Gastro SV
30.01.07,21:34
Ahojte poradaci, prvy krat mam robit uct.uzavierku v PU a mam hrozu
z toho ako budem vyrabat tie poznamky. Nema niekto nejaky strucny priklad ako to ma vyzerat alebo kde by som to nasla ?

Dik Sony
Orsz
30.01.07,20:41
Ahojte poradaci, prvy krat mam robit uct.uzavierku v PU a mam hrozu
z toho ako budem vyrabat tie poznamky. Nema niekto nejaky strucny priklad ako to ma vyzerat alebo kde by som to nasla ?

Dik Sony

Zakúpiš to v kancelárskych potrebách a postupne vyplňuješ - je to vlastne analýza jednotlivých položiek súvahy a konkretizovanie výnosov a nákladov. Uvidíš, že to zvládneš v pohode.
JankaO
30.01.07,20:43
Ahojte poradaci, prvy krat mam robit uct.uzavierku v PU a mam hrozu
z toho ako budem vyrabat tie poznamky. Nema niekto nejaky strucny priklad ako to ma vyzerat alebo kde by som to nasla ?

Dik Sony

Skúste pohľadať napr. tu
http://www.porada.sk/t20732-priloha-poznamky-k-dp.html?highlight=pozn%E1mky
Januška
30.01.07,21:02
Zakúpiš to v kancelárskych potrebách a postupne vyplňuješ - je to vlastne analýza jednotlivých položiek súvahy a konkretizovanie výnosov a nákladov. Uvidíš, že to zvládneš v pohode.

Nie, nie, nie. Prosím nepodceňujte poznámky. Je to rovnocenná súčasť účtovnej závierky. A už vôbec nevyplňajte dáke predtlačené tlačivá. Treba zobrať zákon a postupne si čítať a spracovávať bod po bode. Tak nezabudnete vyplniť nič, čo je dôležité uviesť. Dá sa to urobiť "krásne" a ešte sa budete tešiť z dobre vykonanej práce. Poznámky, to je vlastne slohová práca.
Johanka
30.01.07,21:14
A prečo by sme si nemohli pomôcť tlačivom alebo softverom?
kukučka
30.01.07,21:46
slohová práca o číslach?
Januška
31.01.07,08:55
Ano. je to slohová práca. Samozrejme, kde je treba dať čísla a tabuľky, tak tam sa uvedú. Ale chcela som len upozorniť , že vypracovanie poznámok je veľmi dôležité, a často sa to podceňuje. Zoberú sa predtlačené poznámky z obchodu, začne sa vyškrtávať a "športkovať". Takéto poznámky vyzerajú neprofesionálne. Toto nie je kritika pre tých, ktorí robia poznámky pomocou predtlače. Toto je povzbudenie, že sa do dá robiť ináč, lepšie, profesionálnejšie. P.S. viete si predstaviť takéto vyškrtané okopírované poznámky ako prílohu k výročnej správe, ktorá je tlačená na kriedovom papieri ?
ekovm
31.01.07,09:19
Predtlačené poznámky je veľká pomoc ako postupovať, ja by som to nemenila za slohovú prácu , hlavne nie v období keď človek má tak málo času na všetko.
Gastro SV
31.01.07,09:47
Diky, este by som chcela poprosit niekoho kto robi v POHODE PU
zo Zvolena a okolia ci by sa mi neozval ?
Veľmi pekne ďakujem
Sony
Orsz
31.01.07,17:07
Ano. je to slohová práca. Samozrejme, kde je treba dať čísla a tabuľky, tak tam sa uvedú. Ale chcela som len upozorniť , že vypracovanie poznámok je veľmi dôležité, a často sa to podceňuje. Zoberú sa predtlačené poznámky z obchodu, začne sa vyškrtávať a "športkovať". Takéto poznámky vyzerajú neprofesionálne. Toto nie je kritika pre tých, ktorí robia poznámky pomocou predtlače. Toto je povzbudenie, že sa do dá robiť ináč, lepšie, profesionálnejšie. P.S. viete si predstaviť takéto vyškrtané okopírované poznámky ako prílohu k výročnej správe, ktorá je tlačená na kriedovom papieri ?


Januška, zdá sa mi to prehnané - je veľa profesionálnych softvérov, a tiež predtlačené tlačivo považujem za profesionálne, keďže bolo schválené miniserstvom financií - "užívanie si takejto slohovej práce" môžeš len vtedy, ak sa venuješ len jednej alebo dvom firmám. A.......prepáč ....ale za povzbudenie, že sa to dá ináč, to vôbec nepovažujem. Máme toho toľko robiť................máme robiť viac? Samozrejme, že som nikdy písanie poznámok neodflákla, venujem im rovnakú dôležitosť ako všetkým výkazom, ale predtlač veľmi pomôže.
durisovad
31.01.07,17:21
Robila som vo firme s miliardovym obratom, v ktorej sa vypracovala aj vyrocna sprava. Vyrocna sprava a priloha (resp.poznamky) vobec nemusia na seba navazovat a ani ten, kto vypracoval vyrocnu spravu, moje POZNAMKY nebral do uvahy. Vychadzal z vysledovky, suvahy a prognoz na nadchadzajuce obdobie.
Ani na danovom urade sa nikdy do prilohy nepozreli. Pocula som o pripade, ze v prilohe boli ine cisla ako vo vykazoch a nikto sa (z kontrolnych alebo statistickych organov) nikdy nepozastavil.
Ja som vzdy prilohu robila podla pretlace, tlacivo som kupila v obchode.
fizzy
16.06.09,18:51
Zdravim Vas,
prosim Vas, prvykrat idem pisat vyrocnu spravu. Vie mi niekto poradit co by malo byt vo vyrocnej sprave a priblizne aku podobu by mala mat?
Za hocijaku radu dakujem