janulkajurczak
30.01.07,12:23
ahojte všetci :)

chcem sa spytat na registratúrny poriadok a plan. Robim učtovníctvo malemu zivnostníkovi (maliar - natierac) aj oni musia mat registratúrny poriadok. Ma vnútropodnikovu smernicu, kde je popisana aj archivácia dokladov..
Pozerala som to v staršich prispevkoch, na raz som nasla ze ju musia mat len PO a potom ze aj FO. Tak neviem.

Dakujem velmi pekne za radu
PS: ak musi byt, nema niekto nahodou vzor? vobec netusim ako to ma vyzerat.
dik moc
Janka6685
30.01.07,11:29
...........................
janulkajurczak
30.01.07,11:33
Ok, ked takyto registraturny poriadok a plan spravim, musim ho dat aj niekde potvrdit? Od akeho terminu je to povinne?
dik moc
Janka6685
30.01.07,11:50
Registratúre veľmi nerozumiem, ale skús popozerať napr. tu http://www.porada.sk/search.php?searchid=1882858 . Porada je toho plná. A hlavne si pozri príslušný zákon : Zákon o archívoch a registratúrach 395/2002
janulkajurczak
30.01.07,11:54
Aj tak dakujem. :) ak nieco zistim, aspon sem hodim info.
pekny den
janulkajurczak
31.01.07,07:59
ahojte,

tak som volala na archiv do Trnavy (tam spadam ja) ohladne toho registraturneho poriadku a planu. SZCO si tento plan moze urobit sama, podla toho metodickeho pokynu (je na stranke min. vnútra) a ak sa ho bude drzat, nemusi to ist potvrdit ani na archiv. Iba pri likvidacie sa ho ma drzat a dodrziavat tie predpisy...

Pekny den
Fany
03.05.07,10:57
A pripojím - nič, bez odobrenia štátneho archívu - nelikvidujte. Či už ste FO, alebo SRO. Na likvidáciu musí dať archív súhlas a skôr ako ho dajú, prídu si doklady skontrolovať a prípadne v nich vyhladať niečo, čo by malo z archívneho pohľadu význam a trebalo by to uložiť do št.archívu.
mary1
03.05.07,16:20
prosba adresovaná "Janulkajurczak"

Chcela by som Ťa poprosiť, či by si mohla pripojiť súbor s vnútropodnikovou smernicou.

Veľmi pekne ďakujem.