martina fafrakova
30.01.07,12:50
Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako mám záúčtovať preplatenú nevyčepanú dovolenku konateľom za rok 2005 vyplatenú v decembrovej výplate v r.2006, ak som si vytvorila rezervu na menšiu sumu ako som vyplatila. Ďakujem za každú odpoveď.
Tweety
30.01.07,11:54
Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako mám záúčtovať preplatenú nevyčepanú dovolenku konateľom za rok 2005 vyplatenú v decembrovej výplate v r.2006, ak som si vytvorila rezervu na menšiu sumu ako som vyplatila. Ďakujem za každú odpoveď.
Dovolenku preplatenú v dec. zaúčtuješ do nákladov v tej výške v akej bola vyplatená t.j.( priemerkou k 1.10.06). Končil PP, že mu preplácaš? Pretože ZP inú možnosť preplatenia nevyčerpanej dovolenky nepripúšťa.
martina fafrakova
30.01.07,12:09
Nekončia PP, ale mi dali konatelia prípisom, že z prevádzkových dôvodov si je nemohli vyčerpať.
Tweety
30.01.07,12:11
Nekončia PP, ale mi dali konatelia prípisom, že z prevádzkových dôvodov si je nemohli vyčerpať. Ak nemohli, tak nemohli, ale to nie je dôvod na preplatenie.
§116 ZP
(2) Náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku možno zamestnancovi poskytnúť len vtedy, ak nemohol vyčerpať dovolenku z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
martina fafrakova
30.01.07,12:53
Ďakujem Tweety za odpoveď a prajem pekný deň.