulovaním ako presvedčiť niekoho aby kupoval u mňa.

suhlasim s tebou :)
debee
07.06.06,06:35
suhlasim s tebou :)

No, chlapci Romarico, Tomapo... zaregistrovani den po dni ako dve vajcia... pekne si tu nahravate na smece.

Toto je uctovnicke forum s ludmi, ktori vedia pocitat a maju prehlad o marzach vo velko/malo-obchode. S vasimi 80% chodte presviedcat to IV. cenovej skupiny. Ved spolu s DPH by to bola takmer plna predajna cena a kde je hodnota vyrobku? Perpetuum mobile?
Je to len dalsi nechutny o..b na slovensku chudobu.
romarico
07.06.06,18:27
kto si debee neviem, ale ak čítaš to čo som napísal a píšeš o tom čo som nenapísal tak potom máš asik toho veľa oddýchni si schlaď sa. Nekritizuj ale raď,poukazuj na chyby ale konštruktívne. napr. "toto je chyba preto a proto a odstrániť sa dá takto a takto " nie len toto je chyba a nič viac.
debee
08.06.06,06:53
kto si debee neviem, ale ak čítaš to čo som napísal a píšeš o tom čo som nenapísal tak potom máš asik toho veľa oddýchni si schlaď sa. Nekritizuj ale raď,poukazuj na chyby ale konštruktívne. napr. "toto je chyba preto a proto a odstrániť sa dá takto a takto " nie len toto je chyba a nič viac. Romarico, tiez neviem, kto si a neriesim to. Jedini, kto si cely system pochvaluje, ste vy dvaja, mozno jeden, mozno traja trojjedini... ja neviem. Ostatni uz argumentovali dostatocne na to, aby si nezaujaty pozorovatel spravil nazor. Ak sa ti cnie za konstruktivnym rozhovorom, staci, ked mi jednoducho vysvetlis na vhodnom priklade, ako sa da dosiahnut zlava 80% na beznych komoditach v maloobchode (aky tovar a kde). Je to rovnako realne, ako 2x% vynos p.a. vo vyssie spominanych 'investicnych' spolocnostiach. Momentalne rozpustenych. Ak zakaznik zaplatil 100Sk a dostane naspat 80Sk, tak vo zvysnych 20Sk je: cena vyrobku, DPH, doprava, marza obchodnika, marza velkopredajcu, naklady na predajnu, marketing... = vyrobok za 1 korunu? To moze byt tak cinske tricko, ale tie zase nepredavaju za stovku :-(
romarico
08.06.06,16:23
Ved ale tomu neverým ani ja tak ako si to ty napísal(a) ja len verým tomu princípu ktorý som napísal vyšie že keby som mal obchod tak si zavolám takú firmu ktorá mi zoženie zákazníkov. Dám im nejakú zľavu cca 5% a firme za to že mi ich zohnala 1% a sme spokojný všetci ja neviem o čom ty hovorýš ale ja stále iba o tomto.
bepo
08.06.06,17:04
Obchod nie je postavený na tom že všetkým zákazníkom dávaš zľavy na celý sortiment- niekedy si to vyskúšaj ;)
Milan Benka
08.06.06,17:21
Prosím všetkých poraďákov aby ignorovali túto tému a takisto jej podobné.

Nemá význam polemizovať s ľuďmi, čo sú presvedčení o "svojej" pravde.
V celej tejto téme nezaznel jeden argument, ktorý by mal objektívnu vypovedaciu schopnosť.

A príspevky, ktoré tu pripájajú tzv. 5minútoví poraďáci (zaregistrovaní 5min. pred prísp. v tejto téme), majú presvedčiť nás o pravdivosti tvrdenia typu: Ak je v horných orešanoch mráz -20 st. Celzia a v Dolných orešanoch takisto -20 st. Celzia, znamená to že v skutočnosti je -40 st. Celzia. Tiež to má logiku, že???
amelia
29.11.12,17:38
tak toto je presne to, čo ja v dnešnej dobe zháňam :))) spôsob, ako to všetko účtovať....lebo kupodivu, po 7 rokoch to frčí jak divé a ja sa s tým borím....okrem peňaženky aj účtovne :)))