kolett
30.01.07,12:26
Dobrý deň poraďáci ......mám takúto otázku..............:mad:


ako začínajúca nemám s tým skúsenosti.......Daňový úrad píta od SZČO ktorý vykonáva maliarské práce doložiť formou listu= oznámenia zoznam vykonaných a vyfakturovaných prác za rok 2006 a to v termíne do 31.1.2007 !!!
Má niekto v tom skúsenosti ????
vikinka
30.01.07,11:36
Ak má riadnu evidenciu,napr.na fa.vypísané miesto kde ,čo a koľko vymaľoval,tak nemal by mať problém doložiť.Nemám s tým osobnú skúsenosť,ale je možné napr.že párujú faktúry u niekoho kto má kontrolu a zrejme sa u nich vyskytla fa.tak to preverujú.
Johanka
30.01.07,11:38
V liste, v ktorom DÚ požaduje údaje je určite aj nejaké ustanovenie Zákona o správe daní a poplatkov, na základe ktorého tieto údaje vyžadujú. Pravdepodobne ide o miestne zisťovanie ...
Milan7
30.01.07,13:10
Áno už som sa s tým stretol , DÚ môže požiadať ktoréhokoľvek daňovníka o zoznam vykonaných prác a to z dôvodu aj vyššie spomínaného miestneho zisťovania ohľadom iného daňovníka.
Ale "kolett" nemýliš si náhodou toto z povinnosťou nahlasovať hotovostné platby fyz. osobám nad 100 000 , ktoré sa tiež dáva na DU do 1.1. ?
Kristína
31.01.07,13:17
a nemal tento SZČO - maliar ku každej faktúre pripojiť aj zoznam vykonaných prác, akýsi "dodací list"?
Ale ako píše Johanka, určite je v tom liste z DÚ odvolávka na nejaký zákon a paragraf.
betka
31.01.07,19:02
Ak sa DU nezda, ze odberatel zaplatil za maliarske prace napr. 70 000, Sk za kancelariu, kt. ma mozno dokopy 10m2, mozno je do farby pridane zlato ...
Vianocka
31.01.07,19:08
Áno už som sa s tým stretol , DÚ môže požiadať ktoréhokoľvek daňovníka o zoznam vykonaných prác a to z dôvodu aj vyššie spomínaného miestneho zisťovania ohľadom iného daňovníka.
Ale "kolett" nemýliš si náhodou toto z povinnosťou nahlasovať hotovostné platby fyz. osobám nad 100 000 , ktoré sa tiež dáva na DU do 1.1. ?

Opravujem, nie do 1.1., ale do 30.1.