človiečik
30.01.07,11:22
potrebujem odpoveď na otázku, ked si živnostník prenajal automob.vozidlo od neživnostníka a ten nezaplatil cestnú daň na rok 2006 ako si može uplatniť výdavky v účtovníctve alebo má doplatiť cestnú daň a na koho , ke´d nie je držiteľ vozidla. ďakujem.začínam :)
IVETA N
30.01.07,10:42
nechcem byť ,,hnusná,, ale keď si dáš do kolonky rozšírené hladanie
/hore na samom vrchu/ ,,prenájom vozidla a cestná daň,, tak tam určite všetko nájdeš od A-Z

IVETA N
vikinka
30.01.07,10:46
Od r.2006 podľa § 85 zák.o miestnych daniach, už nie je daňovníkom držiteľ vozidla zapísaný v TP,ale ten kto ho používa na podnikanie.Takže daň z MV mal zaplatiť a podať DP živnostník.Ak sa rozhodne podať DP za r.2006 hrozia mu sankcie,ak nie tak treba podať do 31.01.2007 na rok 2007.
Zita5
30.01.07,10:48
V súvislosti s prenajatým vozidlom na podnikanie môžete uplatniť vo výdavkoch nasledovné :

- nájomné
- výdavky na spotrebované pohonné látky
- opravy a údržba, ak je to v nájomnej zmluve dohodnuté
- technické zhodnotenie prenajatého majetku, ak je to dohodnuté
- ďalšie prevádzkové výdavky súvisiace s použitím motorového vozidla na pracovnú cestu (diaľničné poplatky, parkovné a pod.)
- daň z motorových vozidiel, ak je platená nájomcom, resp. vypožičiavateľom, ktorý automobil používa na podnikanie


Ale daň z MV musí byť uhradená , inak nemôžete uplatňovať výdavky v súvislosti s takýmto MV .
dareckova
30.01.07,12:43
Vedel by mi niekto poskytnúť vzor nejakej takej zmluvy, čo všetko by mala obsahovať?
Zita5
30.01.07,12:47
Vedel by mi niekto poskytnúť vzor nejakej takej zmluvy, čo všetko by mala obsahovať?

Tu je :

http://www.porada.sk/showthread.php?t=1603&highlight=Zmluva+pren%E1jme
dareckova
30.01.07,13:09
ďakujem za zmluvu
človiečik
31.01.07,06:03
všetkým dakujem.je to strasne fajn stranka a dufam, ze sa dopracujem k tomu, ze aj ja raz budem vediet takto super poradit.diky