eviketa
05.01.05,21:33
Prosím, nemáte niekto skúsenosť : človek je SZČO aj má s.r.o. Pretože je neporiadný, zaplatil platbu FO z účtu PO. Ako to správne zaúčtovať, čo najmúdrejšie sa dá urobiť ?
babenko1
05.01.05,21:50
A o akú platbu sa jednalo? Tú platbu by som dala ako pôžičku konateľovi na 365 a nech tú čiastku potom vloží do pokladne ako splátka pôžičky...napríklad
Paula
06.01.05,09:18
súhlasím s 365
eviketa
06.01.05,21:03
On zaplatil cez banku platbu daňovému uradu. V tom podvojnom som nie uplne doma, robim JU.
Paula
06.01.05,22:20
eviketa, prečo ťa ten neporiadník trápi, ak robíš len JÚ?

Ak PO zaplatila DÚ to, čo nemala - zaúčtuje si to na 365 a nemá inú možnosť, len poprosiť DÚ o vrátenie platby.

FO je dlžná DÚ (aspoň tak to chápem).
eviketa
08.01.05,15:03
Dik za radu, asi to tak musím urobiť, on len chcel ten daňak nejako obísť, ale ja som inú cestu tiež nevedela, len týmto spôsobom, ale ak by bol niekto mudrejší, tak som skúsila. Ale asi sa bude musieť naučiť poriadku a tento príklad ho možno čosi podučí, aj keď....
Paula
08.01.05,15:36
Ešte by sa dalo namiesto žiadosti o vrátenie žiadať o možnosť zápočtu k budúcej daňovej povinnosti. To v prípade, že napr. mylná platba bola DPH a s.r.o. bude mať v najbližšom daň.období povinnosť platiť DPH (Súhlas DÚ by sa ti ale musel dostať do rúk do termínu zaplatenia dane - zaplatili by ste len rozdiel).

Alebo sa dá žiadať o zápočet na inú daň, ale potom treba žiadať o "preúčtovanie" zaplatenej čiastky.

To všetko sa ale nedá, ak mylná platba išla s var.symbolom FO. Dúfam, že som ťa teraz veľmi nedomotala :)
eviketa
09.01.05,12:24
Pauli dík, ako ho poznám platba išla určite s VS FO, takže napíšem ospravedlňujúci list a je to. Díky moc.
jess
18.01.06,15:22
Ak dovolíte, zvrtnem otázku opačne. Tiež som v JU "doma" a v PU len začínam - učím sa.

Tiež mám FO-živnostníka a ten má s.r.o. . Na účet s.r.o. prišla platba, ktorá patrí FO. Platbu som vrátila dodávateľovi späť na účet odkiaľ prišla + som tam zavolala, nech to pošlú FO. Ale ako to teraz zaúčtujem na účte s.r.o. ?

379? 325 ?
jess
19.01.06,08:27
nikto nevie ?
Zuzka
19.01.06,08:53
Jess, došlú platbu zaúčtuješ na účet 221AU / 325AU a vrátenú platbu 325AU / 221AU.
:)
jess
19.01.06,08:56
Zuzka, už som ti chcela písať SS, že či neporadíš :D, ale telepatia funguje :)

Ďakujem :):):)
Laura1
22.01.07,18:08
Môžem na 325 naúčtovať mylnú úhradu na BÚ/mylná úhrada prišla v r. 2006/, ktorú vrátim až nasledujúcom roku? Alebo to naúčtovať koncom roka 2006 na 379?
lenkak
22.01.07,19:45
ja si myslím, že môže byť účet 325.
Laura1
22.01.07,20:05
Ďakujem, Lenka.
ondrejvla
22.01.07,20:21
Súhlasím, ale - môj názor, ak je platiteľ DPH, je to nejaká prijatá platba, v danom období nebola vrátená, nie je tu povinnosť vystaviť daňový doklad
k prijatej platbe? Alebo stačí len korešpondencia medzi platiteľom mylnej platby a prijímateľom? V tomto prípade je to pre mňa dilema... I keď som len za priloženie korešpondencie k príjmu na účet.
Laura1
22.01.07,21:53
Prijímateľ platby nie ja pĺatcom dph, ale platiteľ áno, ak mi doložia korešpondeciu - samozrejme priložím.
Je to dosť komplikované, mám účtovať obidve firmy. V obidvoch firmách figuruje ten istý konateľ - pre ktorého pracujem.
ondrejvla
22.01.07,21:58
Prijímateľ platby nie ja pĺatcom dph, ale platiteľ áno, ak mi doložia korešpondeciu - samozrejme priložím.
Je to dosť komplikované, mám účtovať obidve firmy. V obidvoch firmách figuruje ten istý konateľ - pre ktorého pracujem.

Kuk, to som chcela, aby si tu prišla! http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
V tomto prípade, keď príjemca nie je platiteľ, tak žiaden problém! No a korešpondenciu si musíš urobiť...., keďže obe firmy sú v tvojom šuplíku.
Laura1
22.01.07,22:16
Sú v mojom šuplíku, to áno, ale ich nič nezaujíma, to, že som prišla na tú platbu navyše,ktorú treba vrátiť, je môj problém. Ešte k tomu v texte vo výpise mám " dorovnávka za platbu DPH"
Ako to bude vyzerať v tej s.r.o., ktorá je platcom - sa dozviem neskôr, zatiaľ za tú firmu nemám žiadne údaje.
Držte mi palce,aby som to zvládla.