ajacik
05.01.05,20:59
Chcem sa spýtať, čo ide do danoveho priznania k DPH:

Ak mi napr. Slovak TElecom pošle faktúru za telek. služby, ktorá je vyčíslená aj s DPH, ale ja si DPH neuplatňujem (z toho dôvodu, že sa jedná o telef.linku, ktorá je na FO-nepodnikateľa).
Má sa suma tejto faktúry objaviť v DP ako: bez možnosti odpočítania dane, alebo tam nebude figurovať vôbec.

ďakujem
FAA
05.01.05,21:35
nebude to figurovať vôbec
ajacik
06.01.05,12:19
dakujem

a čo v tom prípade, ak ide o Faktúru od poisťovne (poistka za auto). Poisť. služby sú oslobodené od DPH, takže to tam nebude tiež. je to tak?
esprit
06.01.05,20:01
Je to tak ako píšete, do DP sa neuvádza.
ajacik
06.01.05,20:22
dakujem

a ešte mi prosím niekto poraďte, že kedy vypĺňam: Súhrnný výkaz DPH a čo uvádzam na druhej strane.
sway
06.01.05,20:37
dakujem

a ešte mi prosím niekto poraďte, že kedy vypĺňam: Súhrnný výkaz DPH a čo uvádzam na druhej strane.

podľa mojho SW je to štvrťročne - dúfam je to dobre?!, a uvádzač kód krajiny kam si dodal tovar + identifikačné čislo partnera ako je u nás SK 010101010 a úrn sumy za všetky faktúry po jednotlivých odberateľoch.
ajacik
07.01.05,11:28
takže ak som štvrťročný platca DPH, tak oba doklady podávam naraz a na druhú stranu rozpíšem jednotlivých odberateľov aj so sumami.
je to tak?
Danovnik
07.01.05,18:20
Áno.

§ 80 zákona o DPH:
Platiteľ, ktorý dodal tovar oslobodený od dane (§ 43) z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, alebo dodal tovar podľa § 8 ods. 4, je povinný podať súhrnný výkaz za obdobie kalendárneho štvrťroka do 25 dní po skončení kalendárneho štvrťroka.