dracica
30.01.07,11:18
Poráďáci pomôžte,
SZČO bol de koncom roka delimitovaný na iný DÚ v meste , pretože zmenil trvalý pobyt a podľa miestnej príslušnosti spadá pod iný DÚ. Teraz má zaplatiť DzMV a ja neviem na aký účet DÚ..Počula som niečo o tom , že DzMV sa neprekladá
viete mi v tomto poradiť ?????
ata111
30.01.07,10:21
Výšku dane síce určuje pre celé mesto magistrát, ale platíš na miestne príslušný DÚ /ak sa jedná o zmenu bydliska v rámci jedného mesta/.
Zoltán Kovács
30.01.07,10:24
Poráďáci pomôžte,
SZČO bol de koncom roka delimitovaný na iný DÚ v meste , pretože zmenil trvalý pobyt a podľa miestnej príslušnosti spadá pod iný DÚ. Teraz má zaplatiť DzMV a ja neviem na aký účet DÚ..Počula som niečo o tom , že DzMV sa neprekladá
viete mi v tomto poradiť ?????

Na stránke DR SR www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) si vieš vyhľadať presný účat podľa adresy, aj na daň z MV.
dracica
30.01.07,10:25
Výšku dane síce určuje pre celé mesto magistrát, ale platíš na miestne príslušný DÚ /ak sa jedná o zmenu bydliska v rámci jedného mesta/.

Čiže ak som to dobre pochopila ak som bola na DU IV a teraz ma preložili na DU II tak platim na účet DU II.???
Zoltán Kovács
30.01.07,10:26
Čiže ak som to dobre pochopila ak som bola na DU IV a teraz ma preložili na DU II tak platim na účet DU II.???

Áno presne tak.
dracica
30.01.07,10:26
Je tam nejaká výminka ale teraz neviem, či sa jedná iba o prípad keby SZCO prihlasil auto uprostred roka a v tej dobe by ho aj preložili...
Kolegynka mala tento problém tak sa chcem tomu vyhnut
daniek
30.01.07,10:28
ata111
30.01.07,10:29
... a oznámila by som na DU IV ukončenie a na DU II by som vozidlo prihlásila do 15 dní od dátumu zmeny.
dracica
30.01.07,13:13
no uvediem vás z omylu lebo tentoraz som zostala aj ja zaskočená informáciou ktoru mam priamo z DU. Ak delimituje DU na základe zmeny trvalého pobytu SZCO na iný DU /v jednom meste/, Daň z MV platí na číslo DÚ odkiaľ bol delimitovaný.....................
Zoltán Kovács
30.01.07,13:19
no uvediem vás z omylu lebo tentoraz som zostala aj ja zaskočená informáciou ktoru mam priamo z DU. Ak delimituje DU na základe zmeny trvalého pobytu SZCO na iný DU /v jednom meste/, Daň z MV platí na číslo DÚ odkiaľ bol delimitovaný.....................

A to prečo? Veď už teraz patrí pod iný DÚ!
Na to ti nedali vysvetlenie?
dracica
30.01.07,13:24
Tetuška sa pozrela do programu a povedala mi že DzMV nepreložili teda prihlásenie, odhlásenie vozidla ako aj zmeny, podávanie tlačiva DzMV mám podávať na pôvodný DU dokonca aj zaplatiť DzMV má na pôvodný DU...takže radšej si to preverte keď budete mať podobný prípad
Zoltán Kovács
30.01.07,13:42
Zaujímavé. Predčasom som tiež mal tento istý prípad, ale pôvodný DÚ presúval kompletnú agendu, nie len časť. Veď podľa mňa mali aj presunúť všetko nie len určité druhy dane.