annette
30.01.07,14:06
Všetkým želám pekný deň,

potrebujem pomôcť v záležitosti FA, ktorá nám bola doručená a fakturujú nám poskytnuté služby. My sme si žiadne služby neobjednali a neboli nám poskytnuté.
Domnievam sa, že treba podať nejakú písomnú námietku na FA, nakoľko bola doručená doporučene. Ak by mi niekto vedel pomôcť naformulovať takúto námietku, bola by som veľmi vďačná.
Daľšia otázka je, ako takúto Fa dať do účtovníctva, lepšie povedané, ako ju negovať.

Budem veľmi vďačná, ak mi niekto poradí, hlavne čo sa týka tej námietky.
josh
30.01.07,13:09
Nie som uctovnik, ale ak ide o preukazatelne dodavky (napr. dodanie tovaru s potvrdenim prevzatia a pod) a druha strana nema potvrdenie o dodani takehoto niecoho (podpisane nieco), by som tu fakturu zahodil.
Alebo by som im zo srandy poslal fakturu na trilion milionov za vymyslenu sluzbu, tiez doporucene.
Marti.ka
30.01.07,13:25
Ja by som tam zavolala a žiadala nejaké potvrdenie s podpisom, že tie služby boli objednané a vykonané. Ušetríš tým problémy sebe aj im, ak si preveríš, kde je pravda.
Tweety
30.01.07,13:35
Všetkým želám pekný deň,

potrebujem pomôcť v záležitosti FA, ktorá nám bola doručená a fakturujú nám poskytnuté služby. My sme si žiadne služby neobjednali a neboli nám poskytnuté.
Domnievam sa, že treba podať nejakú písomnú námietku na FA, nakoľko bola doručená doporučene. Ak by mi niekto vedel pomôcť naformulovať takúto námietku, bola by som veľmi vďačná.
Daľšia otázka je, ako takúto Fa dať do účtovníctva, lepšie povedané, ako ju negovať.

Budem veľmi vďačná, ak mi niekto poradí, hlavne čo sa týka tej námietky.
Vrátila by som predmetnú fa s listom, že sme si služby uvádzané vo fa neobjednali. Ak nedošlo k dodaniu-služby neboli poskytnuté, fa nepatrí do účtovníctva.
DušanČ
30.01.07,13:40
Všetkým želám pekný deň,

potrebujem pomôcť v záležitosti FA, ktorá nám bola doručená a fakturujú nám poskytnuté služby. My sme si žiadne služby neobjednali a neboli nám poskytnuté.
Domnievam sa, že treba podať nejakú písomnú námietku na FA, nakoľko bola doručená doporučene. Ak by mi niekto vedel pomôcť naformulovať takúto námietku, bola by som veľmi vďačná.
Daľšia otázka je, ako takúto Fa dať do účtovníctva, lepšie povedané, ako ju negovať.

Budem veľmi vďačná, ak mi niekto poradí, hlavne čo sa týka tej námietky.

Stačí veľmi jednoducho napísať krátky sprievodny list, s textom "vraciame vám faktúru č. ..., pretože fakturované služby sme si od Vás neobjednali, ani z vašej strany neboli vykonané". Faktúru z uvedeného dôvodu považujeme za bezpredmetnú.
S pozdravom XY
K sprievodnému listu pribaliť aj uvedenú faktúru.
Niektoré firmy takýmto spôsobom skúšajú, či klient zaplatí alebo nie. Tie serióznejšie ale na fa uvedú, že "v prípade nezáujmu o tieto služby považujte faktúru za bezpredmetnú". Ak je to tiež takýto prípad, nemusíš urobiť vôbec nič.
Monika Kováčová
30.01.07,13:42
A pošli na doručenku!!!
annette
30.01.07,14:37
Ďakujem veľmi pekne za rady