T1971
30.01.07,12:28
Ahojte.
Ešte raz Vás prosím o radu.Dnes som bola na živnostenskom, kde mi povedali,že ako maklér by som mala byť zaregistrovaná v NBS a nepotrebujem živnosť. Ja ale niesom zaregistrovaná, prácu makléra vykonávam ako zamestnanec maklérskej spoločnosti v riadnom pracovnom pomere.Chcela by som živnosť.Ale čo si do nej dať?
Ďakujem.
Johanka
30.01.07,11:35
Nie každá činnosť spadá pod Živnostenský zákon, a teda nie každá činnosť je živnosťou.
Si poisťovací maklér ? V takom prípade ide o podnikanie podľa osobitného predpisu, ktorým môže byť napr. zákon 43/2004 o starobnom dôch.sporení, 340/2005 o sprostredkovaní poistenia a zaistenia ... a Tvoja činnosť sa riadi takýmto predpisom a nie živnostenským zákonom.
T1971
30.01.07,12:00
Ja tomu rozumiem, len ma postavili pred hotovú vec. Sprav si živnosť a provízie si budeš faktúrovať.
katkaj
30.01.07,12:02
Ja tomu rozumiem, len ma postavili pred hotovú vec. Sprav si živnosť a provízie si budeš faktúrovať.
Tak im vysvetli že na túto činnosť ti nikto nevydá živnostenský list.

Treba sa zaregistrovať na DÚ kde ti pridelia DIČ a faktúrovať provízie môžeš aj bez živnostenského
Johanka
30.01.07,12:05
Nech Ti dajú návrh zmluvy , na základe ktorej budeš pre nich vykonávať prácu. Poľa predmetu zmluvy zistíš, na základe akého predpisu budeš vykonávať svoju činnosť. Možno budeš prekvapená ....:) . Už som všeličo videla, aj s poisťovacích spoločností.
Zužu
30.01.07,12:13
Ahojte.
Ešte raz Vás prosím o radu.Dnes som bola na živnostenskom, kde mi povedali,že ako maklér by som mala byť zaregistrovaná v NBS a nepotrebujem živnosť. Ja ale niesom zaregistrovaná, prácu makléra vykonávam ako zamestnanec maklérskej spoločnosti v riadnom pracovnom pomere.Chcela by som živnosť.Ale čo si do nej dať?
Ďakujem.

Moja rada: majiteľ maklérskej spoločnosti neviem či je FO alebo PO by ťa mal dať zaregistrovať ako podriadeného sprostredkovateľa. Na základe rozhodnutia, ktoré dostaneš sa zaregistruješ na štatistickom úrade, kde ti bude pridelené IČO a zároveń sa zaevidujše na DÚ, SP, ZP. K zaregistrovaniu potrebuješ odpis z registra trestov a žiadosť by mal poslať tvoj nadriadený, lebo tam sa píše aj jeho registračné číslo.
Neviem či som pomohla
galla
02.02.07,09:56
ahoj, nieco podobne som risila, zivnost som si dala na sprostredkovanie obchodu, sprostredkujes obchod medzi klientom a poistovnou alebo bankou....a to co pises ze si zamestnancom maklerskej spolocnosti no pokial viem tam nemaju zamestnancov len na dohodu alebo zivnost...