STANČO
30.01.07,12:18
Ahojte Poraďáci, chcem vás poprosiť o radu: mám klienta, ktorý má živnosť v ČR od r.1999 a trvalý pobyt na Slovensku. V SR má živnostenský list od r. 1992 ale činnosť nevykonával už asi 4 roky. Nepodával daň.priznanie na Slovensku , ale len v Čechách. V decembri sa dobrovoľne stal Q. platcom DPH na Slovensku a začal podnikať na živnosť SR.
Otázka : Mám mu robiť dań.priznanie na Slovensku-nezávisle na českom, alebo to mám nejako v slovenskom DP zohľadniť. V Čechách má svoju účtovníčku. Tento klient je FO ale účtuje v Čechách podvojne a na Slovensku je FO-jedn.účtovníctvo.
Dík:)
vikinka
30.01.07,11:24
téma :podnikanie v ČR - ako účtovať?
skús pozrieť tu,bolo to tam rozoberané.
Vladimír Ozimý
30.01.07,11:33
každopádne kde je rezident tam bude zdaňovať celosvetové príjmy asi v ČR..zohľadní aj príjmy zo SR v rámci SR si podá daňové priznanie v rámci príjmov dosiahnutých na území SR
TatianaM
31.01.08,10:25
Študent a vrátenie dane z ČR
Akým spôsobom môže slovenský študent, ktorý brigádoval počas prázdnin v ČR zíkať naspäť daň, ktorá mu tam bola zrazená zo mzdy. (pracoval na základe dohody). Telefonovala som do agentúry, ktorá brigádu sprostredkovala a tam mi oznámili že ich mám požiadať o zaslanie "výpisu na vrátenie dane". A čo potom s tým ďalej?