sway
30.01.07,13:13
Ľudkovia, stretli ste sa s tým, že dodavateľ mi poslal faktúru za tovar a požaduje odo mňa aby som celkovú sumu rozdelila podľa jeho prípisu na 3 dielčie sumy a uhradila každú na iný bankový účet?
Mňa to teda dosť prekvapilo - je to vôbec v súlade so zákonom? (§?), na DF uvádzajú len 1 účet. Je to stály dodavateľ a ak mi takto bude komplikovať život tak to nebude výhra.
dík za názory i skúsenosti ;)
renča1
30.01.07,12:34
Ja osobne mám s tým skúsenosti. Aj zo strany dodávateľa a aj zo strany odberateľa. Žiadny § neexistuje nato aby sa faktúra uhrádzala len na uvedený účet na fa. Dodávateľ môže mať založených ďalších 5 účtov a ty ani o tom nemusíš vedieť. Ty si splň svoju povinnosť aj keď máš s tým veľa práce.
Dada
30.01.07,12:47
Len si pýtaj, aby ti aspoň na faktúru uviedol tie čísla účtov a aké čiastky si na ne "želá" poslať, aby sa ti nestalo, že jedného dňa sa vymyslí "iné" číslo účtu a peniažky pôjdu do "nenávratna".
ZuzanaA
30.01.07,13:06
Keď už sme pri tých úhradách. SZČO platí úhrady faktúr na číslo účtu, ktoré nie je uvedené na dod. faktúre, len mu ho firma nadiktovala. Trebalo by od nich mať nejaké potvrdenie, že je to ich číslo účtu? Lebo vlastne na výpise sa to nedá zistiť a ešte k tomu platí faktúry čiastkovo, takže ani podľa sumy sa nedá spárovať.