vajzo
30.01.07,10:45
ahojte.
poprosil by som vas o radu, chcem zacat podnikat v doprave ale neviem co vsetko k tomu potrebujem.myslim ake poplatky mam platit ake listiny mam vypisovat.viem iba to ze mam platit cestnu dan,zakonnu poistku auta,ale nic viac. mohli by ste mi to trosku upresnit?
vopred dakujem
Zoltán Kovács
30.01.07,10:18
ahojte.
poprosil by som vas o radu, chcem zacat podnikat v doprave ale neviem co vsetko k tomu potrebujem.myslim ake poplatky mam platit ake listiny mam vypisovat.viem iba to ze mam platit cestnu dan,zakonnu poistku auta,ale nic viac. mohli by ste mi to trosku upresnit?
vopred dakujem

Odporúčam cez vyhladávanie zadať autodoprava, alebo podobný výraz.

Mňa tak narýchlo napadá napr. poistenie zodpovednosti za prepravovaný tovar. Chceš robiť medzinárodnú alebo iba vnútroštátnu dopravu?
vajzo
30.01.07,11:25
dakujem smith ze mi chces poradit.prepac ze mi to tak dlho trvalo. ja by som chcel zatial iba vnutrostatnu dopravu aby som sa trocha otukal a potom uvidime.je medzi tym velky rozdiel?
granatka
30.01.07,12:50
cestná motorová doprava - vnútroštátna nepravidelná autobusová doprava, vnútroštátna nákladná cestná doprava a tiež vnútroštátna taxislužba sú koncesované živnosti od vstupu do EU. potrebná je odborná spôsobilosť a preukázanie finančnej spoľahlivosti...
martaO
30.01.07,13:07
Potrebuješ koncesnú listinu. Podnikanie v autodoprave je viazaná činnosť. Taktiež potrebuješ na živnostenskom úrade preukázať potrebné kritie majetku na každé auto cca 400 tisíc. Rôzne poistky na tovar, zodpovednosti za škodu a zákonné poistky ti urobia v poisťovni. Ak nevieš preukázať potrebné vzdelanie a prax tak potebuješ zodpovednú osobu podľa § 11 Živnostenského zákona a túto musíš následne aj zamestnať. Poplatky čo sa týka živnosti ti povedia nejlepšie na tom ktorom úrade. Bude ich veľa.
vajzo
31.01.07,08:58
a co je to ta koncesna listina?ake mam mat vzdelanie? ci tym myslite skolenia a tak .prax mam ale iba 1 rok .myslite ze to staci?dakujem za rody...