Gabr
30.01.07,14:57
Hľadala som na porade, no nenašla som, prosím, skúste mi poradiť. Mám zamestnancov, ktorí v r. 2006 boli len zamestnancami našej firmy, živnosť nemali. Ale v r. 2006 si robili samostatne ročné zúčtovanie zdr. poistenia, pretože v r. 2005 boli aj SZČO aj zamestnanci. Výsledok boli samozrejme preplatky alebo nedoplatky. Môžem im vykonať ročné zúčtovanie dane? Kebyže im RZ zdr. poistenia robím ja ako zamestnávateľ, viem, že by som mohla, len neviem, čo v tomto prípade, keď si RZ zdr.poistenia vykonali sami. Ďakujem.
jankasm
30.01.07,14:01
Hľadala som na porade, no nenašla som, prosím, skúste mi poradiť. Mám zamestnancov, ktorí v r. 2006 boli len zamestnancami našej firmy, živnosť nemali. Ale v r. 2006 si robili samostatne ročné zúčtovanie zdr. poistenia, pretože v r. 2005 boli aj SZČO aj zamestnanci. Výsledok boli samozrejme preplatky alebo nedoplatky. Môžem im vykonať ročné zúčtovanie dane? Kebyže im RZ zdr. poistenia robím ja ako zamestnávateľ, viem, že by som mohla, len neviem, čo v tomto prípade, keď si RZ zdr.poistenia vykonali sami. Ďakujem.

Áno, môžeš im vykonať RZD. Preplatok poistného zahrnieš do príjmu a nedoplatok do zaplateného poistného.
katkaj
30.01.07,14:03
Áno, môžeš im vykonať RZD. Preplatok poistného zahrnieš do príjmu a nedoplatok do zaplateného poistného.
súhlasím len doplním že zdravotná poisťovňa by mu mala dať potvrdenie o preplatku na ZP pretože preňho je to príjem :rolleyes:
stdr
30.01.07,14:41
A to potvrdenie od zdravotnej poisťovne treba vyžiadať? Neposielaju to automaticky?
katkaj
30.01.07,14:45
A to potvrdenie od zdravotnej poisťovne treba vyžiadať? Neposielaju to automaticky?

Tak to vôbec netuším či si zdravotné poisťovne uvedomujú túto povinnosť. :eek:
stdr
31.01.07,08:49
Tak to vôbec netuším či si zdravotné poisťovne uvedomujú túto povinnosť. :eek:


A ako to riešite vy ostatní poraďáci??? :confused:
katkaj
31.01.07,09:02
A ako to riešite vy ostatní poraďáci??? :confused:

U mňa zatiaľ všetci ktorí si robili RZZP sami si robia sami aj DP.
Ale skús si prípadne zavolať do ZP alebo nech sa informujú už tí konkrétni zamestnanci.
Anja111
31.01.07,09:02
A ako to riešite vy ostatní poraďáci??? :confused:

Mne poslala ZP potvrdenie o preplatku poistného z RZ ZP.
katkaj
31.01.07,09:11
Mne poslala ZP potvrdenie o preplatku poistného z RZ ZP.

A poslali ti to bez tvojho vyžiadania? :rolleyes:
Anja111
31.01.07,09:20
A poslali ti to bez tvojho vyžiadania? :rolleyes:

Áno. Najskôr mi prišli peniaze na BU a potom do 2 týždňov aj potvrdenie.
katkaj
31.01.07,09:23
Áno. Najskôr mi prišli peniaze na BU a potom do 2 týždňov aj potvrdenie.

Tak to gratulujem, ja vo svojom okolí nepoznám človeka ktorý by dostal potvrdenie zo ZP o preplatku :confused:
Anja111
31.01.07,09:30
Tak to gratulujem, ja vo svojom okolí nepoznám človeka ktorý by dostal potvrdenie zo ZP o preplatku :confused:

Že by bola naša pobočka VšZP až na takej vysokej úrovni, v porovnaní s ostatnými v SR?
stdr
31.01.07,09:33
Tak ja som sa dovolala na Apollo Skalica, a tam sú "ochotní" mi poslať nejaký kalendár úhrad, kde ručne napíšu že ide o nedoplatok z RZ ZP. Keď som ju upozornila že nie som jediná čo si to bude žiadať, tak povedala že áno, že už jej volali viacerí. Ale tlačivo k tomu ešte nevymysleli.