Valika
05.01.05,15:26
:( Pekný podvečer prajem a prosím o názory na účtovnícke programy. Stojím pred vážnym rýchlym rozhodnutím a neviem si rady. Aký program si vybrať na vedenie účtovníctva? Ktorý je dobrý ???
jarkra
05.01.05,14:38
Skús pohľadať, lebo sa to tu už rozoberalo niekoľkokrát.
Daska
20.02.05,18:00
Myro
01.04.05,13:26
Zdravim Vas

ja by som tiez potreboval poradit ktory soft na uctovnictvo. Vzdy ked stretnem niekoho znaleho tak mi poradi kazdy nieco ine a uz mam toho tak povediac dost. chcel by som nieco jednoduche a prehladne. nemam zatial skusenosti s viacerymi, a tahat demoverzie cezt GPRs nieje nic moc, takze ak mozete prosim poradte nieco.

Dakujem
Eva Farkasová
02.04.05,15:36
Valika už si si isto vybrala program na účtovníctvo. Neviem pre akú firmu robíš, je rozdiel či robíš pre firmu, rozpočtovú organizáciu alebo príspevkovú. My sme príspevková aj s podnikateľskou činnosťou /aj plátci DPH/, máme IVES, Košice. Na tieto veci je jednoduchý a dobrý, predtým sme mali DATALOCK - bola som s ním veľmi spokojná, ale nespĺňal nám v tom čase nejaké kritériá na výkazy pre DÚ, tak sme si dali IVES. V dnešnej dobe je už aj DATALOCK vymakanejší, tak záleží len na Tebe. Ostatné programy nepoznám.
vcielka
03.05.05,16:13
Zdravim Vas

ja by som tiez potreboval poradit ktory soft na uctovnictvo. Vzdy ked stretnem niekoho znaleho tak mi poradi kazdy nieco ine a uz mam toho tak povediac dost. chcel by som nieco jednoduche a prehladne. nemam zatial skusenosti s viacerymi, a tahat demoverzie cezt GPRs nieje nic moc, takze ak mozete prosim poradte nieco.

DakujemAk sa jedná o jednoduché účtovníctvo a podvojné účtovníctvo skús Sofcom, Liptovský Mikuláš www.sofcom.sk (http://www.sofcom.sk/), je tiež dobrý!!!!!!! Podobný softipu

zdraví včielka
ondrejvla
03.05.05,16:54
Tak tento soft určite nie! Nie je variabilný, nemôžeš si dať zostavy, aké potrebuješ, opravy úhrad, rozhodne som trvala na zmene softu vo firme, ktorú som prebrala, na všetky moje otázky mali odpoveď - to sa nedá! Tak teda do čerta aj s takým softom!
A najmä nie mzdy! Máme ho vo firme, nie je možné na ňom robiť ročné zúčtovanie dane, keď som sa informovala v LM telefonicky, povedali mi, že na budúci rok to budú mať hotové!!!! Robili sme to ručne, teraz som objednala MRP DOS a idem všetky mzdy za tento rok opäť nahadzovať do nového softu, a to pre 27 zamestnancov, keď počítam vstupy, výstupy!
Rooibos
03.05.05,18:37
:( Pekný podvečer prajem a prosím o názory na účtovnícke programy. Stojím pred vážnym rýchlym rozhodnutím a neviem si rady. Aký program si vybrať na vedenie účtovníctva? Ktorý je dobrý ???
Valika, a co tak POHODA v pohode? www.stormware.sk (http://www.stormware.sk)
Ivenka
03.05.05,18:46
Asi ma pravdu Ondrejvla. Mam pocit, že všade kde je označenie "soft" tak to pochádza zo Softipu. Je veľa firiem, ktoré sa snažili ich program okopirovať. Žiaľ istá firma to urobila taktiež - išlo o reštauračný program - a záver bol ten, že mi na príjemku spočitavalo jablka s hruškami.
Dnes je na trhu veľa programov s ktorých si možeš vybrať. Hlavne aby si mala vystupné tlačové zostavy totožné s inštituciami napr. súvaha,výsledovka, soc.poisť.,zdr.poisť. ak ste vačšia firma aby si mohla posielať výkazy cez internet ...
A čo sa týka učtovníctva ak by si nahodou urobila chybu aby si si vedela ju jednoducho vyhľadať ....
Ťažko povedať ktorý je najlepší resp. najjednoduchší. Preto Ti neporadím ani ten, ktorý užívam ja. Mne napr. nevyhovuje MRP. Zdá sa mi moc zbytočne zložitý.
ondrejvla
03.05.05,18:53
Preto navrhujem, skús si stiahnuť demo softy, je ich tu habadej, a pokús sa z nich vytriediť. Ja osobne nikdy nepoužívam súvahu a výkaz ziskov zo softu, radšej si ich robím sama. To už nie je zážitok, keď mi to robí soft, nikdy si tak nevychutnám uzávierku, alebo hoci len priebežné výkazy. Alebo skús v tom, v ktorom si robila predtým. Ja som začínala od účtovacích strojov -ešte vtedy Ascota, kým neboli PC, cez viaceré softy, keď už boli PC a teraz som spokojná s MRP. Mám tam variabilné a voliteľné zostavy, mne vyhovuje. Až na ich manuály, ktoré vôbec neobnovujú, a moja mladá kolegyňa chce ku všetkému manuál. Ozaj, aj tu na porade vidím občas Manual - pozdravujem ťa!
Vlasta
Ivenka
03.05.05,18:55
Ondrejvla ak som myslela MRP tak "sklad" učtovnictvo by bolo v pohode.
Asi to chce ozaj vidieť viac demo verzii.
ondrejvla
03.05.05,19:04
A vieš, že mne sa aj sklad páči? Má dosť medzier, napríklad nemožno pozrieť pohyby jednej línii, a dosť iných problémov, ale ja som spokojná, že si všetko z fakúry účtujem hneď do skladu a opačne. Dokonca som robila firmu - stavba lodí! - kde boli inventúry skladu na 180 stranách!! - od maličkých skrutiek, cez posteľné prádlo až po stožiare a motory, nebol žiaden problém pri vysúhlasovaní. Proste, ja som bola nadmieru spokojná. To by som ti nepriala účtovať sklady, účtovníctvo alebo mzdy v Multieku!
Ale máš pravdu, čo sa na človeka nalepí, je mu to príjemné, to si aj oblečie.
vcielka
04.05.05,11:52
Tak tento soft určite nie! Nie je variabilný, nemôžeš si dať zostavy, aké potrebuješ, opravy úhrad, rozhodne som trvala na zmene softu vo firme, ktorú som prebrala, na všetky moje otázky mali odpoveď - to sa nedá! Tak teda do čerta aj s takým softom!
A najmä nie mzdy! Máme ho vo firme, nie je možné na ňom robiť ročné zúčtovanie dane, keď som sa informovala v LM telefonicky, povedali mi, že na budúci rok to budú mať hotové!!!! Robili sme to ručne, teraz som objednala MRP DOS a idem všetky mzdy za tento rok opäť nahadzovať do nového softu, a to pre 27 zamestnancov, keď počítam vstupy, výstupy!Už to majú opravené a dá sa robiť aj ročné zúčtovanie!!! a čo sa týka úpravy úhrad faktúr, tak to není také, zle pretože to ide!!
vcielka
04.05.05,11:57
Ani jeden program nepracuje na 100%, pretože každý má plusy a mínusy!!!!!!!!
alex1
16.11.05,10:13
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ja som zohnala program vo Windowse a firme bol odporúčaný program v DOSe
Už som robila JU v DOS a PU vo Windowse. DOS je jednoduchší, ale zdá sa mi, že mi spomaľuje počítač. Máte ešte nejaké plusy a mínusy.
Rooibos
16.11.05,11:16
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ako uzivatel ekonomickych SWF si myslim, ze tym ze sme dnes v dobe elektronickej komunikacie, sme uz uplne niekde inde ako ked sa pouzivali ekonomicke programy pod DOSom. Z praxe usudzujem ze DOS aplikacie stracaju na svojej prakticnosti. vhodnosti, niekedy nesplnaju externe poziadavky a napojenie sa na ine systemy je uz asi castokrat nemozne. Vela stastia pri vybere toho spravneho SWF praje Rooibos
Sany
16.11.05,16:43
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ja som zohnala program vo Windowse a firme bol odporúčaný program v DOSe
Už som robila JU v DOS a PU vo Windowse. DOS je jednoduchší, ale zdá sa mi, že mi spomaľuje počítač. Máte ešte nejaké plusy a mínusy.Ja by som určite volila program pracujúci pod Windows. Väčšinou sa tým DOSovským už menej venujú aj tvorcovia a prestávajú ich upgradovať. Mne osobne sa aj viac páčia Windowsácke čo sa týka obsluhy...
lenkak
16.11.05,17:08
Ja som tiež radšej za SW pod Windowsom, nakoľko je to budúcnosť, DOS sa už nevyužíva. Viac sa programátori venujú aplikáciami pod Windowsom.
Danielle369
16.11.05,17:54
Datalock ,alebo Kros.My sme spokojní.Dan
KEJKA
16.11.05,18:09
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ja som zohnala program vo Windowse a firme bol odporúčaný program v DOSe
Už som robila JU v DOS a PU vo Windowse. DOS je jednoduchší, ale zdá sa mi, že mi spomaľuje počítač. Máte ešte nejaké plusy a mínusy.k mínusom patrí aj to, že tlač výstupov y DOS už nepodporujú nové tlačiarne. Trba kupovať tak, že predajcovi poviete, že chcet tlačiť ay y DOSu, alebo programátor urobí úpravu v programe pre tlačové výstupy. V oboch sa to predražuje. No a samoyrejme spomaľuje PC a samoyrejme súhlasím so všetkými skôr uvedenými mínusmi.
KEJKA
16.11.05,18:10
Datalock ,alebo Kros.My sme spokojní.DanDatalock je drahší a to podstatne, komplikovanejší.
Kros je perfektný, ale nedáva pohodlné výstupz exceli.
Najlepšia a najjednuchšia je MONETA.
nikinka
16.11.05,18:39
Ahojte, ja pracujem v programe MONEY S3 a musím povedať, že som veľmi spokojná..
Neviem aké máte skúsenosti s týmto programom vy, ale ja si nemôžem sťažovať :).
STRELEC
16.11.05,20:42
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ja som zohnala program vo Windowse a firme bol odporúčaný program v DOSe
Už som robila JU v DOS a PU vo Windowse. DOS je jednoduchší, ale zdá sa mi, že mi spomaľuje počítač. Máte ešte nejaké plusy a mínusy.Pred podobným problémom výberu som bol v r. 2001-2002. DOS bolo treba opustiť, MRP-DOS mi vyhovoval, prvé MRP-WIN mi nesadli. Napr. len myšou sa dalo posúvať v doklade (!). Detské choroby.
Odporúčať DOS-ovský program (??????) je v dnešnej dobe zvláštne. DOS samotný prežíva len preto, že je ešte aká-taká spotreba softvéru. V dobe netu sú DOS-ovské programy podľa mňa len prispôsobované, aby sa udržal ich odbyt=upgrade (?).
Ja osobne odporúčam MRP-JU,PU aj MaP. Je tu zázemie týmu, hoci.... Malé firmy - nie.
alex1
21.11.05,09:30
Ďakujem všetkým. Vyberám si verziu WIN...
PBEA
18.09.07,10:45
Dobrý deň,
prosím Vás kto mi poradí, rozhodujem sa kúpiť program pre účtovníctvo a mzdy, viete mi poradiť nejaký jednoduchý a dobrý. Robím v jednoduchom účtovníctve, mzdy tak do 5 zamestnancov, ale mohlo by tam byť aj podvojné, ale to asi naraz nepôjde. Neviem rozhodujem medzi Kros a Pohoda, neviem či robím správne, poraďte mi niekto kto máte skúsenosti, kto poznate ich klady a zápory, veľmi pekne ďakujem
danushka
20.09.07,21:16
Dobrý deň,
prosím Vás kto mi poradí, rozhodujem sa kúpiť program pre účtovníctvo a mzdy, viete mi poradiť nejaký jednoduchý a dobrý. Robím v jednoduchom účtovníctve, mzdy tak do 5 zamestnancov, ale mohlo by tam byť aj podvojné, ale to asi naraz nepôjde. Neviem rozhodujem medzi Kros a Pohoda, neviem či robím správne, poraďte mi niekto kto máte skúsenosti, kto poznate ich klady a zápory, veľmi pekne ďakujem

Neviem posúdiť softy, ktoré spomínaš, ale www.exalogic.sk (http://www.exalogic.sk) má v ponuke balík OBERON multilicencia pre JÚ, PÚ , Mzdy a personalistika za super cenu. Najskôr som si stiahla demoverziu, ale učaroval mi okamžite -flexibilný, ľahko ovládateľný - zvládneš ho aj bez inštrukcií druhej osoby:)


...všimni si ten Multi minipack, na jednom PC máš JÚ,PÚ a Mzdy s neobmedz.množstvom firiem a počtom zápisov...no nie je to dorá cena?
neofree
25.09.07,12:06
Vie mi niekto poradiť program (riešenie) ak mám nasledujúce požiadavky?
Podvojné účtovníctvo - licencia Open Source (riešenie - zdarma)
CRM (Riadenie vzťahov so zákazníkmi)
Prepojenie na e-shop
Niekoľko pobočiek prepojených na systém aj cez Internet
Jedna databáza pre všetky pobočky
Operačný systém najideálnejšie Linux
olio
25.09.07,12:14
KROS je fantastický!!! ja som účtovník samouk a JÚ Alfa od tejto firmy som zvládla aj bez manuálu, cena je tiež dobrá... doporučujem! Aj OLYMP aj OMEGA (mzdy a PÚ).
lenkak
25.09.07,17:50
Vie mi niekto poradiť program (riešenie) ak mám nasledujúce požiadavky?
Operačný systém najideálnejšie Linux


pokiaľ viem tak Aurus spĺňa túto požiadavku. Skús sa opýtať priamo ich:
http://www.aurus.sk/
Zita5
25.09.07,17:54
Dobrý deň,
prosím Vás kto mi poradí, rozhodujem sa kúpiť program pre účtovníctvo a mzdy, viete mi poradiť nejaký jednoduchý a dobrý. Robím v jednoduchom účtovníctve, mzdy tak do 5 zamestnancov, ale mohlo by tam byť aj podvojné, ale to asi naraz nepôjde. Neviem rozhodujem medzi Kros a Pohoda, neviem či robím správne, poraďte mi niekto kto máte skúsenosti, kto poznate ich klady a zápory, veľmi pekne ďakujem


Aj tu je možnosť ......


http://www.porada.sk/t36345-element.html?highlight=Element
UctAm
10.11.07,11:46
Ak si sa ešte nerozhodla tak skús basic.sk od Sofcomu... v jednom balíku je JU, PU aj mzdy www.sofcom.sk
Majka
21.11.07,15:28
ja tiez zvazujem ktory SW si kupit, uctujem a.s., s.r.o. viac firiem, hlavne na Podvojne uctovnictvo. Ktory SW podporuje vedenie PU viacerym firmam? Mam doma demoverzie roznych SW ale som z nich jelen.
S ktorym ste vy spokojni ked uctujete PU viacej firiem?
KEJKA
21.11.07,16:18
MONETA má v jednej cene hned multiverziu, už neplatíš za nič, aj ked by si účtovala 30 firiem....
dostala som po dvoch rokoch upgrate zadarmo..... skor om nepýtala nechýbal mi, nič moc som neúčtovala, teraz mi dal novú verziu so všetkými zmenami na nové meno firmy. Pripadá mi skvelý.
Jajka77
06.03.08,07:37
Manzel sa chysta podnikat v oblasti voda-kurenie-plyn, sanita.
Je zivnostnik, neplatca DPH, nebude mat zamestnancov.
Poradte jednoduchy program na JU, rozmyslam MRP zakladna verzia.
Jajka77
07.03.08,12:23
Uctovnici, prosim poradte. Co som hladala v ostatnych temach, boli platcami DPH a mali zamestnancov.
Zoltán Kovács
07.03.08,12:40
Uctovnici, prosim poradte. Co som hladala v ostatnych temach, boli platcami DPH a mali zamestnancov.

MRP je schopný program. A majú aj verziu zadarmo pre malých podnikateľov.
Jajka77
07.03.08,13:27
a aky je presny nazov toho programu? ja som si stiahla prirucku JU+sklad, vyzera to ze sa da zvladnut.
Dav
07.03.08,13:36
MRP - Drobný podnikateľ a Malá firma. Mám ich odskúšané a páčia sa mi. Volám to, že sú prívetivé k užívateľovi. Pomerne rýchlo sa dá s nimi naučiť pracovať.
Jajka77
10.03.08,06:58
Dav a mas tam aj sklad? nemas link na prirucku MRP Drobny podnikatel a Mala firma? alebo dakto iny.
Cez vikend som prestudovala JU+sklad a nevyyzera to tazko, chcela by som porovnat oba. Vdaka
Dav
10.03.08,13:36
Nemám. Cez Google som našla : www.mrp.sk, a tam na ich stránke sa popozeraj.
Ziarowka
19.03.08,09:44
... predtým sme mali DATALOCK - bola som s ním veľmi spokojná, ale nespĺňal nám v tom čase nejaké kritériá na výkazy pre DÚ.

No my sme tiež robili najprv na Datalocku ale mali sme problém s tým, že v jednom roku sme účtovnú závierku robili a posielali na DU v januári a vrátili nám ju späť, že výkaz Súvaha má nové tlačivo, a že ju máme prepísať na akutálne tlačivo. Tam sa naše sklamania s Datalockom ešte len začali. Mali sme potom problémy s tým, že nám nedávalo prístup do niektorých agiend v majetku (nemohla som zadať nový pohyb majetku, lebo polia boli sivé) pričom agendu majetok sme mali zakúpenú aj sme si platili licenciu a fungovalo to asi takto, že keď som v nastaveniach majetku prepísali akýkoľvek údaj a potom späť na pôvodnú hodnotu už ma to pustilo nahrať nový pohyb, ale len kým som z agendy neodišla a potom sa celá situácia opakovala.
Pri prvej inštalácií, ktorú sme si nechali urobiť ako servis z Datalocku som pozerala na holý účtovný softvér, ktorý nemal ani základné predkontácie nastavené (sa vôbec čudujem, že mal nastavené riadky Súvahy a Výkazu ziskov a strát) a keď som chcela tlačiť výkaz Cash flow, tak nemal nastavené riadky, takže som nevytlačila nič. Pričom Pohodu sme si nainštalovali sami rýchlo a jednoducho a mala väčšinu predkontácií prednastavenú. Neboli sme na žiadnom školení a za seba môžem povedať, že má veľmi intuitívne ovládanie, taže príručku málokedy používam.


Prešli sme na Pohodu a tam je to aj s daňou z príjmov PO jednoduchšie, pretože Pohoda vypočítava podklady pre Daň z príjmov automaticky a má aj tlačové zostavy podklady pre daň z príjmov.
cabs161
22.03.08,10:14
Ja mám podobný problém. Ale najlepšie je si ozaj vyskúšať demo verzie. Každému vyhovuje niečo iné a myslím si že cena tiež rozhoduje. Treba si povedať čo potrebujem robiť a čo od programu očakávam. A potom si hľadať soft, ktorý mi bude vyhovovať. Lebo keď sa už rozhodneš tak je potom ťažko meniť. Ale na 100% nebude užívateľ spokojný ani s jedným.
Modroocko
06.05.08,12:19
:)Možno by bolo dobre, keby sa tu vyjadrili ľudia, ktorí mali možnosť vyskúšať niekoľko rôznych sofvérov na účtovníctvo a navzájom ich porovnať.
Začnem ja: Používala som štyri rôzne softvéry. K tým prvým dvom len stručne: Nakoľko ich firmy priebežne neupgradovali, po čase sa stali nepoužiteľné a odišli sme od nich. Jediná ich výhoda: Raz sme zaplatili a potom sme už s nimi nič nerobili. Životnosť: v 1. prípade 2 roky, v 2.-om 4 roky (v dnešnej dobe už žiaden softvér nemá šancu bez upgradu viac ako rok)
Potom som používala Softip a veľmi som si ho chválila. Až kým som neprišla na to, že chybne zaúčtované doklady nemôžem po uzavretí mesiaca opraviť bez toho, aby som robila zbytočné interné opravné doklady. Vedela som účtovať len dva mesiace naraz, čo ma nenormálne rozčuľovalo. A potom celú našu firmu začali dorážať tie nehorázne faktúry. Platili sme ešte aj za opravu softvérových chýb. Tri roky sme to vydržali.
A potom pod vplyvom mzdového programu OLYMP, ktorý som používala už dlhšie, sme prešli na KROS-ácku OMEGU. Dnes by som ju už nevymenila za nič. Cena je primeraná, v rámci normálnej pracovnej doby je podpora v cene ročného poplatku. Priebežne je možnosť kedykoľvek program cez internet upgradovať. Konečne mám možnosť účtovať viac období naraz (napríklad časovo rozlíšené doklady mám vo zvláštnej klietočke a účtujem ich naraz za celý rok dopredu) Ale najväčšiu výhodu vidím v jeho možnosti vytvárať nekonečnú množinu vzorcov na všetky možné účtovné prípady. Účtovanie platby mesačnej zálohovej dane u nás vyzerá tak, že zadám vzorec "PD" - enter -dátum - enter a hotovo. Tomu ja hovorím pohodlíčko. :o
tuta
06.05.08,16:05
Modroocko, to si ma potešila. Ja si totiž Omegu práve testujem a tiež som počula len samé chvály. Verím, že budem spokojná aj ja.
anajv
06.05.08,18:03
podľa mňa výborný je od Krosu Alfa
Modroocko
07.05.08,08:06
podľa mňa výborný je od Krosu Alfa

Súhlasím, ale to je program na jednoduché účtovníctvo. A v ňom by som tiež uvítala niektoré vylepšienia, čo sú v Omege. Napríklad, že doklady sa dajú usporiadať podľa ľubovoľného kritéria jediným klikom myši v hlavičke nad zoznamom účtovných dokladov.
ErikaDP
07.05.08,11:46
Nedam dopustit na OMEGU a OLYMP. Na základe toho som som prešla aj s jednoduchým učtom na ALFU. Nie je zlý , ale ... kto má skúsenosti s OMEGOU a OLYMPOM bude asi trochu sklamaný. Alfa nie je taká "vymakaná". Je dosť pracne nahodenie jedneho dokladu - treba zakliknuť viacero volieb, kdešto pri programe SOFCOM(predtýmSOFTIp) to fungovalo na jeden klik - systém kódov pre jednotlivé konkrétne druhy výdavkov (na porovnanie ako účty pre PU). Možno by pomohlo, keby sme ako užívatelia skusili svoje navrhy na vylepšenie Alfy zaslať do Krosu.
Lydkanopka
17.10.08,09:44
Modroocko, ErikaDP, velmi ste mi tymto prispevkom pomohli. Bola som pre Omegu a Olymp viac-menej rozhodnuta, a chystam sa ich testovat, tak ste ma uistili v spravnosti vyberu :-)
sarahovci
30.01.09,13:32
Ak chceš na takúto otázku rozumnú odpoveď musíš napísať o aké účtovníctvo sa jedná a pre akú firmu. Pre niekoho je najlepší SAP R 3 za milión Eur a pre niekoho excelovská šablóna za 0 Eur.
ivab
30.01.09,19:32
Takže k tým vyjadreniam. Ja používam momentálne 3 a to Omega, Pohoda a Money S3.
Money S3 je najhorší z rôznych dôvodov, nikdy by som ho neodporúčala. Práca s ním je pre mňa boj.

Omega je dobrý program, ale príliš náročný na pochopenie a prácu s ním. Tiež je zdĺhavý na nahrávanie dát, napr. banky, pokladne, kde pri prvom zadaní ALT+P musím vyberať najskôr čo chcem nahrať (inkaso OF, úhradu DF, dotáciu, iný výdaj, iný príjem) a to ma zdržuje. Tlačové zostavy sú rozsiahle, ale nie každá sa dá tlačiť zo všetkých agend, hoci program ich v strome ponúka (a to je veľká chyba podľa mňa). Filtre sú tu ale príliš zložité. Viem, že ten, kto Omegu používa povie, že to je v poriadku, že to nevadí, ale keby okúsil niečo rýchlešie a ľahšie by to pochopil - a to už hovorím o Pohode.

Pohoda je program, ktorý napr. mne najviac vyhovuje. Nahrávanie dát je najjednoduchšie a zároveň najrýchlejšie. Pohode by som vytkla dve veci a to je vytváranie vzájomných zápočtov (pričom nahrávanie zápočtov je najjednoduchšie v Money!) a mzdy. Tlačové zostavy sú rozsiahle a prehľadne usporiadané, pričom sa dajú ľubovoľne a hlavne jednoducho upravovať . Filtre fungujú na princípe excelu a sú veľmi jednoduché.

Ak by som mala ja odporučiť, tak určite by to bola Pohoda.
Ale samozrejme, že som si našla štýl práce na každom.

I keď nemám rada, keď sa mi pri Money a Omege otvárajú jedno okno za druhým a po štvrtom okne už ani neviem, čo robím...
Atreides
09.02.09,08:42
"I keď nemám rada, keď sa mi pri Money a Omege otvárajú jedno okno za druhým a po štvrtom okne už ani neviem, čo robím... "

Tu urcite nesuhlasim. Nie je nic horsie ako ked pri rozpracovanej fakture zistis, ze ti chyba nejaky zaznam v ciselniku a kvoli tomu musis z dokladu von. Takze kazdy SW, "ktory mi umozni otvarat jedno okno za druhym", ja vysoko ocenujem! :D
nitokris
10.02.09,11:44
Ja som od r. 1993 robila v rôzých programoch, ale najspokojnejšia som s Clerk - om. Neviem, či ho niekto pozná, ale programátor je z Košíc a vždy mi príde osobne a urobí mi to čo požadujem. Je proste od tých rôzných MRP, Pohoda.....atd. - super. Ziadne telefonické odporučania a upgrade na CD. Nie je nad osobný kontakt. Som už 15 r. spokojná len s týmto programom, ako aj programátorom. Je na mikri.sk :)
Efinečka
10.02.09,11:57
Vyskúšala som prakticky MRP, Softip, ale posledné tri roky robím v OMEGE a neviem si ju vynachkáliť, aj keď mi dlhšie trvalo prispôsobiť si nastavenia na moje potreby. Odporúčam.
Efinečka
10.02.09,12:01
Toto Vám splňa OMEGA
tinka111
23.02.09,13:15
Ahojte, potrebujem poradit - uctovne programy som si vybrala od firmy Kros. Len teraz potrebujem surne poradit ake moduly konkretne si mam objednat (zlavu ktoru maju 30 % mi su schopny dat len ak im poslem objednavku do zajtra rana...).
Omega: idem uctovat 3 s.r.o. vsetko platci dph ked som si to vyskladala mali by mi stacit tieto moduly zaklad PU + modul DPH + DP PO a uct. poznamky + fakturacia + kniha jazd 4 auta (my mame max 3) = 525,36 Eur. Staci mi toto???
Alfa: tu idem uctovat niekolko FO vacsina aj platci DPH: len neviem ci mi staci ten Profesional alebo radsej uz tu Multiverziu????
Olymp: v kazdej firme je iny pocet zamestnancov ale vzdy max 14 - 16 tak pre istotu vezmem tych 20.
Prosim poradte ci mi to takto bude stacit aby som potom nechaosila s dokupovanim a podobne.... dakujem velmi pekne za vsetky rady!
KEJKA
23.02.09,13:20
OLYMP...počet za všetky spracúvané firmy nie jednotlivo.
ak máš 4 frmy a v každej 15 zam...tak to je mesačne 60 výplat.
tinka111
23.02.09,13:27
aha dakujem! a ten zvysok myslete ze moze byt?
Zita5
23.02.09,13:30
ALFA - Multiverziu .
tinka111
23.02.09,13:37
prosim pozrite sa mi este na to podvojne...
tie mzdy som si opravila - fu o dalsich 5 tisic viac...:-(
rado3105
26.03.09,07:21
Nemate odskusane ktory z uctovnickych softov bezi aj pod linuxom vo wine?
A ako to je s kompatibilitou OpenOffice(co je svetovy kancelarsky standard zadarmo napriek monopolnemu presadzovaniu Microsoft Office, ktory stoji slusny balik a oba softwary dokazu to iste, navyse openoffice dokaze pracovat asi so vsetkymi dostupnymi kancelarskymi subormi).?
sylva
19.07.09,19:12
Napriek tomu,že som si prečítala všetky príspevky ohľadom výberu programu na mzdy,neviem ako ďalej.Doteraz som pracovala s MRP,som spokojná.Avšak nastupujem do novej firmy s 1000 zamestnancami.Mzdy spracováva exter.firma v Pohode,evidencia dochádzky nie je elektronická.Ja mám robiť mzdy od nového roka.Chcem sa opýtať,či je možné prekonvertovať mzdové údaje z Pohody do MRP?Druhá vec je,či by s tým majiteľ databázy súhlasil...Neviem si predstaviť spracovanie miezd toľkých zamestnancov v pre mňa novom programe /väčšina zam-cov má ešte ďalšie úväzky-RZD,RZZP/.Dohodári sa menia každý mesiac.Skúste poradiť,ako na to? Vopred ďakujem za každú radu.
Dav
19.07.09,20:11
Napriek tomu,že som si prečítala všetky príspevky ohľadom výberu programu na mzdy,neviem ako ďalej.Doteraz som pracovala s MRP,som spokojná.Avšak nastupujem do novej firmy s 1000 zamestnancami.Mzdy spracováva exter.firma v Pohode,evidencia dochádzky nie je elektronická.Ja mám robiť mzdy od nového roka.Chcem sa opýtať,či je možné prekonvertovať mzdové údaje z Pohody do MRP?Druhá vec je,či by s tým majiteľ databázy súhlasil...Neviem si predstaviť spracovanie miezd toľkých zamestnancov v pre mňa novom programe /väčšina zam-cov má ešte ďalšie úväzky-RZD,RZZP/.Dohodári sa menia každý mesiac.Skúste poradiť,ako na to? Vopred ďakujem za každú radu.
Prekonvertovanie databázy skús riešiť priamo s programátormi MRP - či to vedia urobiť,za akých podmienok - autorské práva Pohody- to môžu urobiť, a koľko by taká práca stála.
Druhé riešenie je mimoriadne prácne - nahrať všetkých zamestnancov, vrátane aktuálnych priemerov, do MRP. Tretia možnosť - ísť na školenie na Pohodu.
sylva
20.07.09,07:28
Vďaka za odpoveď, MRP som už kontaktovala,čakám odpoveď.Pohodu by som určite zvládla aj sama(mám demo),ale čas ma tlačí pri takom množstve ľudí.Pekný deň.
Atreides
20.07.09,09:37
Pravdu povediac neviem si celkom dobre predstavit spracovanie takeho mnozstva miezd v krabicovom systeme.

Urcite by som sa poobzeral po niecom vacsom aj s dochadzkovym systemom. napr:

http://www.hour.sk/
sylva
20.07.09,13:29
Atreides,ďakujem za názor a radu.Stránku som zbežne pozrela,poradiť mi musí niekto,kto sa viac vyzná v IT ako ja.Navyše som tam nevidela ceny programov,treba zistiť.
Ešte raz vďaka.
amila
21.07.09,10:50
pohoda mala zo zaciatku tohto roka problem s korektnostou upgradov urobili vela chyb ale uz sa situacia troska zlepsila, hadam to suviselo len s navalom prace pri zavadzani euro meny
sylva
22.07.09,17:43
Amila,ďakujem za odpoveď.Uvítam každú radu od užívateľa Pohody,aby som sa mohla rozhodnúť, či je tento Program pre firmu vhodný alebo nie.Bola by som rada,ak by ma ktokoľvek upozornil na prípadné nedostatky a čo mu v programe chýba.
IMRO
12.09.09,07:24
POHODU na mzdy používam 6 rokov. V celku bez problémov. Niekedy treba improvizovať (odchodné, odstupné, zrážky za stravné lístky a pod.) Jeden z väčších problémov vidím v nemožnosti zlučovať viac pracovných pomerov pod jednu osobu zamestnanca. Inými slovami u jedného zamestnanca ak bude mať viac pracovných pomerov bude aj toľko mzdových listov, potvrdení a napr. v ročnom hlásení na daňový úrad bude tá istá osoba figurovať viackrát. Atď. atď. Ale ako už niekto pripomenul každý program má + aj - Treba ale zdôrazniť jedno: ak má program použiť účtovník, ktorý potrebuje multiverziu, JÚ, PÚ aj mzdy v jednom s dobrým legislatívnym zabezpečením, potom nemá príliš na výber, lebo POHODA patrí v rámci nich medzi cenovo najprístupnejšie.