ludmilla
30.01.07,23:19
čoraz častejšie sa mi stáva, že sa mi chce spať, bolia ma oči, hlava, okolo mňa je veľa neurobenej práce a ja pozerám do monitora a ťukám a ťukám do klávesnice len tak. Na druhý deň sa prebudím naštvaná, že som sa zasa nevyspala a práce jemne pribudlo.
Moja mama tomu hovorí:Keď sa Ti nechce, to je horšie ako keby si nemohla!

Keď to takto pôjde ďalej dopadnem ako tá milostivá, ktorú pripájam v prílohe, snáď len jedno šťastie mám - že mám novofundlandského psa.
Kolenčík
31.01.07,15:11
Mama má pravdu.
Liptáčik
31.01.07,22:52
Ja mám za sebou pomerne dlhé obdobie - viac ako 6 mesiacov, keď som pracovala nasilu - len preto, že som sa prinútila. Bolo to zapríčinené problémami v osobnom živote. Už som pomýšľala aj na odbornú pomoc - kedysi som počula niečo o "zahorení" ale zvládla som to sama. Toto obdobie už mám našťastie za sebou a ja sa opäť púšťam do práce s elánom. Skús prísť na to, čo spôsobuje únavu a prípadne nechuť, možno sa toho nechutenstva skôr zbavíš. Držím palce.
Muška
31.01.07,23:02
Liptáčik , držím Ti palce, aby si to v pohode zvládala aj naďalej :) :):)
endrju
01.02.07,03:44
..kedysi som počula niečo o "zahorení" ...

Ak sa nemylím, správnejší preklad anglického výrazu "burn out" je "vyhorenie" ;)
Farks
01.02.07,05:22
čoraz častejšie sa mi stáva, že sa mi chce spať, bolia ma oči, hlava, okolo mňa je veľa neurobenej práce a ja pozerám do monitora a ťukám a ťukám do klávesnice len tak. Na druhý deň sa prebudím naštvaná, že som sa zasa nevyspala a práce jemne pribudlo.
Moja mama tomu hovorí:Keď sa Ti nechce, to je horšie ako keby si nemohla!

Keď to takto pôjde ďalej dopadnem ako tá milostivá, ktorú pripájam v prílohe, snáď len jedno šťastie mám - že mám novofundlandského psa.
Ja som mala tiež podobný problém, neskôr som zistila, že to spôsobil nedostatok železa v mojom organizme, ten totiž spôsobuje únavu a vyčerpanie. A železo je dneska dostupné v akejkoľvek forme, neviem, či to pomôže aj Tebe, ale za pokus to určite stojí. Prajem veľa veľa energie do ďalších dní.
Dragašeková Mária
01.02.07,05:54
Ludmila musis sa starat o svoju dusevnu hygienu, t.j. chodit spat v ten isty cas, spat 7-8 hodin, mat petsru stravu, pohyb denne aspon 3-5 km pesi. V praci sa snaz si najst system taky, aby si zbytocne nemarnila cas a to co mas denne urobit tak to urob a ked ti zvisi cas tak urob aj navyse ked mas daco terminovane skus to urobit skôr.
Rano ak sa zabudis musis byt naladena tak, ze sa do prace tesis a povedz si je dnes to vsetko zvladnes - s úsmevom a chutou do prace......MD
ludmilla
04.02.07,22:27
Ahojte, chcem sa poďakovať za reakcie, zobrala som si ponaučenie. Momentálne žijem v tempe: 3 deti, do práce dochádzam 150km, študujem, konečne som v poslednom VI. ročníku a čaká ma už len diplomovka - škola vzdialená 200km. Čiže minimálne 6 rokov žijem tak, že cez deň buď pracujem a starám sa o rodinu, väčšinu času som za volantom, po večeroch manželovi pomáham vo firme - účto a po nociach doháňam školu. Aby toho nebolo málo ešte si robím štátnicu z nemčiny. Momentálne som vystresovaná a vyčerpaná. Viem, že musím veľa, veľa v živote zmeniť!! Ešte raz veľmi ďakujem
Ľudmila
Katarínka*
06.02.07,13:24
Ludmilka, tie problémy čo máš Ty iste má viac ľudí, ja tiež, nestíham, deň má iba 24 hod. a ako čítam, máš parádne dostihy, tak sa nečuduj, že organizmus sa chráni tým, že občas "vypne" a chce oddych. To nie je lenivosť. Len sa treba donútiť najsť si čas na oddych. Keď sa nevyspíš, vyčerpanie pokračuje, človeku sa potom naozaj nechce lebo nevládze. Skús si kúpiť Q10, tá mne dosť pomohla, najlepšie ak je 30mg Dr.Muller., Ahoj. Katarína*:)
taťko
06.02.07,15:50
čoraz častejšie sa mi stáva, že sa mi chce spať, bolia ma oči, hlava, okolo mňa je veľa neurobenej práce a ja pozerám do monitora a ťukám a ťukám do klávesnice len tak. Na druhý deň sa prebudím naštvaná, že som sa zasa nevyspala a práce jemne pribudlo.
Moja mama tomu hovorí:Keď sa Ti nechce, to je horšie ako keby si nemohla!

Keď to takto pôjde ďalej dopadnem ako tá milostivá, ktorú pripájam v prílohe, snáď len jedno šťastie mám - že mám novofundlandského psa.
A nie je to strach, že niečo nedokážeš ? Ak áno, naber odvahu : určite nato máš ! Pá :D
evina
06.02.07,15:53
Ludmila musis sa starat o svoju dusevnu hygienu, t.j. chodit spat v ten isty cas, spat 7-8 hodin, mat petsru stravu, pohyb denne aspon 3-5 km pesi. V praci sa snaz si najst system taky, aby si zbytocne nemarnila cas a to co mas denne urobit tak to urob a ked ti zvisi cas tak urob aj navyse ked mas daco terminovane skus to urobit skôr.
Rano ak sa zabudis musis byt naladena tak, ze sa do prace tesis a povedz si je dnes to vsetko zvladnes - s úsmevom a chutou do prace......MD

Existuje niekto taký:)? Ja chcem byť taká už roky rokúce a nedarí sa mi :mee:...
Brigit
06.02.07,16:52
Ludmilla, mala by si naozaj vypnut a nacerpat nove sily, pretoze zdravie mas len jedno, nezabudni!!!